Īstenošanas vieta:
Iesniedzējs:
Biedrība „Dokumentālists“
Projekta kopējās izmaksas:
12006.00 EUR
Finansējums no VKKF:
7006.00 EUR
Līdzfinansējums:
5000.00 EUR
Projekta statuss:
Projekts apstiprināts /Piešķirtais finansējums - 4905,00 EUR

Kopsavilkums

Projekta galvenā norises vieta būs Ieriķu stacija. Pateicoties stacijai ir radusies apdzīvota vieta Ieriķi. Biedrība “Dokumentālists”, sadarbībā ar biedrību “Latvijas Kino nams” un Amatas novada pašvaldību, Ieriķu stacijā radīs multimediālu mākslas projektu, kurā gan dalībnieki, gan skatītāji būs ieriķieši, novada un Latvijas iedzīvotāji.

Covid-19 pandēmijas laikā kultūras radīšanas un patērēšanas mijiedarbība ir transformējusies. Un tādēļ mēs ne tikai piedāvāsim, bet arī iesaistīsim tās radīšanā. Nelielās sociālās un kultūras kopienās viens par otru visu zina. Šo aspektu mēs izmantosim, lai radītu savdabīgu mākslas darbu, kas tiks balstīs uz lokālo ieradumu un socializēšanās bāzes. 

Plānota sadarbība ar Amatas novada mākslas skolu, tās audzēkņi zīmēs iedzīvotāju portretus. Stacijas telpās digitālā formā zīmējumus varēs apskatīties. Paralēli tam varēs noskatīties dokumentālo īsfilmu par ieriķiešu ikdienas rituālu. Mums katram ir savi rituāli, kurus esam dzīves gaitā izkopuši. Marija Muša parādīs savu dārza iekopšanas rituālu. Ainārs - savu fresku likšanas meditatīvo procesu. Kopumā plānoti 10 multimediāli materiāli. Rituālus komentēs sociālantropologs Andris Šuvajevs un komunikācijas zinātnes doktors Mārtiņš Kaprāns, Ieriķu rašanās vēsturi liekot sazobē ar mūsdienu ieriķiešu rituāliem. Vai tas, ka vieta senāk bijusi bagāta angļu komersanta Roberta Pīrsona, kokmateriālu, alus, vaska, kaņepju eksportētāja, muiža, ir ietekmējusi šodienas ieriķiešu dzīvi? Varbūt tāpēc apkaimē galvenie darba devēji ir ar kokapstrādi saistīti uzņēmumi.

Mērķi

Radot starpžanra mākslas darbu, projekts ļaus vienam otru iepazīt no jauna. Amatas novadā tas kultūras dzīvei dos jaunu elpu un ļaut tajā līdzdzīvot katram cilvēkam. Tas aptvers visas paaudzes un vecuma grupas. Bērniem uzzīmēt kaimiņus vai piedalīties filmēšanas procesā. Vecākiem filmēties un izstāstīt savu rituālu. Ilgtermiņa mērķis ir šādu projektu radīt arī citās vietās Vidzemē un Latvijā.

Uzdevumi

Projekta uzdevums ir radīt multimediālu mākslas projektu, kura izrādīšana ilgs trīs dienas. Lai līdz tam nonāktu, ieplānoti vairāki darba periodi. Pirmais periods būs izpētes laiks, kad vāksim informāciju par īsfilmu varoņiem un viņu rituāliem. Otrs periods būs filmēšana, kad filmēsim varoņu rituālus Ieriķos. Montāžas periodā plānots samontēt 10 multimediālus materiālus par ieriķiešu rituāliem.

Pēcapstrādes periodā notiks krāsu un skaņas korekcija. Un pēdējais periods būs projekta galvenā aktivitāte, kad Ieriķu stacijā, piedaloties rituālu varoņiem un skatītājiem no visas Latvijas, tiks izrādīts interaktīvs, multimediālais projekts “Ieriķu rituāli”.

4. Prioritāte

Multimediāls mākslas projekts “Ieriķu rituāli”, kas sastāv no desmit 5 minūtes garām dokumentālām īsfilmām un citām cilvēkus, tostarp ekspertus, iesaistošām aktivitātēm, kas taps sadarbībā ar Amatas novada pašvaldību un biedrību “Latvijas Kino nams”. Pašvaldība ir devusi akceptu Ieriķu stacijas izmantošanai, piekrītot, ka šādas kultūras aktivitātes uzlabos vietējo sabiedrisko dzīvi.

Ieguvēji un mērķauditorija

Projekta ieguvēji būs visi Ieriķu un tuvāko apkaimju iedzīvotāji, kuru kultūras dzīve un pieredze būs bagātināta ar nebijuši pieredzi, gan kā skatītājiem, gan dalībniekiem. Projektu plānots atspoguļot lokālajos reģionālajos un nacionālajos elektroniskajos, un drukātajos plašsaziņas līdzekļos, tāpēc tā ieguvēji būs arī citi Latvijas iedzīvotāji. Ilgtermiņa mērķis ir šādu projektu radīt arī citās vietās Vidzemē un Latvijā.

Paredzamie projekta rezultāti

Paredzēts, ka projekta pamata mērķauditorija būs Ieriķu un Amatas novada iedzīvotāji. Kā arī cilvēki, kuri par projektu uzzinās ar mediju un sociālo platformu starpniecību. Radītais projekts būs unikāls un tā autoru komanda ir garants, ka ilgtermiņā šāda aktivitāte taps arī citās vietās.