Īstenošanas vieta:
Iesniedzējs:
Biedrība " Tapums"
Projekta kopējās izmaksas:
12539.00 EUR
Finansējums no VKKF:
8599.00 EUR
Līdzfinansējums:
3940.00 EUR

Kopsavilkums

Šis ir sākums ikgadējām koncertu sērijām. Ar katru nākamo gadu vēlamies attīstīties un piesaistīt aizvien dažādākus māksliniekus, tā radot aizvien plašākas auditorijas interesi. Bet pamatā vēlamies atstāt konceptu – dziedošie aktieri, vietējie mākslinieki un kādi jau populārāki mākslinieki.

 Vasarā Cēsīs ir dažāda mēroga un stilu koncerti un pasākumi. Mēs vēlamies veidot koncertus, kuri būtu saistoši plašai sabiedrības daļai, apvienojot dziedošo aktieru koncertus ar profesionālu un vietējo mūziķu koncertiem. Mēs vēlamies veidot ikgadējus koncertus Cēsu vecpilsētas pagalmā, kas radītu intīmu gaisotni, kura noslēdzas ar jestrāku izpildījumu, kas neizslēdz dejas. Tāpēc esam uzrunājuši dziedošos aktierus Mārtiņu Liepu un Ģirtu Rāviņu, dziedošo aktieru ansambli “Regīna”, aktieri Ivo Martinsonu, kuram ir muzikāli dzejisks “Ceļojums”,  ukraiņu dziedātāju Darju Leleiko, ģitāristus Ivaru Štubi un Gintu Smuko, vietējos māksliniekus - tēlnieku Matiasu Jansonu un viņa grupu “Pisang Ambon”, kā arī grupu “Simbiotika”. Apzināti izvēlējāmies māksliniekus, kuri ne visi ir plašai publikai zināmi vai kuri vienā koncertā reti būtu redzami kopā. Vasara ir laiks, kad cilvēki grib pavadīt vairāk laiku ārā, apmeklēt pasākumus, baudot vasaras vakarus. Šis Pasaules latviešu mākslas centra pagalms arī sniedz brīnišķīgu skatu uz baznīcu, kas būs kā koncerta scenogrāfijas sastāvdaļa, kā arī vēsturiski šis pagalms atrodas dīķa malā, kurš jau vairākus gadsimtus nav redzams, jo ir aizbērts un apbūvēts.

Mērķi

Projekta mērķi:

-        Veicināt dažādu mākslinieku sadarbību

-        Uzrunāt pēc iespējas plašāku auditoriju

-        Veicināt mazo koncertu apmeklēšanu

-        Veicināt vasaras vakarus pavadīt saturiski

 

Projekta ilgtermiņa mērķi:

-        Organizēt ikgadējus mazos mūzikas festivālus

-        Sasniegt plašāku auditoriju

-        Veicināt teātra un PLMC attīstību

-        Iesaistīt projektos aizvien jaunus māksliniekus

-        Radīt interesi par nevalstisku teātri ārpus Rīgas

 

Koncertos visi uzrunātie mākslinieki ir savā jomā profesionāli un ar lielu pieredzi, līdz ar to, koncerti būs kvalitatīvi, daudzveidīgi un bagātinās Cēsu koncertu un kultūras dzīvi.

Uzdevumi

Projekta uzdevumi:

-        Uzrunāt māksliniekus

-        Apzināt tehniskos raiderus

-        Piesaistīt nepieciešamo finansējumu un sekot tā atbilstošam izlietojumam

-        Informēt Pašvaldību

-        Saskaņot ar Pašvaldības policiju

-        Saskaņot ar apkārt dzīvojošajiem cilvēkiem un organizācijām

-        Nodrošināt mēģinājumus pirms koncertiem

-        Sagādāt visu nepieciešamo koncertu norisei

-        Veidot informatīvās kampaņas gan sociālajā vidē, gan rakstot preses relīzes, gan organizējot intervijas ar māksliniekiem, gan izvietojot informatīvos materiālus pilsētā, afišas un flyeru veidā, aicinot Televīzijas veidot sižetus utt.

. Prioritāte

Ieguvēji un mērķauditorija

Tie ir gan jaunieši, gan cilvēki, kuriem patīk gan džezs, gan dziedošo aktieru uzstāšanās, gan dzejas vakari, gan intīma ģitārspēle. Tie ir cēsinieki un Cēsu viesi.

Paredzamie projekta rezultāti

    Projekta paredzamie rezultāti:

-        Noorganizēti koncerti, kas sniedz dažādu žanru un stilu apvienojumu

-        Piesaistīta cilvēku uzmanība un interese mazajiem koncertiem

-        Uzrunāta dažāda auditorija

-        Veicināta interese par nevalstisku teātri ārpus Rīgas

-        Bagātināta koncertu dzīve Cēsīs

 

Ieguvēji būs mūzikas mīļotāji, pilsēta, kura piesaistīts viesus arī ceturtdienas vakaros. Mainīsies tas, ka būs īpašie vecpilsētas koncerti, kas veicinās cilvēkus baudīt vasaras vakarus saturiski un brīnišķīgas mūzikas pavadībā, kas atbilst dažādām gaumēm.

Šis ir sākums ikgadējām koncertu sērijām. Ar katru nākamo gadu vēlamies attīstīties un piesaistīt aizvien dažādākus māksliniekus, tā radot aizvien plašākas auditorijas interesi. Bet pamatā vēlamies atstāt konceptu – dziedošie aktieri, vietējie mākslinieki un kādi jau populārāki mākslinieki.