Īstenošanas vieta:
Iesniedzējs:
Alojas novada dome
Projekta kopējās izmaksas:
3710.34 EUR
Finansējums no VKKF:
2624.58 EUR
Līdzfinansējums:
1085.76 EUR
Projekta statuss:
Projekts apstiprināts /Piešķirtais finansējums - 1838,00 EUR

Kopsavilkums

Lai iedzīvotājos mazinātu spriedzi  un palīdzētu atgūties no pandēmijas izraisītās emocionālās krīzes, projekts dāvinās prieku un muzikālu baudījumu klasiskās mūzikas brīvdabas koncertā "Vasaras vakara mūzika" Alojā.

Demokrātiskais operetes žanrs ir vislabākā izvēle, lai pirmo reizi satiktos ar klasisko mūziku vai arī baudītu atkalsatikšanos ar jau zināmiem muzikāliem skaņdarbiem. Brīvdabas koncerts drošos epidemioloģiskos apstākļos iedzīvotājiem palīdzēs bez bažām atgriezties pie kultūras pasākumu apmeklēšanas.

Latvijas Operetes fonda vadošais solists, baritons Nauris Indzeris, soprāns Anta Jankovska, mecosoprāns Irma Pavāre un koncertmeistare  Helēna Kundrāta  iepazīstinās ar populārām operu un  operešu melodijām. Koncertā skanēs  ārijas no  operām "Karmena", "Trubadūrs", "Mīlas dzēriens", operetēm "Jautrā atraitne", "Čardaša karaliene" u.c.

Pirms koncerta, romantiski izgaismotā Alojas vidusskolas parkā,  apmeklētāji varēs aplūkot foto konkursa "Mans Alojas novads" fotogrāfiju izstādi.

Mērķi

Projekta mērķis ir mazināt spriedzi un palīdzēt iedzīvotājiem atgūties no pandēmijas izraisītās emocionālās krīzes, piesaistīt jaunu auditoriju klasiskās mūzikas koncertiem, iepazīstināt ar profesionālu mūziķu sniegumu operas un operetes žanrā, nodrošināt profesionālās mūzikas pieejamību Alojā.

Uzdevumi

1. Organizēt profesionālu mūziķu koncertu, iepazīstinot ar operas un operetes mūzikas žanriem un to skanīgākajām melodijām.

2. Iekārtot foto konkursa "Mans Alojas novads" fotogrāfiju izstādi.

3. Koncerta norises vietā izvietot ziedu dekorus un gaismas objektus atmosfēras radīšanai.

 

 

 

 

3. Prioritāte

Domājot par savu drošību pēc pandēmijas, iedzīvotāji izvēlēsies apmeklēt mazāka mēroga pasākumus tuvu savai dzīvesvietai, tāpēc ir svarīgi sniegt šo iespēju. Lai veicinātu klasiskās mūzikas izpratni un popularitāti iedzīvotājos, operetes žanrs kā demokrātisks un plašākai publikai saprotams ir jaunas auditorijas piesaistītājs. Projekts iepazīstinās apmeklētājus ar profesionālu mūziķu sniegumu un nodrošinās profesionālās mūzikas pieejamību.

Ieguvēji un mērķauditorija

Alojas mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, Alojas pilsētas un novada iedzīvotāji.

Paredzamie projekta rezultāti

Tiks noorganizēts klasiskās mūzikas brīvdabas koncerts "Vasaras vakara mūzika" divās daļās.

Ar 18 populāru operešu un operu ārijām tiks iepazīstināti koncerta apmeklētāji.

Koncerta norisi nodrošinās  četri mākslinieki un divi tehniskie darbinieki. 

Trīs brīvprātīgie nodrošinās skatītāju epidemioloģisko noteikumu ievērošanu.

Koncerta apmeklētāji iepazīsies ar fotokonkursa "Mans Alojas novads" darbiem.

Koncerta apmeklētāji gūs iespēju brīvdabā klātienē baudīt klasisko mūziku augstvērtīgā izpildījumā un uzzināt informāciju par koncerta programmā iekļautajiem darbiem.

Tiks nodrošināta kvalitatīva atpūta, uzlabojot iedzīvotāju emocionālo labsajūtu, kas jūtami pasliktinājusies pandēmijas laikā.