Īstenošanas vieta:
Iesniedzējs:
SIA Revanšs ED
Projekta kopējās izmaksas:
5300.00 EUR
Finansējums no VKKF:
3900.00 EUR
Līdzfinansējums:
1400.00 EUR
Projekta statuss:
Projekts noraidīts

Kopsavilkums

Kultūras rančo “Dukuri” atrodas teiksmainās Gaujas krastā, Latvijas karoga mājvietā - Cēsīs. Vietā, kura cēsiniekiem pazīstama kā “Raiskuma Krogs”, kas vēsturiski tā arī bijis. Agrāk te vienmēr valdījusi svētku sajūta. Ilgu laiku šī vieta cietusi klusu un kalpojusi vien kā patvērums ļoti raibai sabiedrībai. No solīdiem senioriem līdz pat dzīves sagrautām dvēselēm, bet tagad šeit saimnieko Dukuru ģimene. Tiem sirdslieta vienmēr bijusi mūzika, māksla, supošana, kulinārija un viesu uzņemšana.

Raiskuma krogs ir vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis, celts 1857. gadā pie paša Cēsu - Limbažu ceļa. Dukuru ģimene ir uzsākusi darbu pie šī īpašuma atjaunošanas un attīstības par kultūrvietu. Šobrīd norit aktīvi būvdarbi, bet jau maijā kultūras rančo "Dukuri" būs gatavs atklāšanai un prezentācijas pasākumiem. Dukuru rančo iekļaus gan mūzikas un mākslas kultūru, gan supošanas un dzīvesveida kultūru. Jaunā kultūrvieta ļaus organizēt dažāda mēroga un rakstura pasākumus, koncertus, mākslas izstādes, meistarklases, seminārus un visa veida svinības. 

Kultūras rančo "Dukuri" prezentācija iecerēta kā trīs pasākumu cikls - atklāšana, plenērs un koncerts. Atklāšana, kur uzstāsies Miks Dukurs ar pavadošo grupu, plānota maijā. Tam jūnijā seko mākslas plenērs ar darbu izstādi, kā arī Aijas Andrejevas un Jāņa Aišpura koncerts. Precīzi notikumu datumi ir atkarīgi no pandēmijas un valstī noteiktajiem ierobežojumiem.

Mērķi

Radīt jaunu kultūrvietu.

Atjaunot vietējas nozīmes arhitektūras objektu un ievirzīt to kultūras sfērā.

Iezīmēt ģimenes rančo "Dukuri" vietu Latvijas kultūras, mākslas, mūzikas un pasākumu industrijā.

Uzdevumi

Jauna un oriģināla kultūrtūrisma piedāvājuma veidošana.

Inovatīvu mākslas notikumu attīstība.

Profesionālās kultūras pieejamības veicināšana Cēsu novada iedzīvotājiem.

Veicināt jaunradi, kas mūsdienīgi papildina Cēsu kultūrtelpu.

Kultūras rančo "Dukuri" prezentācija sabiedrībai un potenciālajiem pasākumu apmeklētājiem.

Piesaistīt pasākumu producentus, režisorus, menedžerus un citus organizatorus, motivējot izmantot kultūras rančo "Dukuri" savos notikumos.

Pēdējo tehnisko jautājumu atrisināšana, lai jaunā kultūrvieta spētu pilnvērtīgi uzņemt dažāda formāta un rakstura pasākumus.

Organizēt trīs pasākumu ciklu - atklāšana, plenērs ar izstādi un koncerts.

4. Prioritāte

Projekta īstenotāji savā kultūrvietā organizēs mākslas plenēru, kur mākslinieki mūsdienīgi interpretēs Cēsu kultūru un vērtības. Plenēra noslēgumā ģimenes rančo "Dukuri" tiks atklāta plenēra darbu izstāde, kas veicinās profesionālās mākslas pieejamību Cēsu novada iedzīvotājiem un tūristiem.
Projekta ietvaros tiks atklāta jauna kultūrvieta un infrastruktūra, kur gan saimnieki, gan neatkrīgi producenti varēs organizēt dažāda rakstura un mēroga pasākumus.

Ieguvēji un mērķauditorija

Cēsu novada iedzīvotāji un tūristi - profesionālās mākslas pieejamība.
Cēsu novada uzņēmēji - kultūrtūrisma attīstība.
Pasākumu organizatori, kultūras menedžeri, producenti, mūziķi un mākslinieki - kultūras infrastruktūra.

Paredzamie projekta rezultāti

Mūzikas un mākslas tirgū izvirzīta un pozicionēta jauna kultūrvieta. Piesaistīta sabiedrības uzmanība un kultūras menedžeru iniciatīvas.

Mākslinieka pavada radošas dienas dienas Cēsīs, radot darbus, ko ietekmē vietējā kultūra, pilsētvide, daba un cilvēki. Šie darbi nonāks mākslinieku izstādēs, popularizējot Cēsis un jauno kultūrvietu.

Kultūras rančo "Dukuri" noorganizēta mākslas plenēra izstāde, šajā kultūrtelpā uzsākot izstāžu ciklu un iegūst pastāvīgās ekspozīcijas darbus. Tā tiek veicināta profesionālās mākslas pieejamība Cēsu novada iedzīvotājiem un tūristiem.

Vairāki simti apmeklētāji (tostarp kultūras industrijas profesionāļi) apmeklē kultūras rančo "Dukuri", gūstot motivāciju šeit atgriezties nākamajos notikumos, kā arī šeit organizēt savus pasākumus.