Īstenošanas vieta:
Iesniedzējs:
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Operstudija "Figaro", biedrība
Projekta kopējās izmaksas:
6240.00 EUR
Finansējums no VKKF:
6240.00 EUR
Līdzfinansējums:
0.00 EUR
Projekta statuss:
Projekts noraidīts

Kopsavilkums

Kopš 1996. gada Vaives pagasta Rāmuļu skolas estrādē tiek rīkotas, un šogad 2. jūlijā 6.reizi notiks „Dziesmu diena Rāmuļos”, kas tradicionāli tiek veltītas novadnieka, Dziesmu svētku virsdiriģenta, profesora Daumanta Gaiļa (1927–1991) jubilejām.

Daumants Gailis dzimis Rāmuļos Vidus Ķēsu mājās, mācījies Rāmuļu pamatskolā, Cēsu 1.vidusskolā, Cēsu mūzikas skolā, Latvijas konservatorijā. Valsts Akadēmiskajā kora “Latvija”, koru „Juventus”, „Gaismaspils”, „Valmiera” u.c. mākslinieciskais vadītājs. Vispārējo Dziesmu svētku virsdiriģents, Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu svētku virsdiriģ., Baltijas valstu studentu dziesmu svētku virsdiriģ., Valmieras rajona koru virsdiriģents. Latvijas konservatorijas profesors. Pie viņa diriģēšanu mācījušies arī dēli Viesturs un Aivars Gaiļi.

„Dziesmu dienās Rāmuļos” piedalās kori, kurus vadījis D.Gailis, Vaives pagasta un Cēsu novada kori un deju kolektīvi, kori, kurus vada Daumanta Gaiļa skolnieki, tajā skaitā Aivara Gaiļa kori.

Otrs D.Gaiļa dēls, profesors Viesturs Gailis ir operdiriģents un vada Mūzikas akadēmijas Operstudiju „Figaro”. Tādēļ tradicionāli šajās dziesmu dienās ar izrādi piedalās arī Operstudija „Figaro”:

E.Humperdinks „Ansītis un Grietiņa” (2002); D.Čimaroza „Slepenās laulības” (2007); J.Kalniņš „Lolitas brīnumputns” (2012); Ž.Ofenbahs „Orfejs pazemē” (2017).

Šīs izrādes bija skatītāju ļoti gaidītas un apmeklētas.

Šī gada 2. jūlijā „Dziesmu dienā Rāmuļos” Rāmuļu skolas estrādē (lietus gadījumā Vaives Tautas namā) Operstudija „Figaro” iecerējusi piedalīties ar jautru Džovanni Paizjello operu latviešu valodā „DZIRNAVNIECE”.

 Šīs izrādes video varat noskatīties YouTube: https://youtu.be/jnK2yFUqlcc

Mērķi

Finansiāli nodrošināt JVLMA Operstudijas „Figaro” izrādi –Dž. Paizjello operu „Dzirnavniece” „Dziesmu dienā Rāmuļos” š.g. 2. jūlijā. Operas izrāde šajos svētkos ir tradicionāla to sastāvdaļa,

1) dāvājot jautru uzvedumu Daumanta Gaiļa novadniekiem – rāmuļniekiem un dziesmu dienas viesiem;

2) godinot tēvu un skolotāju Daumantu Gaili, apliecinot, ka viņa mūziķa darbs guvis turpinājumu un attīstību.

Tieši šī izrāde izvēlēta gan dēļ ļoti mobilām dekorācijām (skat YouTube video), kas dinamiski iekļaujas operas jautrajā darbībā, gan kompaktā uzveduma ilguma - 1 h 40 minūtes.

Uzdevumi

Izrāde brīvdabā prasa iestudējuma piemērošanu konkrētajiem apstākļiem un skatuves izmēriem. Izrādi Rāmuļos paredzēts rādīt ar stīgu kvinteta un sintezatora pavadījumu.

Projekta realizācija sastāv no vairākiem etapiem:

1) Mēģinājumi ar diriģentu un režisoru, adaptējot iestudējumu konkrētajai skatuvei;

2) mēģinājumi ar pavadošo instrumentālo ansambli;

3) noslēguma mēģinājumi brīvdabā, lai pierastu pie gaidāmajiem apstākļiem;

4) dekorāciju un citu izrādes atribūtu pielāgošana (ritentiņu nomaiņa u.c.);

5) solistu tērpu sīkais remonts;

6) transports uz izrādes vietu mūziķiem un tehniskajam personālam;

7) sintezatora un skaņas aparatūras (arī galvas mikrofonu) īre;

8) samaksas par mēģinājumiem un izrādi tehniskajiem darbiniekiem un mūziķiem;

9) izrādes reklāmas un publicitātes pasākumi.

3. Prioritāte

Latvija ir vienīgā Eiropas valsts, kurā ir tikai viens muzikālais teātris – Nacionālā opera. Operstudija „Figaro”, kurā dzied Mūzikas akadēmijas absolventi un studenti, Latvijā ir vienīgā, kas pilda t.s. „Tautas operas” funkcijas – iestudē vieglas, izklaidējošas operas latviešu valodā, sniedzot izrādes visā Latvijā.
Tādēļ priecājamies, ka, godinot Daumanta Gaiļa dzimtas saknes, varam sniegt dinamisku, jautru izrādi profesionālā muzikālā un skatuviskā kvalitātē rāmuliešiem un viesiem.

Ieguvēji un mērķauditorija

Operizrāde Dž. Paizjello "Dzirnavniece" būs interesanta jebkura vecuma skatītājiem sākot ar 6-7 gadu vecumu. To varēs noskatīties visi festivāla "Dziesmu diena Rāmuļos" skatītāji no
Rāmuļiem, Vaives, Cēsu novada un visas Latvijas. Izrāde un visi pārējie festivāla pasākumi apmeklējami bez maksas, tādēļ jo pieejamāki jebkurai publikai.

Paredzamie projekta rezultāti

○ Tiks sniegta muzikāli un skatuviski profesionāla, dinamiska un interesanta izrāde – Dž.Paizjello opera „Dzirnavniece” rāmuļniekiem, skatītājiem no Vaives pagasta, Cēsu novada, Vidzemes un visas Latvijas.

○ Kārtējo reizi tiks atgādināts mēdijos, un „Dziesmu dienā Rāmuļos” pierādīts arī praksē visiem skatītājiem, ka Rāmuļi vēsturiski ir sens un vērā ņemams kultūras centrs Cēsu novadā un Vidzemē.

○ Tiks pieminēta un godināta ievērojamā Rāmuļu novadnieka Daumanta Gaiļa piemiņa viņa 95. jubilejas gadā.

Plānotais apmeklētāju skaits – ap 500 skatītāju.

Mērķauditorija –  izrāde ir interesanta un saistoša visiem skatītājiem, sākot no 5-7 g vecuma.