Īstenošanas vieta:
Iesniedzējs:
Mazsalacas novada pašvaldība
Projekta kopējās izmaksas:
8350.00 EUR
Finansējums no VKKF:
6400.00 EUR
Līdzfinansējums:
1950.00 EUR
Projekta statuss:
Projekts apstiprināts /Piešķirtais finansējums - 4480,00 EUR

Kopsavilkums

Projekta “DONS ŽUANS UN LEPORELLO–Opermūzikas nakts koncerts Sēļu muižā”- patiesi neatkārtojams muzikāli teatrāls piedzīvojums opermūzikas žanra cienītājiem.Projekta mērķis aktualizēt Sēļu muižas kultūrvēsturiskā mantojuma nozīmību rīkojot opermūzikas koncertu senās muižas un parka teritorijā, ļaujot klātienē baudīt augstvērtīgu, profesionālu mākslinieku sniegumu, nodrošinot līdzsvarotu un  kvalitatīvu kultūras produkta pieejamību Vidzemes lauku kultūrvidē,attīstot un saglabājot muižas vēsturiskās tradīcijas.Tas būs mākslinieciski augstvērtīgs,vērienīgs un atpazīstams muzikāls notikums profesionālās mākslas gardēžiem. Koncerts “Dons Žuans un Leporello” iecerēts izcilā austriešu komponista V.A.Mocarta 265 gadu jubilejas zīmē, veidojot koncertstāstu vienai no visu laiku izcilākajām operām “Dons Žuans”.Mūzikas melodiskums un skaistums izraisīja sajūsmu, iekļaujot to starp Mocarta izcilākajiem darbiem, vēl joprojām esot operrnamu repertuārā – tā vairākkārt iestudēta  LNOB.Ļausimies sajūtām,kādas pirms vairāk kā divsimt gadiem radījis Mocarts ar savu izcilo ikoniskās operas  mūziku,Lorenco da Pontes libretu un kazanoviskajām mīlas dēkām,kuras izdzīvos neremdināmais dzīves baudītāju dons Žuanans. Viņam šķiet ir viss: izskats, nauda, pils un, protams–sievietes pārpārēm.Pavedinātājs,ne mīlnieks.Leģendārā mīlnieka "kompanjons" Leporello, kas apbrīnodams savu kungu vēlas viņam līdzināties.Viņš ir kā lielā mīlnieka atspulgs,kas nolasās tēlu atveidotajā stāstā - tādi "doni žuani" ir sliktie puiši, kurus par spīti viņu  netikumiem sievietes vienmēr mīl,bet vīrieši par varītēm cenšas atdarināt.Šo muzikālo stāstu būs iespēja piedzīvot lieliskā izcilu mūziķu un operas solistu aktierspēlē.

Mērķi

1.Sniegt vietējiem Vidzemes novadu, tuvējās Igaunijas  pierobežas apmeklētājiem iespēju klātienē baudīt augstvērtīgu Latvijas profesionālās mūzikas koncertdarbību, nodrošinot līdzsvarotu un kvalitatīvu kultūras produktu, tā pieejamību Vidzemes kultūrvidē.

2.Iepazīt izcilā austriešu komponista V.A.Mocarta operu "Dons Žuans" un opermūzikas žanra izpildītājmāksliniekus  tuvplānā.

3.Aktualizēt Sēļu muižas kultūrvēsturisko nozīmību saglabājot un attīstot Vidzemes kultūrvēsturiskajam novadam raksturīgās tradīcijas, veicinot kultūrtūrisma attīstību.

Uzdevumi

1.Noorganizēt opermūzikas nakts kocertu "Dons Žuans un Leporello" Sēļu muižā 14.08.2021.

2.Nodrošināt koncerta tehniskās vajadzības /skaņa, gaisma. scenogrāfija/.

3.Veikt projekta publicitātes pasākumus - afišu izveidošanu un izplatīšanu, Informācijas nodrošināšanu Mazsalacas novada mājaslapā, informatīvajā izdevumā, laikrakstos, interneta portālos, tv, radio,.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Prioritāte

Opermūzikas nakts koncerts Sēļu muižā veidojas par tradīgiju, lai iepazītu vienu no izcilākajiem opermūzikas dzrbiem, ko radījis izcilalais austriešu komponists V.A.Mocarts, kas izskanēs Latvijas izcilo operdziedātāju un kamermūziķu sniegumā. Tā būs iespēja dziļos, bet ļoti skaistos laukos, tālu prom no lielajiem centriem piedzīvot neaizmirstamu baudījumu opermūzikas žanra cienītājiem, nodrošinot profesionālās mākslas pieejamību Vidzemē, veicinot izpratni par profesionālo mākslu reģionos.

Ieguvēji un mērķauditorija

Projekta mērķauditorija ir esošie un bijušie Sēļu pagasta iedzīvotāji,arī Mazsalacas novada un apkārtējo – Rūjienas, Burtnieku, Beverīnas, Kocēnu, Naukšēnu novadu ļaudis ir iecienījuši Sēļu muižā rīkotos pasākumus, kas zināmā mērā ir „mutvārdu reklāma Tie ir VPR tālāko novadu ļaudis - no Limbažiem, Alojas, Valkas, Smiltenes, Cēsīm, Madonas, Gulbenes, Cesvaines, Alūksnes, Vecpiebalgas, Jaunpiebalgas, jo gadu gaitā ir izveidojies labs kontakts ar Vidzemes plānošanas reģiona kultūras darbiniekiem.

Paredzamie projekta rezultāti

Projekta  “Dons Žuans un Leporello–Opermūzikas nakts koncerts Sēļu muižā” – dzirkstošais koncertstāsts patiesi neatkārtojams muzikāli teatrāls piedzīvojums opermūzikas žanra cienītājiem, ko sniegs profesionāli LNOB mākslinieki. Tā būs iespēja Iepazīt izcilā austriešu komponista V.A.Mocarta operu "Dons Žuans" un klātienē piedzīvot augstvērtīgu Latvijas profesionālās mūzikas koncertdarbību, nodrošinot līdzsvarotu un kvalitatīvu kultūras produktu, tā pieejamību Vidzemes kultūrvidē, akcentējot Sēļu muižas kult;urvēsturiskā mantojuma nozīmību Sekmīga projekta rezultātā nostiprināsies pārliecība, ka opermūzika Sēļu muižas Mazajos Opermūzikas un mākslas svētkos būs izcils papildinājums sen aizmirstu, agrāk tik cēlo muižu atjaunotnei. 0permūzika ar LNOB mākslinieku augstvērtīgu sniegumu ļaus publikai iepazīt gan operas māksliniekus, gan operas žanru tuvplānā, Tā ir radīta, lai sinerģijā ar dabas krāšņumu un romantisko noskaņu savienotu profesionālo mākslu, Sēļu muižas senatnīgo auru, sniedzot cilvēkiem iespēju novērtēt tās pievilcību, uzzināt vairāk par vietējās dabas, latviskās ainavas un kultūrvēstures bagātību, kas kalpos kā lielisks priekšnosacījums kultūrtūrisma attīstībai. Profesionālās mākslas piesaiste projektā piešķirs sarīkojumam īpašu krāsainību un vērienīgumu, nodrošinot augstas raudzes kultūras produkta pieejamību un baudījumu Ziemeļvidzemē. Projekta īstenošanas rezultātā ceram, ka svētkus apmeklēs ap 400- 500 apmeklētāju no tuvākiem un tālākiem novadiem, arī no tuvējās Igaunijas pierobežas. Esam pārliecināti, ka šī projekta realizācija būs arī kā pozitīvs impulss, rosinājums turpināt, veidot un attīstīt muižas tradicionālos mākslas sarīkojumus, izceļot kultūrvēsturiskā mantojuma nozīmību, nodrošinot līdzsvarotu, daudzveidīgu un kvalitatīvu kultūras procesa attīstību, tās pieejamību ārpus galvaspilsētas. Tikai saglabājot un attīstot kultūras vērtības, izkopjot kultūras tradīcijas mēs veidosim un stiprināsim latvisko identitāti