Īstenošanas vieta:
Iesniedzējs:
Biedrība Latvijas klasisko automobiļu klubs
Projekta kopējās izmaksas:
7267.00 EUR
Finansējums no VKKF:
5669.00 EUR
Līdzfinansējums:
1598.00 EUR
Projekta statuss:
Projekts noraidīts

Kopsavilkums

Seno spēkratu salidojums Retro Jūrmala ir ikgadējs pasākums, kam piemīt laikmeta dvaša un, kas nemainīgi norisinās augusta pēdējā sestdienā Jūrmalā. Šogad jau 23. reizi tas notiks 27.augustā un pasākuma sākums plānots Ķemeros, kam sekos parādes brauciens cauri pilsētai ar apstāšanos dažādās pilsētas vietās, kur auto izstādi būs iespējams arī apskatīt klātienē. Noslēguma pasākums dalībniekiem brauciena izskaņā norisināsies Piņķos.

Pasākums ar vēsturi un tradīcijām, ko jūrmalnieki gaida un apmeklē gadu no gada. Šis pasākums ļauj pulcēt pilsētas iedzīvotājus un viesus svaigā gaisā dažādās pilsētas vietās, tādējādi panākot, ka pasākums ir pieejams lielam iedzīvotāju skaitam, tai skaitā veciem cilvēkiem un tiem, kas kādu iemeslu dēļ nevar apmeklēt masu pasākumus pilsētas centrā. Mēs braucam un piestājam dažādos pilsētas rajonos.

Neiztrūkstoši, šis pasākums ir būtisks veids, kā popularizēt pilsētu un tās kultūru plašā ārzemju viesu skaitā. Salidojumā piedalās auto un moto kolekcionāri no dažādām ārvalstīm un citām Latvijas pilsētām, pulcējot vienuviet nu jau vairāk kā gadsimtu garu vēsturi un pasaules kultūru. Pasākumā ir sastopami spēkrati jau no 20.gs. sākuma.

Pasākums, kas priecē gan lielus, gan mazus apmeklētājus. Tajā cilvēki var ieraudzīt, aptaustīt un saklausīt pasauli kāda tā ir bijusi pirms simts gadiem un salīdzinat to ar mūsdienām. Te var sajust gadsimtu garu kultūras elpu.

Lielu sajūsmu apmeklētājiem rada iespēja ieraudzīt , iespējams, savu pirmo auto, kas jau sen nav manīts uz ielām, bet šeit ir aplūkojams labi kopts un smaržojošs pēc aizgājušās jaunības.  Reta iespēja dabā izbaudīt laikmeta dvašu, kas saskaras ar mūsdienām. Iespēja salīdzināt un analizēt progresu, un tā ietekmi uz pasaules attīstību.

 

Mērķi

Projekta mērķis ir sniegt iespēju Jūrmalas iedzīvotājiem un viesiem apskatīt un novērtēt unikālus automobiļus un moto spēkratus, kas ir ražoti sākot no pagājušā gadsimta sākuma.

Sekmēt sabiedrības interesi un izpratni par šādu retro spēkratu restaurāciju, kolekcionēšanu un šādu unikālu vēstures liecību saglabāšanu tālākā nākotnē.

Uzdevumi

1. Darbs ar mākslinieku/ maketētāju, kas izveidos vizuālo noformējumu pasākuma reklāmas materiāliem.

2. Pasākuma izsludināšana. 

3. Sadarbībā ar pilsētas domes darbiniekiem, atbilstoša maršruta izstrāde.

4. Līgumu slēgšana ar sadarbības partneriem.

5. Publiska pasākuma saskaņošana pilsētas domē.

6. Pieteikumu dalībai apkopošana.

7. Tikšanās ar brivprātīgajiem un pasākuma tehniskajiem palīgiem. Pasākuma satura analīze un darbu dalīšana.

8. Pasākuma norise

3. Prioritāte

Projekts atbilst 3.prioritātei, kā pasākums, kas veicina cilvēku izpratni par pasaules kultūru un tās attīstību laikmeta ietvaros. Lielākā daļa dalībnieku ir ģērbušies atbilstoši sava pārstāvētā auto izlaides gadam un apmeklējot šo pasākumu ir iespēja gremdēties vēsturē, salīdzināt, analizēt un baudīt to. Pasākumā tiek pārstāvēti ne tikai ārzemju autobūves šedevri, bet arī Latvijas ražojumi, piemēram, Ford Vairogs, mikroautobuss Latvija u.c.

Ieguvēji un mērķauditorija

Pasākums cilvēkiem bez vecuma ierobežojuma. Vecuma grupā 30+ cilvēki varēs gremdēties savās bērnības un jaunības atmiņās. Bērni iepazīt vēsturi un salīdzināt to ar tagadni.
Pasākumu apmeklē vairāki tūkstoši Jūrmalas iedzīvotāji un pilsētas viesi, kas novērtē spēkratus gan pieturas punktos, gan garām braucošo parādi. Ekipāžu skaits vidēji pasākumā ir no 150 (Covid-19 laikā) līdz 300 auto un moto vienībām, dalībnieku skaits aptuveni 300-600 cilvēku.

Paredzamie projekta rezultāti

Projekta rezultātā ieguvēji ir vairāki tūkstoši Jūrmalas iedzīvotāju un pilsētas viesu, kā arī vairāki simti pasākuma dalībnieku.

Mūsu mēķis ir sniegt dalībniekiem iespēju apskatīt pēc iespējas vairāk vietas Jūrmalā, kas neietilpst klasiskajos pilsētas maršrutos, tādējādi vairojot viņu izpratni par Jūrmalas pilsētu. Kā arī dot iespēju lielam skaitam Jūrmalas iedzīvotāju, kas citkārt neapmeklē kultūras pasākumus, kas norisinās pilsētas centrā, nokļūt pasākuma epicentrā, jo tas "atbrauc pie skatītājiem", tuvu viņu dzīvesvietai. Tā ir lieliska iespēja izbaudīt pasākumu arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem un veciem cilvēkiem.

Kvalitatīvi noorganizēts pasākums ļauj piesaistīt aizvien vairāk jaunus dalībniekus un nodrošināt daudzveidīgāku retro tehnikas izstādi. To mēs novērojām arī pagājušajā gadā, kad pirms pasākuma bija neticami liela interese no dalībnieku vidus. Taču ierobežojumi ieviesa savas korekcijas, bet neskatoties uz to 148 ekipāžas bija neticami liels rādītājs.