Īstenošanas vieta:
Iesniedzējs:
biedrība GolfClayderman
Projekta kopējās izmaksas:
6870.00 EUR
Finansējums no VKKF:
6350.00 EUR
Līdzfinansējums:
520.00 EUR
Projekta statuss:
Projekts noraidīts

Kopsavilkums

Kopš 2022. gada marta Madonā ir atvērta augstvērtīga laikmetīgās mākslas galerija MABOCA galerija Visuma Centrs 2, kas šogad piedāvās profesionālu aktuālu mākslinieku jaundarbus un izstādes kas veidotas speciāli šai telpai. Ar šo soli Madona ir pieteikusi sevi laikmetīgās kultūras kartē Latvijā. Tas ir izraisījis vairāku izcilu mākslinieku interesi par šo vietu, tšpēc ir nodoms papildināt mākslas piedāvājumu vasaras mēnešos ar divām izstādēm septiņās galerijas āra vitrīnās un divu koncertu norisi galerijas telpās. 

Izstāžu autori ir fotogrāfs Ivars Grāvlejs, kura darbi ir tikuši izstādīti Tate Modern Londonā, Hamburgerbanhofā Berlīnē un citos ievērojamākajos mākslas centros pasaulē. Grāvlejs vitrīnām veidos fizstādi Saldējums, kur foto māklslas tehnika tiks apvienota ar akvareļu glezniecību. 

Otras izstādes autore ir māksliniece Hanele Zane Putniņa, kura šobrīd ir arī galerijas rezidente. Māksliniece vitrīnās eksponēs gan klasiskus linogriezuma atspiedumus, gan nelielus objektus no linoleja un akmens masas. Tematiski māksliniece risinās tēmu - LAIKA GRĀMATA - šādi senos laikos tika dēvēts mūsdienās zināmais kalendārs.

Galerija ir izvietota aktu zālē, kuras oriģinālā pamatfunkcija ir sarīkojumu veidošana, tāpēc vizuālās mākslas programmu plānots papildināt ar divu koncertu norisi - latviešu elektroniskās mūzikas smagsvaru Kaspara Rolšteina un KODEK koncerts, kā arī eksperimentāla hiphopa koncertu ar grupas Origo Boys un  trapmetāla žanra pārstāvja Svēte piedalīšanos. 

Mērķi

Projekta mērķis ir veicināt profesionālas laikmetīgās mākslas un kultūras norises Madonā, izveidot patstāvīgu vietējo un ārzemju auditoriju.

Veicināt laikmetīgās kultūras izglītību reģionā.

Rast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

Līdz ar kultūras attīstību veicināt pilsētas un novada izaugsmi. 

Uzdevumi

Izstādes vitrīnas atrodas Madonas centrā uz pilsētas centrālās ielas, kas nozīmē izstāde būs pieejama ikvienam - gan tās tiešajam, gan nejaušajam skatītājam. Izstādes mākslinieki ir kvalificēti meistari, kas caur saviem darbiem spēj skatītājam nodot vēstījumu. 

Koncerti rosina papildus publicitāti un biežāk šķiet izklaidējoši par vizuālo mākslu, tāpēc publiku ar koncertu palīdzību ir vieglāk sasniegt. Visi koncertu dalībnieki ir pieredzējuši mūziķi. Katram no viņiem ir savs individuālais rokraksts, savs klausītāju loks un viņu mūzikas daiļrade atbilst mūsdienu laikmetīgās mūzikas tendencēm. 

Visiem šiem notikumiem būs īpaša mārketinga kampaņa gan soctīklos, gan presē un radio, tāpat arī Madonas pilsētas informācijas kanālos. Uz ielām tiks līmēti plakāti, plānotas arī kādas intervences Madonas pilsētā. Tāpat reklāma flaijeru veidā tiks iepludināta tajās Rīgas izklaides un kultūrvietās, kur mēdz pulcēties notikumu potenciālā auditorija. 

 

3. Prioritāte

Priotāri projekts orientēts uz starptautisku mākslas un kultūras pieejamību reģionos, jo projekta veiodtājiem ir nepieciešamā kvalifikācija, kontakti un loģistikas iestrādnes, lai šo mērķi sasniegtu.

Ieguvēji un mērķauditorija

Labumu gūs izstāžu un koncertu apmeklētāji un klausītāji. Līdz ar kultūras notikumiem, tiks sildīta pilsētas ekonomika. Labumu guvēji ir arī šī projekta veidotāji un mākslinieki, jo ar šo projektu ir ispējams attīstīt savu zīmolu, telpu un rokrakstu.

Paredzamie projekta rezultāti

Skaitliskie rādītāji - abi koncerti tiks pilnībā apmeklētim, jo mūziķi tik daudz cik pieļaus zāles platība (zāles kopējā platība ir 120 kvadrātmetri), vēl izdomāsim, vai kāds no koncertiem būs ar sēdvietām. Zālei kopā ir 100 sēdvietas. Bez tiešajiem koncertu apmkelētājiem būs daudzas reizes vairāk to, kas dzirdēs par šo notikumu, un varbūt ieradīsies uz turpmākajiem galerijas pasākumiem, vai vēlēsies veidot jaunas sadarbības. 

Izstāde atrodas pilsētas centrā uz ielas un būs apskatāma ikvienam garāmgājējam - vietējiem un pilsētas viesiem. Šo cilvēku skaitu nav iespējams aprēķināt, tas ir neierobežoti liels. Tāpat - vēl lielāks skaits būs tās auditorijas, kas klātienē izstādi neredzēs, par to dzirdēs un varēs apskatīt foto dokumentācijā.