Īstenošanas vieta:
Iesniedzējs:
Valmieras novada pašvaldība Mazsalacas kultūras centrs
Projekta kopējās izmaksas:
8530.00 EUR
Finansējums no VKKF:
6350.00 EUR
Līdzfinansējums:
2180.00 EUR
Projekta statuss:
Projekts apstiprināts /Piešķirtais finansējums - 4445,00 EUR

Kopsavilkums

Projekta “Margarēta un Fausts – Opermūzikas nakts koncerts Sēļu muižā” – ieņems nozīmīgu vietu profesionālās mākslas cienītājiem Ziemeļvidzemē. Ne visiem iedzīvotājiem, īpaši laukos, ir iespēja apmeklēt koncertus, sarīkojumus novada centrā, nemaz nerunājot par tālākām pilsētām un novadiem. Šādu koncertu rīkošana ir brīnišķīgs veids, kā profesionālo mākslu ienest ļaužu “pagalmos”, ļaut izbaudīt ko citādu, aicinot arī ciemiņus no tuvākas un tālākas apkārtnes. Projekta mērķis aktualizēt Sēļu muižas kultrūrvēsturiskā mantojuma nozīmību rīkojot nakts koncertu senās muižas parkā, gaismas un sveču atspulgā, ļaujot klātienē baudīt augstvērtīgu profesionālu mākslinieku sniegumu, nodrošinot līdzsvarotu un kvalitatīvu kultūras produkta pieejamību, izceļot un akcentējot Vidzemes kultūrvēsturiskajam novadam raksturīgās tradīcijas un kultūrvidi. Opermūzikas nakts koncerts “Margarēta un Fausts” Latvijas izcilo operas mākslinieku un svētku kamerorķestra mūziķu sniegumā būs neaizmirstams piedzīvojums opermūzikas žanra gardēžiem. Opermūzikas nakts koncertā aicināsim iepazīt koncertstāstu “Margarēta un Fausts” , kas veidots balstoties uz vienu no spilgtākajām franču komponista Šarla Guno operu “Fausts”, kuras sižetu iedvesmojusi J.V.Gētes slavenā traģēdija, pirmizrādi piedzīvojot 1859.gada Parīzē. Opera joprojām priecē skatītājus visos slavenākajos pasaules operteātros. Tas būs spraigs un pārsteigumu pārpilns muzikāli teatrāls piedzīvojums – nebeidzamais stāsts starp debesu un elles spēkiem, kura sižetu izdzīvos profesionāli operas solisti, to raksturus spilgti iezīmēs izcili radītais mūzikas pavadījums – dzirkstošs, reizē mazliet mistisks un dramatisks, kas izskanēs svētku kamerorķestra sniegumā.

Mērķi

1. Piedāvāt Vidzemes novadu, tuvējās Igaunijas pierobežas apdzīvoto vietu ļaudīm iespēju klātienē baudīt augstvērtīgu opermūzikas koncertu, nodrošinot profesionālās nacionālās mākslas un kultūras pieejamību Vidzemē, veidojot izpratni par profesionālo mākslu reģionos.

2. Iepazīt franču komponista Šarla Guno izcilās operas "Fausts" stāstu koncertā un opermūzikas izpildītājmāksliniekus tuvplānā.

3. Aktualizēt Sēļu muižas  kultūrvēsturisko nozīmību, saglabājot un attīstot Vidzemes kultūrvēsturiskajam novadam raksturīgās vērtības, tradīcijas un kultūrvidi

Uzdevumi

1. Noorganizēt opermūzikas nakts koncertu "Margarēta un Fausts" Sēļu muižā 13.08.2022.

2. Nodrošināt koncerta tehniskos risinājumus /skaņa, gaisma, scenogrāfija/.

3. Veikt projekta publicitātes pasākumus - afišu izplatīšanu Latvijā un Igaunijā, informācijas sagatavošanu un izvietošanu plašssaziņas līdzekļos - Valmieras novada mājaslapā, informatīvajos izdevumos, laikrakstos, interneta portālos, tv, radio, pievienojot atsauci un logo par projekta finansētāju - VPR "Vidzemes kultūras programmu - 2022" - Valsts Kultūrkapitāla fonda un Latvijas valsts mežu atbalstu.

3. Prioritāte

Opermūzikas nakts koncerts “Margarēta un Fausts” Latvijas izcilo operas mākslinieku un svētku kamerorķestra mūziķu sniegumā būs neaizmirstams piedzīvojums opermūzikas žanra gardēžiem. Tā būs lieliska iespēja ne tikai iepazīt franču komponista Šarla Guno operas “Fausts” koncertstāstu, bet sinerģijā ar dabas krāšņumu, gaismas un sveču atspulgu muižas dīķī, izcelt un popularizēt kultūrvēsturiskā mantojuma, ainaviskās kultūrvides un augstas raudzes profesionālas mākslas pieejamību Vidzemes laukos.

Ieguvēji un mērķauditorija

Projekta mērķauditorija ir Vidzemes novadu iedzīvotāji, kas iecienījuši iespēju apmeklēt profesionālās koncertdarbības piedāvājumu ģimeniskā atmosfērā, kur izzūd robeža starp skatuves mākslinieku un apmeklētāju. Pateicoties "mutvārdu" reklāmai Sēļu muižas rīkotos pasākumus iecienījuši ne tikai Valmieras novada apkārtējo pilsētu un pagastu ļaudis, bet divus gadus uz opermūzikas koncertu brauc autobuss no Salacgrīvas. Aicinām apmeklētājus no tuvējām Igaunijas pisētām - Kilingi-Nommes, Abjas, u.c

Paredzamie projekta rezultāti

Projekta "Margarēta un Fausts - Opermūzikas nakts koncerts Sēļu muižā" īstenošanas rezultātā tiks sasniegti projekta pieteikumā definētie mērķi un uzdevumi. Tā būs  iespēja iepazīt opermūzikas žanru tuvplānā, izdzīvot franču komponista Šarla Guno spilgtākās operas "Fausts" koncertstāstu izcilo operas solistu atveidotajos tēlos, kuru raksturus īpaši izcels komponista radītā mūzika, kas ar pirmajām taktīm uzrunā klausītāju, dzikstoša un reizē mazliet mistiska, biedējoši dramatiska. Operas koncertstāsta sižetu izdzīvos Sonoras Vaices atveidotā Margarēta, Fausts - Artjoms Safronovs, kurš nespēs pretoties Mefistofeļa - Krišjāņa Norveļa kārdinājumam... Tas būs neatkārtojams muzikāli teatrāls piedzīvojums opermūzikas žanra cienītājiem, spraigs un pārsteigumu pārpilns... Pateicoties projekta atbalstam profesionālās mākslas pieejamība Vidzemes laukos veidos izpratni par profesionālo mākslu reģionos. Nakts koncerts "Margarēta un Fausts" Sēļu muižas senā parka romantiskā noskaņā rosinās aktualizēt, saglabāt un attīstīt Vidzemes kultūrvēsturiskajam novadam raksturīgās vērtības un kultūrvidi.Projekta īstenošanas rezultātā plānojam, ka nakts koncertu Sēļu muižā apmeklēs ap 300-400 skatītāju.