Īstenošanas vieta:
Iesniedzējs:
SIA RADOŠUMA ATTĪSTĪBAS CENTRS
Projekta kopējās izmaksas:
5899.00 EUR
Finansējums no VKKF:
5258.00 EUR
Līdzfinansējums:
641.00 EUR
Projekta statuss:
Projekts noraidīts

Kopsavilkums

Projekta ietvaros tiks organizēts  mākslas plenērs Zaubē.  Plenēru vadīs divas mākslinieces kuri soli pa soli paradīs un iemācis ikvienu ieinteresēto radīt savu gleznu. Plenērs – no franču valodas nozīme brīva dabā, proti gleznošana brīvā dabā. Gleznošana brīva dabā ir īpaša, jo gleznotājam vajag sajust krasu spilgtumu, saules staru atstarojumus, ēnas, visu to skaistumu ko rada pati daba.

Vieta kur notiks plenērs ir ciemats Zaube, šī vieta nav izvēlēta nejauši Zaubes pagasta "Jaužos" dzirnavnieka ģimenē 1872.gadā ir piedzimis Vilhelms Kārlis Purvītis, ainavu gleznotājs un pedagogs, viens no latviešu nacionālās glezniecības skolas aizsācējiem. Plenēra dalībniekiem būs iespēja apmeklēt slavena gleznotāja dzimtenes apkaimi un sajust to skaistumu un enerģētiku, jo tā ir patiesām apburoša, skaista un gleznaina.

Plānots kā plenēra piedalīsies Amata novada iedzīvotāji, kuri būs pieteikušies dalībai līdz 07.06.2021. Plenēra dalībnieku skaits līdz 25, bet plenēra norises vietu var apmeklēt arī lielāks iedzīvotāju skaits, kuri varēs vienkārši vērot gleznu tapšanas procesus, un piedalīties diskusijas par mākslu, mākslas tehnikām un dabu, apmeklēt pēc projekta izstādi. 

Katram no māksliniekiem pastāv savi mērķi dalībai plenērā, bet viņus visus vieno vēlme paradīt savas iemaņas, iepazīt jaunas vietas un cilvēkus. 

 

Mērķi

Projekta Mākslas dienas Zaubē mērķis ir mūsdienu mākslas plenērā ierīkošana. Plenērā pamatfunkcija ir veicināt Latvijas mākslas procesu aktivitāti laukos un mazpazīstamās vietās, valsts konkurētspējas un nācijas identitātes stiprināšanu, tūrisma industrijas un mākslas izglītības attīstību. Papildus mērķis ir pietuvināt mākslu tautai un aicināt cilvēkus būt radošiem. Dot iespēju Latvijas novadu cilvēkiem sajust mākslas pozitīvu ietekmi uz cilvēku emocijām un dzīvi kopumā.

Uzdevumi

Svarīgākie  uzdevumi izvirzīto rezultātu sasniegšanai ir:

  • Projekta koncepcijas izstrāde  un iesniegšana;
  • līguma noslēgšana un finansējuma saņemšanā;
  • reklāmas informācijas izstrāde un sagatavošana;
  • reklāmas izvietošana;
  • nepieciešamo materiālu, aprīkojumu, produktu iegāde;
  • meistarklašu tēmu sagatavošana;
  • dalībnieku piesaiste un reģistrācija;
  • plenēra vietas sagatavošana;
  • apbalvošanas diplomu izstrāde un druka;  
  • plenēra nedēļas organizēšana.  
3. Prioritāte

Svarīgi ka projekts notiks reģionā un izglītos reģionā iedzīvotājus, kuri ir ierobežoti kultūras pasākumos. Projekts dalībniekiem dos iespēju iepazīstināties ar diviem māksliniecēm iegūt praktiskas un teorētiskas zināšanas.

Ieguvēji un mērķauditorija

Projekta lielāki ieguvēji būs Amata novada iedzīvotāji. Amatas novada teritorija aizņem 745,51 km2. Pēc PMLP mājas lapā pieejamās informācijas 2019. gada sākumā Amatas novada teritorijā bija 5476 iedzīvotāji. Plānots ka lielāka dalībnieku daļa būs tieši no Zaubes pagasta, radošie iedzīvotāji vecumā no 7. gadiem .

Paredzamie projekta rezultāti

Projekta rezultāta 5 dienas  projektu apmeklēs ap 400 cilvēki (ap 80 cilvēki  katru dienu), kuri  iegūs zināšanas mākslas jomā. Daļa no tiem (ap 75)  iegūs arī praktiskas zināšanas mākslas jomā  gleznojot skaistas dabas skatus domubiedru lokā.

Plenērs ar tā aktivitātēm nes kultūras vērtību, atdzīvina latviešu tradīcijas, raisa interesi par mākslas veidiem, mākslas attīstību, mākslinieku vēsturi, iepazīstina ar raksturīgākajiem paņēmieniem Purvīša glezniecībā integrējot tas mūsdienu vizuālajā mākslā.

Projektā rezultāta māksla kļūs tuvāk tiem parastiem cilvēkiem, kuri dzīvo ciematos, tālu no galvaspilsētas un ierobežoti mākslas pasākumu apmeklējumos.

Projekts attīstīs lauku aktualitāti un pilnveidos lauku dzīves saturisko nozīmi. Sekmēs vizuālas mākslas vērtību izplatīšanu un  izglītības iegūšanu mākslas jomā, ka arī popularizēs Latvijas dabu. Dot iespēju vietējiem iedzīvotājiem sajust kā māksla ir dzīves pievienotā vērtība, un tā mums ir visapkārt. Visu to, ko lietojam savā ikdienā, ir radījuši ne tikai prasmīgi amata meistari, bet arī mākslinieki. Plenēra ierīkošanā laukos, varēs pacelt pašreizējo kultūras līmenī Zaubē un tas apkārtnē.

Ar šo pirmo plenēru Zaubē gribētos aizsākt ikgadējo mūsdienu plenēru tradīciju, jo tas mūsu pienākums - aktuālos mākslas procesus saglabāt nākamajām paaudzēm. Tik domāts ar laiku aicināt māksliniekus no citām pilsētām un rajoniem, kā arī no ārzemēm un veidot darbu digitālo izstādi un arhīvu, bet no sākuma klātienes izstādi.