Īstenošanas vieta:
Iesniedzējs:
Biedrība " Tapums"
Projekta kopējās izmaksas:
11352.00 EUR
Finansējums no VKKF:
8600.00 EUR
Līdzfinansējums:
2752.00 EUR

Kopsavilkums

 Ģimenēs bez fiziskās vardarbības ir arī emocionālā, kas bieži veidojas dēļ tā, ka kāds vai visi liedz sev dzīvot tādu dzīvi, kādu vēlētos. Esam nolēmuši par šo problēmu iestudēt izrādi. Četri brīvmākslinieki ir apvienojušies, lai iestudētu kanādiešu autora Norma Fostera lugu "Garā nedēļas nogale". Mūsu mērķis ir runāt par problēmām savstarpējās attiecībās ar komēdijas palīdzību. Lai arī fināls var šķist šokējošs un negaidīts, tas tomēr ļauj aizdomāties par to, cik svarīgi ir pirmkārt saprast sevi, iepazīt un atzīt pašam sev – “kas es esmu, ko es gribu?”. Izrāde būs par visu iesaistīto personāžu sevis meklējumiem, kas, mūsuprāt, ir diezgan aktuāli, jo bieži vien, noliedzot sevi, cilvēks ne tikai pats ir nelaimīgs, bet arī apkārtējos padara nelaimīgus. Ne vienmēr sabiedrībā pieņemtās normas ir aktuālas arī mūsdienās, ne vienmēr tās der katram indivīdam. Tām ir jāmainās un jākļūst pieņemošākām. 

Stāsts par četriem draugiem, kuri satiekas nomaļā meža mājā, lai pavadītu brīvdienas. Lai gan draugi ir pazīstami jau daudzus gadus, īsā laika sprīdī atklājas dažādi pagātnes noslēpumi. Sarunām raisoties, mēs uzzinām laika gaitā noklusēto. Izrādās, katram varonim ir kāds nepiepildīts sapnis. Visiem varoņiem - divām sievietēm un diviem vīriešiem - ir pāri četrdesmit. Varoņi lugas gaitā saprot, ka vēl nekas nav zaudēts, un ir īstais laiks būt drosmīgiem un sākt piepildīt savu sapni. Komiskiem pārpratumiem mijoties ar smeldzi, autors asprātīgā valodā parāda, cik mēs esam līdzīgi. Mums katram ir ļauts sapņot un cerēt uz labāku dzīvi.

    Projekta paredzamie rezultāti:

-        Iestudēta izrāde, kas veicina diskusiju par problēmu rašanos ģimenē

-        Piesaistīta uzmanība cilvēces pārmaiņu nepieciešamībai

Mērķi

Projekta mērķi:

-        Runāt par mums pašiem un sabiedrību kopumā

-        Aktualizēt diskusiju par sabiedrības pieņemtajām normām

-        Veicināt emocionālo inteliģenci un empātiju

-        Uzrunāt pēc iespējas plašāku auditoriju

-        Veicināt pozitīvas emocijas

 

Projekta ilgtermiņa mērķi:

-        Runāt par aktuālām tēmām, veicinot sabiedrības izpratni

-        Sasniegt plašāku auditoriju

-        Veicināt teātra attīstību

-        Iesaistīt projektos aizvien jaunus māksliniekus

-        Radīt interesi par nevalstisku teātri ārpus Rīgas

 

Esam vienīgais profesionālais neatkarīgais teātris Vidzemē, bet Rīgā jau ir vairāk kā 20 gadus. Lai sasniegtu pēc iespējas lielāku reģiona skatītāju skaitu, apvienojot dažādus profesionālus aktierus, režisorus un māksliniekus, veidojam dažāda žanra un formas izrādes. Latvija ir vienīgā Baltijas valsts, kurā neatkarīgie teātri koncentrējas tikai galvaspilsētā. Mūsu mērķis ir Latvijas iedzīvotājiem un konkrēti Vidzemes iedzīvotājiem sniegt iespēju piedzīvot dažādu teātru izrādes ar dažādiem māksliniekiem, kuri ikdienā reti ir kopā uz vienas skatuves. Veidojot profesionālas un kvalitatīvas izrādes, vēlamies ne tikai popularizēt sevi, bet veicināt sabiedrības diskursu par dažādām aktuālām tēmām.

Uzdevumi

Darba plāns:

Septembris

Septembrī sākas mēģinājumu process. Tas tiks organizēts gan Rīgā, gan Cēsīs, lai izrādes radošajai komandai būtu ērtāk un izdevīgāk. Paralēli sagādāts viss nepieciešamais gan scenogrāfijai, gan rekvizīti, gan kostīmi. Visu mēģinājumu procesu tiks likti vizuālie materiāli sociālajos tīklos, lai veicinātu sabiedrības interesi.

Oktobris

Mēģinājumu process, kurš turpināsies Rīgā un Cēsīs. Paralēli tiks veikti atlikušie nepieciešamie sagādes darbi izrādes iestudēšanai. Informatīvā kampaņa, kas ietver prese relīžu rakstīšanu, sociālos tīklus, flyeru un afišu drukāšanu un izvietošanu, interviju organizēšanu, Televīziju uzrunāšanu, lai veidotu sižetus par topošo izrādi. Biļešu tirdzniecības uzsākšana. Paralēli tiks uzsāktas sarunas par iespējamajām viesizrādēm gan Rīgā, gan citur Latvijā.

Novembris

Mēģinājumi tiks organizēti Cēsīs. Joprojām notiks informatīvā kampaņa sociālajos tīklos, kā arī preses relīžu rakstīšana. Ielūgumu izsūtīšana. 03.11. būs pirmizrāde Pasaules latviešu mākslas centrā.

 

. Prioritāte

Ieguvēji un mērķauditorija

Tie ir pieaugušie, patstāvīgi domājošie cilvēki, kuri apmeklē teātri ne tikai tāpēc, lai izklaidētos, bet arī lai domātu, analizētu, meklētu atbildes. Vecuma ierobežojumi nav.
Sasniegt plānots, tirgojot biļetes, veidojot sadarbību ar Latvijas Kultūras namiem, informējot visos iespējamajos veidos.

Paredzamie projekta rezultāti

Projekta paredzamie rezultāti:

-        Iestudēta izrāde, kas veicina diskusiju par problēmu rašanos ģimenē

-        Piesaistīta uzmanība cilvēces pārmaiņu nepieciešamībai

-        Uzrunāta plašāka auditorija, ne tikai tā, kas apmeklē teātrus, bet arī reģionos dzīvojošā

-        Veicināta interese par nevalstisku teātri ārpus Rīgas

-        Bagātināts teātra repertuārs

 

Vienas izrādes skatītāju skaits var būtiski atšķirties. Ja spēlēsim Cēsīs, Pasaules latviešu mākslas centrā, tad vienā izrādē būs ne vairāk kā 60 skatītāji. Pārējās vietās, kurās spēlēsim - Kultūras namos- skatītāju skaits var sasniegt 300. Bet būtiski ir ne tik daudz kvantitatīvais rādītājs, bet tas, ka kaut viens spēs kaut ko mainīt savā dzīvē. Šīs izrādes šokējošās, negaidītās beigas, kurās atklājas viena no personāža nemitīgā cīņa ar sevis atzīšanu, pieņemšanu, radījušas visas izrādes laikā piedzīvotās problēmas. Kvalitatīvais rādītājs ir tas, ka runājot par citādā nepieņemošo attieksmi mūsu sabiedrībā, mēs varam veicināt plašākas sabiedrības izpratni, ja to redz no malas un saprot, ka, ja tas netiek atzīts, var turpināties nelaimīgo laulību statistika. Tas vien, ka jo vairāk un dažādāk teātris runās par šo problēmu, jo vairāk veicināt sabiedrības pārmaiņas, lai veidotu demokrātisku un iekļaujošu sabiedrību turpmāk.