Īstenošanas vieta:
Iesniedzējs:
SIA Silta Saule
Projekta kopējās izmaksas:
4480.00 EUR
Finansējums no VKKF:
4010.00 EUR
Līdzfinansējums:
470.00 EUR

Kopsavilkums

Zvārtava ir apdzīvota vieta Gaujienas pagastā, Ziemeļvidzemē. Vieta daļēji atrodās Ziemeļgaujas aizsargājamo ainavu apvidū. Apdzīvota vieta izveidojusies ap bijušās Zvārtavas (Adsel-Schwarzhof) muižas centru. Zvārtavas muiža ir populārs tūristu galamērķis. Tomēr šeit nav izvietota visiem pieejama informācija par vietas vēsturi, vidi un citām interesantām apskates vietām tuvākā apkārtnē.

Projekta ietvaros plānots izveidot un uzstādīt vienotu infostendu "Info Pietura". Stends būs esošās autobusa pieturas "otrā dzīve", jo savu funkciju jau daudzus gadus tā vairs nepilda. Pietura tiks atjaunota un pārvietota tuvāk stāvlaukumam, ērtāk pieejamā vietā. "Info Pieturā" būs pieejama karte un informācija gan par Zvārtavas muižu, gan citiem tuvākiem tūrisma objektiem, vietas vēsturi, vidi un dabu. "Info Pietura" ļaus ceļotājiem viegli orientēties un plānot savu ceļojumu, jo tiks uzlabota tūrisma informācijas pieejamība. "Info pietura" dos iespēju paplašināt savas zināšanas un veicinās piederības sajūtu vietējiem iedzīvotājiem.

Mērķi

Kaut arī Zvārtava atrodās tālu prom no aktīviem centriem, tomēr vasarā šeit sastopami ļoti dažādi tūristi un ceļotāji. Šeit atrodās Zvārtavas pils, mākslas un izglītības centrs un Latvijas Mākslinieku savienības muzeja radošā filiāle, valsts nozīmes kultūras piemineklis. Tā ir populāra tūristu apskates vieta. Cauri vijas Mežtaka - Eiropas garās distances pārgājienu maršruts, ko iecienījuši kājāmgājēji. Vieta iekļauta arī Outduro maršrutā apkārt Latvijai, tādēļ šeit bieži piestāj arī motobraucēji. Šeit iespējams sastapt tūristus, kas atbraukuši ar savu auto vai tūristu grupas. Pie muižas izvietots neliels infostends ar informāciju par pils darba laiku un kontaktinformāciju. Diemžēl, lai uzzinātu ko vairāk par muižu, apmeklējums iepriekš jāsaskaņo un jānolīgt gids. Tādēļ bieži ceļotāji vienkārši pastaigājas pa muižas teritoriju un dodas prom. Tuvākajā apkārtnē ir pieejamas arī citas interesantas vietas, piemēram, keramikas ceplis Kaģumciemā, laivu noma, loka šaušanas meistarklases un Jāņa Lūsēna mūzikas nams "Ozolu skola", Markuzu-Kalamecu gravas u.c. Vietai ir interesanta vēsture. Lai nodrošinātu interesentiem piekļuvi vienotai informācijai par reģionu, projekta ietvaros plānots izveidot un uzstādīt "Info Pieturu". Tā būtu pieejama visiem tūristiem un ceļotājiem, kas apmeklē muižu. "Info Pietura" dos iespēju viegli orientēties un plānot savu ceļojumu, sniedzot plašāku un konkrētāku informāciju par citām tuvumā esošajām vietām.

Projekta mērķis

  • Izveidot un uzstādīt vienotu "Info Pieturu", kur ikvienam iespējams atrast informāciju par apkaimes vēsturi, vidi, apskates vietām.
  • Popularizēt vietējā tūrisma iespējas, sekmējot plašāku tūrisma attīstību reģionā
  • Paplašināt zināšanas un veicint piederības sajūtu vietējiem iedzīvotājiem

Uzdevumi

Projekta ietvaros plānots veikt vairākas darbības, kas ļaus pārveidot vēsturisko autobusa pieturu par infostendu un padarīt to pievilcīgu tūristiem.

  1. Atjaunot vēsturisko pieturu un pārvietot to tuvāk stāvlaukumam, lai tā būtu vieglāk pieejama un ērtāka lietošanai.
  2. Apkopot un sakārtot informāciju par muižas un tuvākās teritorijas vēsturi un tūrisma objektiem, tostarp izveidot detalizētu karti ar atrašanās vietām, aprakstiem un kontaktinformāciju. Turklāt, šī informācija tiks iztulkota arī angļu valodā, lai tā būtu pieejama plašākai auditorijai.
  3. Tiks sagatavotas un izvietotas informatīvas planšetes atjaunotajā "Info Pieturā", kas palīdzēs tūristiem orientēties un iepazīties ar apkārtnes piedāvājumiem.
. Prioritāte

Ieguvēji un mērķauditorija

Ikvienam, kurš apmeklēs Zvārtavu, būs pieejama plaša informācija par šo vietu.
Citu tūrisma objektu īpašnieki gūs plašāku atpazīstamību un palielināsies tūristu pieplūdums.

Paredzamie projekta rezultāti

Izveidojot "Info Pieturu", iegūsim vairākus ieguvumus:

  • "Info Pieturā" būs pieejama plašāka informācija par citiem tuvumā esošiem tūrisma, kultūras un vides objektiem, kas līdz šim nav apkopota vienuviet. Zvārtava vairs nebūs ceļojuma galamērķis, bet viens no apskates objektiem (kopā plānots izvietot informāciju par 10-15 objektiem)
  • Tas būs lielisks veids, kā popularizēt vietējās apkaimes dabu un vēsturi, amatniekus, tūrisma objektus, piemēram, keramikas ceplis Kaģumciemā, laivu noma, loka šaušanas meistarklases un Jāņa Lūsēna mūzikas nams "Ozolu skola" u.c. (pašlaik vidēji tūrisma sezonā Zvārtavu apmeklē 15 cilvēki dienā, kas ir 1350 cilvēki sezonā)
  • Palīdzēs sakopt teritoriju, jo vecā pietura vairs nepilda savu funkciju, un tās atjaunošana palīdzēs uzlabot vidi