Īstenošanas vieta:
Iesniedzējs:
Latvijas Brass asociācija, Biedrība
Projekta kopējās izmaksas:
7297.00 EUR
Finansējums no VKKF:
6000.00 EUR
Līdzfinansējums:
1297.00 EUR
Projekta statuss:
Projekts noraidīts

Kopsavilkums

Muzicēšana un koncertēšana dievnamos ir bijusi neatņemam kultūras dzīves sastāvdaļa un gadsimtiem cauri iedzīvotāju interesi raisoša. Metālpūšaminstrumentu kvinteta BRASS.EDU un sitaminstrumentālista EDGARA SAKSONA koncertu cikls “Drum ’n’ Brass” koncerti plānoti kā turpinājums kvinteta BRASS.EDU aizsāktajam koncertu ciklam “Mūzika Latvijas dievnamos”. Šoreiz, tiek veidota sadarbība un koncertu programma ar Latvijā pazīstamo sitaminstrumentālistu un pedagogu – EDGARU SAKSONU, kurš pagājušajā gadā svinēja savu 50 gadu jubileju, bet svinības un koncertus ar  klausītāju klātbūtni pandēmijas dēļ nācās atcelt. Šis koncerts būs kā turpinājumu svinēt apaļo jubileju izcilajam sitaminstrumentālistam un pedagogam – Edgaram Saksonam. Programma tiek balstīta uz dažādu laikmetu, noskaņu un mūzikas stilu skaņdarbiem. Koncertā tiks izcelti sitaminstrumenti kā solo instruments un kā papildinājums metālpūšaminstrumentu spēcīgajam un krāsaini bagātīgajam tembrālam skanējumam, spēlējot gan renesanses un baroka laika mūziku, gan klasicisma, romantisma, līdz pat mūsdienu komponistu darbiem. Programmā ir vairāku skaņdarbu pirmatskaņojumi Latvijā. Novada iedzīvotāji, viesi un mūzikas baudītāji tiks aicināti iepazīt Vidzemes dievnamus, un galvenais, šajā tik neparastajā laikā, klausītājiem būs iespēja dzirdēt akadēmisku mūziku profesionālā izpildījumā, kas uz doto brīdi daudziem nav pieejama. Zinot mūsu izcilo sitaminstrumentālistu panākumus un augsto profesionālo līmeni un vēloties popularizēt metālpūšaminstrumentu spēli, esam pārliecināti, ka šie koncerti atstās neaizmirstamas sajūtas gan klausītājos, gan izpildītājos.

Mērķi

Projekta mērķis ir iepazīstināt klausītājus ar mākslinieciski augstvērtīgu metālpūšaminstrumentu kvinteta BRASS.EDU skanējumu, plašajām tehniskajām iespējām un muzikāli emocionālajām krāsām. Izcelt sitaminstrumentus ne tikai kā ansambļa un skaņdarbu muzikālo akcentu papildinājumu, bet arī kā solo instrumentu. Turpināt kvinteta aizsākto koncertu ciklu “Mūzika Latvijas Dievnamos”, organizējot koncertus brīvā dabā dievnamu dārzos, atstājot iespēju koncertus organizēt arī baznīcas iekštelpās. Piedāvāt vienkārši pieejamu koncertu dažādām klausītāju grupām.

Uzdevumi

Projekta uzdevumi:

1.Piedāvāt klausītājiem viegli pieejamu profesionālas mūzikas augstvērtīgu koncertu formu, muzicējot dievnamu parkos.

2. Popularizēt metālpūšaminstrumentus un sitaminstrumentus gan sadarbojoties vienam ar otru, gan muzicējot solo.

3. Sniegt klausītājiem augsti profesionālu koncertprogrammu, kurā iekļauti pēc iespējās plašāki dažādu laikmetu un dažādu mūzikas stilu skaņdarbi kvintetam un sitamajiem instrumentiem, kā arī skaņdarbu pirmatskaņojumi Latvijā.

4. Izcelt sitaminstrumentu spēles meistaru Edgaru Saksonu, kā vienu no redzamākajiem un pazīstamākajiem Latvijas instrumentālistiem un sitaminstrumentu spēles pedagogiem.

3. Prioritāte

Profesionālās mākslas pieejamība reģionos ir vienmēr bijusi ļoti svarīgs aspekts reģiona kultūras dzīves veidošanā un daudzveidībā. Tā vienmēr rod iespēju kultūras mīļiem baudīt augstvērtīgus koncertus sava novada ietvaros. Profesionālu mūziķu augstvērtīgas koncertprogrammas raisa interesi reģiona un novada amatiermākslas kolektīvu dalībniekos, mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu audzēkņos vēl aktīvāk nodarboties ar kultūru, izglītoties un iemīlēt mūziku un kultūru vēl stiprāk.

Ieguvēji un mērķauditorija

Koncerts dažādos kultūras norisi novadā. Koncerts paredzēts visiem iedzīvotājiem un viesiem. Balstoties uz pieredzi, koncertu ciklu “Mūzika Latvijas dievnamos” apmeklēja ļoti daudz baznīcas draudžu ļaudis. Kvintets BRASS.EDU, kopjot metālpūšaminstrumentu spēles tradīcijas, ir ieguvis savu auditoriju, kura regulāri apmeklē BRASS.EDU organizētos koncertus. Koncertu klausītāju vidū ir profesionāļi, Latvijas mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu pedagogi un audzēkņi, Latvijas amatierkolektīvu mūziķi.

Paredzamie projekta rezultāti

Projekts dažādos kultūras norisi Vidzemes novadā. Plānotais projekts dos iespēju iepazīstināt un ieinteresēt klausītājus ar metālpūšaminstrumentu un sitaminstrumentu skanējumu un sadarbības iespējām. Iekļaujot programmā skaņdarbus, kuri šādā salikumā Latvijā skanēs pirmo reizi, koncerta klausītāji tiks iepazīstināti ar metālpūšaminstrumentu kvinteta dažādo repertuāru, tā iespējām un dažādu gadsimtu komponistu daiļradi. Un galvenais, šajā tik neparastajā epidemioloģiskās situācijas laikā, novadu klausītājiem būs iespēja dzirdēt šāda veida dvēseles muzikālās izklaides iespēja - akadēmisku mūziku profesionālā izpildījumā brīvi pieejamās vietās un bez maksas. Kvintets BRASS.EDU būs guvis pieredzi veidojot koncertprogrammu un atskaņojot to kopā ar sitaminstrumentiem, kas papildina muzikālo izaugsmi ikvienam mūziķim. Vidējais klausītāju skaits vienā koncertā ~ 100 cilvēku, 4 koncertos kopā ~400 klausītāju.