Kopsavilkums
Dancukratuve.lv ideja aizsākās ar brīvprātīgu veltījumu 2017. gadā ‘’Simts danči simtgadē’’, vēlāk pārtopot par populāro tradicionālā kultūras portālu dancukratuve.lv
Pēc vairāku gadu pētniecības 2021. gadā tika izdota pirmā danču grāmta ‘’Vidzemes danči un ne tikai’’ ar mūzikas disku ‘’Lieli danči, mazi danči’’, un 2022. gadā ‘’Latgales danči un ne tikai’’ ar cd’’Ekur, šekur’’, kas 2023. gadā tika nominēts ‘’Boņuka balvai 2022’’. Abi izdevumi tika atspoguļoti gan LTV Panorāma, LR1 Kultūras rondo un Etnovēstis, kā arī citos ziņu portālos.
Turpinot iesākot mūzikas grāmtas ar CD sēriju plānots izdot 3. grāmatu ‘’Malēniešu danči un ne tikai’’. Šoreiz paredzēts veltīt dančus, kas apkopoti no Sniedzes Jansones (ex Grīnberga) 1989-1991. gadā savaktajiem video materiāliem no stāstniekiem, kā arī pierakstīti autores darbā ‘’Malienas novada horeogrāfija’’.
Projekta autors – Sandis Zučiks- pie esošā satura strādājis ilgi, ņemot vērā, ka viņa dzimta nāk no Malienas robežas puses - Liepnas pagasta, bet pats autors uzaudzis Vidzemē - Madonā.
Projekta rezultātā tiks iegūta grāmata ar CD ‘’Malēniešu danči un ne tikai’’. 300 grāmatiņas eksemplārus paredzēts dāvināt Malienas muzejam (Jaunlaicenes muižas muzejs) un apkārt esošajām folkloras kopām un tautas mūzikas ansambļiem lietošanai pēc saviem ieskatiem.
Mērķi
Projekta idejas pamatā ir nodot tradicionālās dejas (mūsdienās saukti par dančiem) zināšanas esošajām un nākošajām paaudzēm. Īpašu uzsvaru liekot uz ikvienu iedzīvotāju, kas vēlas savos ģimenes pasākumos (Jāņos, dzimšanas dienās u.c.) dancot kādu tradicionālo deju. Kā arī nodot kvalitātīvu ierakstu materiālu skatuviskas dejas horeogrāfiem, kas uz šī pamata var veidot mūsdienīgas deju horeogrāfijas.
Projekta mērķis ir izdot grāmtau ar CD ‘’Malēniešu danči un ne tikai’’ kura sastāv no CD ar 20 danču mūzikas ierakstiem, un grāmatas kurā atspoguļota informācija Latviešu valodā un ar arhīvos pierakstīto malēniešu izloksni dziedamajiem tekstiem. Grāmatā par katru deju atspoguļots: dejas apraksts, nošu pieraksts, zīmējumi, dziedāmais teksts.
Pēdējā 2022. gada danču grāmataiņa, kas tika veidota divās valodās Latviski un Latgaliski, 2023. gadā tika nominēta Boņuka balvai 2022, kas norāda uz biedrības nopietno un kvalitatīvo pieeju saviem izdevumiem.
2021. gadā sadarbībā ar kapelu Karikste tika izdota grāmata ''Vidzemes danči un ne tiaki''. 2022. gadā grupa ierakstīja 20 Malienas pusē pierakstītās melodijas studijā.
Danču krātuve informāciju par dažādu vietu dančiem vākusi un apkopojusi jau kopš 2017. gada, kā rezultātā ir izveidota lielākā danču ierakstu un aprakstu kolekcija Latvijas vēsturē bagātīgi atspoguļojot tradicionālo deju.
Danču krātuve patreiz izdot divas kolekcijas – 1. Grāmatas ar CD, kurās ir atspoguļota mūzika, ar mērķi tās izmantot plašākai publikai saviesīgos pasākumos, kā arī skatuvisās dejas ansambļiem iespēja veidot savas horeogrāfijas uz tradicionālajām melodijām. 2. Burtnīcu kolekciju - tās tiek dāvātas par brīvu tikai folkloras un tautas mūzikas ansambļiem Latvijā un ārpus tās, ar mērķi popularizēt ikdienā dančus un to melodijas praktiskai spēlēšanai un lietošanai.
Uzdevumi
1. Satura izstrāde,precizēšana
2. Deju aprakstu izstrāde
3. Pamateksta izstrāde
4. Horeogrāfisko norišu precizēšana, papildus zīmējumu izstrāde, nošu izstrāde, teksta izstrāde
5. Dziedošo tekstu rakstības precizēšana
6. Tehniksā maketa izstrāde
7. Grāmatas iespiešana, CD iespiešana.
Ieguvēji un mērķauditorija
Ikviens Danču interesants - projekta rezultāts paredz iespēju ikvienam dejot Malēniešu dančus mājas apstākļos jeb Jāņos, dzimšanas dienās u.c.
Skatuviskās dejas ansambļi projektu varēs izmantos savu horeogrāfisko norišu veidošanā, kas balstītas uz Malienas puses horeogrāfiskajām norisēm.
Malienas (Jaunlaicenes) muzejs - Muzejam paredzēts dāvināt grāmatiņas.
Paredzamie projekta rezultāti
Projekta realizācijā tiks iegūti rezultāti:
1. Izdota 3. grāmata ar CD latviešu danču sējumā, kas veltīta Maleniešu dančiem
2. Viens no retajiem izdevumiem, kas veltīts Malēniešu izloksnei.