Īstenošanas vieta:
Iesniedzējs:
Biedrība "SONO-RESONO"
Projekta kopējās izmaksas:
3462.30 EUR
Finansējums no VKKF:
1235.00 EUR
Līdzfinansējums:
2227.30 EUR

Kopsavilkums

Akustisks koncerts, kura ideja radās jau sen, taču pirmo reizi tika īstenota 2022.gada vasarā. Pandēmija ieviesa savas korektūras kultūras dzīvē un ne visas pilsētas ir spējušas atgriezties pie iepriekšējā pasākumu klāsta, taču pandēmija ir likusi mums domāt radošāk un netradicionālāk. Koncertzāles, speciāli izveidotas āra terases un estrādes - mūsu ierastais koncertu formāts. Lai arī Ainažos ir sava estrāde, koncerta unikalitātes slēpās tās norises vietā - piejūras krastā, pie piemiņas akmeņa "Baltā saule" (veltīts Kr. Valdemāram - Ainažu Jūras skolas dibinātājam), mazā meža ielokā, skatuves aizmuguri rotājot dzīvam saulrietam.

Šāds skatuves formāts prasa arī atbilstošu māksliniecisko noformējumu - intīmu, vienkāršu, savējiem... Analogi meklējami Amerikā - Tiny Deck Concerts vai Sofar Sound mūzikas koncerti - uzsvaru liekot uz mūzikas kvalitāti, nepiepiestu gaisotni, kur apmeklētāji ir savējie, kas tiešām vēlas dzirdēt ne tikai mūziku, bet arī stāstu par tās tapšanu vai mākslinieku, kā to pirmajā koncertā lieliski izdarīja dziesminieks Kārliz Kazāks, savukārt Aleksandrs Ozols radīja burvīgu koncerta ieskaņas atmosfēru ar savu virtuozo ģitāras spēli.

Plānojām, ka pirmo koncertu apmeklēs 60-70 cilvēki, taču uz to ieradās 300-400 klausītāju! To vidū ne tikai ainažnieki. Koncertu apmeklēja arī rīdzinieki un mūsu kaimiņi - igauņi!

Šogad vēlamies saglabāt formātu, bet papildināt vairākiem māksliniekiem. Esam uzurnājuši un apstiprinājumu guvuši no Kārļa Rudras Jirgena, kurš ieskandinās koncertu ar tradicionālajām kokles un stabules skaņām, atzīmējot šo gadu kā Dziesmu svētku gadu. Aivars Birzmalis dziedās akustisko kantri programmu, savukārt koncertu noslēgts Goran Gora, kuram šogad iznāks arī jauns mūzikas albums

Mērķi

oncerta mērķi:

- iepazīstināt klausītājus ar dažādiem mūzikas žanriem un māksliniekiem;

- iedzīvināt Vidzemes ziemeļu nostūra iedzīvotāju kultūras pieejamību;

- nodrošināt dāžadu āznru pasākumu pieejamību konkrētā Vidzemes teritorijā;

- piesaistīt kaimiņvalstu auditoriju;

- populairzēt un aicināt izzināt kultūrvēsturiskā mantojuma vietas Vidzemē, konkrētāk Ainažos, tai skaitā pasākuma norises vietā - piemiņas akmens "Baltā saule", Veides pili, Ainažu Ziemeļu mols, caur kuru senos laikos piegādāja uz un no kuģa preces. 

Uzdevumi

Šobrīd visi mākslinieki ir apzināti un aizrunāti. Saskaņā ar nolikumu, pielikumā varat iepazīties ar visu mākslinieku apliecinājumiem un provizoriskajām programmām.

Koncerta īstenošanas programma:

29. jūnijs - skatuves uzbūve (tiek veidota no paletēm), koka konstrukciju sagatavošana, uzstādīšana

30. jūnijs - skaņas, gaismas tehniskā montāža, ēdinātāju ierāšanās, lampiņu virteņu izvietošana, šūpuļtīklu izvietošana starp kokiem, palešu krēslu izvietošana, teritorijas iekārtošana, ugunskura vietas sagatavošana un citi tehniskie darbi.

30. jūnijs pl. 19.00 - ierašanās

               pl. 20:00 - koklētājs Kārlis Rudra Jirgnes

               pl. 21.00 - kantri mūzikas meistars Aivars Birzmalis

               pl. 22:00 - dziesminieks Goran Gora

              * pl. 22:20 riet saule jūrā!

              pl. 23:00 - DJ, koncerta idejas autors Jānis Dreimanis

1.jūlijs - teritorijas sakopšanas darbi, skatuves demontāža

 

. Prioritāte

Ieguvēji un mērķauditorija

Ainažu pilsētas iedzīvotāji, tuvāko pilsētu iedzīvotāji, aicināti visi Latvijas iedzīvotāji, arī Igaunijas tuvējo pilsētu iedzīvotāji - ģimenes ar bērniem, pensionāri, jaunieši.

Paredzamie projekta rezultāti

Ņemot vērā pirmā gada atsauksmes un neparedzēti lielo apmeklētāju skaitu, šo koncertu vēlamies ieviest kā tradīciju Ainažu pilsētā, piesaistot arvien jaunu un lielāku publiku. Ar laiku piesaistīt arī māksliniekus no Igaunijas. 

Ieguvēji būs ikviens koncerta apmeklētājs, dodot sev iespēju izbaudīt ne tikai koncerta muzikālo sniegumu, bet vidi, dabu un līdzīgi domājošas, kultūrālas personības. Iespējams arī iedvesmot apmeklēt vairāk kultūras pasākumus un saviem bērniem sniegt iespēju jau no mazotnes kalusīties kvalitatīvu mūziku.