Īstenošanas vieta:
Iesniedzējs:
Saulkrastu kora biedrība ANIMA
Projekta kopējās izmaksas:
16955.00 EUR
Finansējums no VKKF:
6955.00 EUR
Līdzfinansējums:
10000.00 EUR

Kopsavilkums

Projektā paredzēts radīt jaundarbu – koncertuzvedumu “Brīnumzivs” Saulkrastu korim ANIMA un instrumentālajam ansamblim, un sniegt vismaz divus koncertus Saulkrastu novadā (Saulkrastos un Sējā). Projekts būs kora radošās darbības turpinājums pēc-Dziesmu svētku periodā, sniedzot klausītājiem no klasiskā un tradicionālā kora repertuāra atšķirīgu saturu un skanējumu. 

Oiģināldarba idejas pamatā ir vairāku mākslinieku, īpaši – dzejas un tekstu autora  Roberta Gobziņa, komponista Kristapa Krievkalna un Elīnas Oses – muzikāls stāsts par brīnuma gaidīšanu ziemas laikā. Muzikāla izrāde - pasaka ”Brīnumzivs” – ir  fantastikas žanra stāsts ar humoru un filozofiskām atziņām, domāts bērniem un viņu vecākiem, vecvecākiem. Izmantojot līdzības un alegorijas, kopā pasmaidām par savām neveiksmēm un priecājamies par sasniegumiem. Stāsts koncertuzveduma veidā ar kora aktīvu dalību vienlaikus veic arī bērnu izglītošanu, taču ikviens piedzīvos sev interesantu un saistošu vēstījumu. 

Pieredze ar šādu projektu īstenošanu korim ANIMA jau ir ar atzinību guvušo koncertuzvedumu “Krastā saviļņots”.

Saulkrastu novada dome projektam jau ir piešķīrusi 10 000 EUR.

Mērķi

Projekta saturiskais apjoms provizoriski ir 10 R. Gobziņa dzejoļi (dziesmu teksti) korim un solistiem (oriģināldarbu mūzikas autori E. Ose un K. Krievkalns), 9 teicēja teksti ar dialogiem (teicējs R. Gobziņš), viss apvienots kopīgā scenārijā ar kustību elementiem (horeogrāfe Inga Krasovska). Koncertuzveduma – muzikālās izrādes kopīgais ilgums apm. viena stunda. 

Projekta rezultatā tiks radīts oriģināls mūsdienīgs koncertuzvedums - muzikāla izrāde “Brīnumzivs” korim un instrumentālajam ansamblim, un sniegtas divas koncertuzveduma “Brīnumzivs” izrādes Saulkrastos un Lojā. 

Plānots izdot arī kora ANIMA oriģinālmūzikas albumu “Brīnumzivs” (tekstu autors R. Gobziņš, mūzika un aranžija  K. Krievkalns, E. Ose) un radīt animācijas videoklipu “Brīnumzivs”, kas būs pieejami mūzikas straumēšanas vietnēs (piemēram, Spotify, YouTube u.c.). 

Projekta mērķis ir rosināt interesi bērnu auditorijā par kora mūzikas daudzveidīgām iespējām un iepazīstināt klausītājus ar kora mūziku arī kā bērnu auditorijai piemērotu mākslas formu. Plānotā mērķauditorija būs ģimenes ar bērniem ļoti plašā vecuma spektrā, akcentu liekot uz bērnu un jauniešu auditoriju.

Projekts veicinās dažādu mākslas veidu mijiedarbību un sintēzi - dzeja, mūzika, teicēja intermedijas, horeogrāfija, animācijas videoklipi. 

Uzdevumi

Projekta īstenošanas programma 2023. gadā:

1)  Janvāris-maijs: ”Brīnumzivs” scenārija tapšana, dzejoļu (dziesmu tekstu) un prozas intermediju tekstu radīšana. Provizoriski 10 dziesmu teksti un 9 teicēja intermediju teksti (9 x 3 minūtes, apm. 27 min.)

2)  Marts-jūnijs: oriģinālmūzikas komponēšana, aranžiju veidošana korim.

3)  24. jūlijs - 21. septembris: nošu materiāla apguve korim.

4)  22. septembris - 15. oktobris: R. Gobziņa, K. Krievkalna, E. Oses jaunradītā albuma “Brīnumzivs” ieraksti studijā (studija “Lauska”).

5)  17. oktobris - 2. decembris: ”Brīnumzivs” satura apguve no galvas, horeogrāfijas apguve, mizanscēnu apguve.

6) Novembris: ierakstu skaņas apstrāde Mix-master

7)  Oktobris-novembris: scenogrāfijas veidošana, tērpu izveide. 

8) 1.-5. novembris: animācijas video veidošana ”Brīnumzivs” singlam.

9)  2 -3. decembris: koncertuzveduma ģenerālmēģinājumi.  

10)  9.decembris -  koncertuzveduma norise Saulkrastos, Zvejniekciema kultūras namā

11)  10.decembris – koncertuzveduma norise Sējā, Lojas kultūras namā 

. Prioritāte

Ieguvēji un mērķauditorija

Plānotā mērķauditorija būs ģimenes ar bērniem ļoti plašā vecuma spektrā, akcentu liekot uz bērnu un jauniešu auditoriju.
Koncertuzvedumu klausītāji būs Saulkrastu, Zvejniekciema, Sējas, Lojas iedzīvotāji, īpaši tie, kas ipazinuši kora ANIMA mākslinieciskās kvalitātes.
Albuma un videoklipa "Brīnumzivs" klausītāji un skatītāji būs interesenti visā Latvijā.

Paredzamie projekta rezultāti

Projekta rezultāts ir oriģināls mūsdienīgs jaundarbs  - koncertuzvedums “Brīnumzivs” korim un instrumentālajam ansamblim.

Īstenojot projektu, tiks sniegtas divas koncertuzveduma “Brīnumzivs” izrādes Saulkrastos un Sējā, kopējais apmeklētāju skaits apm 650. 

Projekta ilgtspēju nodrošinās kora ANIMA oriģinālmūzikas albums “Brīnumzivs” un animācijas videoklips, kas būs pieejami mūzikas straumēšanas vietnēs (piemēram, Spotify, YouTube u.c.). 

Vadoties no pieredzes var paredzēt, ka kora ANIMA jaunā albuma un videoklipa skatītāju un klausītāju skaits būs mērāms daudzos tūkstošos (piemēram, mūzikas straumēšanas vietnē SPOTIFY līdz 2022.gada beigām Saulkrastu kora ANIMA skaņu ieraksti ir straumēti 119,9 tūkstoši reižu, tos klausījušies 14,1 tūkstotis klausītāju  6,6 tūkstoši stundu 82 valstīs! ).