Īstenošanas vieta:
Iesniedzējs:
Siguldas novada Jaunrades centra atbalsta biedrība
Projekta kopējās izmaksas:
3320.00 EUR
Finansējums no VKKF:
2700.00 EUR
Līdzfinansējums:
620.00 EUR

Kopsavilkums

Projekts/ izstāde "Zīnu anatomija" tiks īstenota  Latvijas pirmā bērnu un jauniešu literatūras festivāla laikā. Festivāls norisināsies no šā gada 6. –8. oktobrim Siguldā. Festivālam izstrādāta daudzveidīga un mūsdienīga programma bērniem un jauniešiem vecumā no 5 līdz 18 gadiem. Tematiskie virzieni: Autori, Ilustrācija, Teātris, Starpdisciplinaritāte.

Izstādes "Zīnu anatomija" galvenais mērķis ir veicināt dažādas un augstvērtīgas kultūras satura pieejamību jauniešu auditorijai, kā arī jaunradi. 

Izstādē tiks izstādīti gan zīnu festivāla “Sābrs” izdotie zīni, gan Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbi, kas tapuši mākslinieces Maijas Kurševas un Rūtas Briedes vadībā.

Festivāla laikā izstādē notiks vairākas darbnīcas jauniešiem. Darbnīcu laikā tapušos zīnus ikvienam būs iespēja pievienot kopējai izstādei zīnu zārdā, kas būs skatāma mēnesi pēc festivāla.

Festivālu galveno programmu rīko Siguldas novada Kultūras centrs. Siguldas novada Jaunrades centra atbalsta biedrība īsteno festivāla jauniešu auditorijas programmu. Zīnu izstāde ir daļa no šīs programmas un to īstenojam kopā ar biedrību "četrdesmit grādi".

Mērķi

Siguldā no šā gada 6. –8. oktobrim notiks Latvijā pirmais bērnu un jauniešu literatūras festivāls. Festivālam izstrādāta daudzveidīga un mūsdienīga programma bērniem un jauniešiem vecumā no 5 līdz 18 gadiem. Tematiskie virzieni: Autori, Ilustrācija, Teātris, Starpdisciplinaritāte.

Jauniešu auditorijai sadarbībā ar biedrību “četrdesmit grādi” (sk. radošo CV pielikumā) top izstāde “Zīnu anatomija”. Izstādi plānots iekārtot Siguldas novada Jaunrades centrā.

Zīna jeb pašizdokļa pirmsākumos tie tika radīti, lai indivīds spētu izpaust savu viedokli, nostāju vai informāciju par kādu sev svarīgu tēmu izdāvājot tos saviem domubiedriem. Šobrīd šāda indivīda pašizpausme ir guvusi izteikti lielu popularitāti pasaulē ar visāda veida festivāliem, darbnīcām un studijām, kuru darbība ir vērsta uz šo mediju.

Izstāde jauniešus uzrunās, parādot, kā no idejas var tikt līdz gala rezultātam un kā neapmaldīties daudzajās zīna lapās. Tā būs saruna ar jauniešiem bez pamācoša toņa vai muļķīgas izklaides, saruna, kas palīdzēs nebūt vienam un notiks caur grāmatas lappusēm.

Izstādē būs skatāmi lielformāta baneri, uz kuriem mākslinieks radošā veidā būs atspoguļojis zīna tapšanas procesu. Paralēli izstādē būs aplūkojams zīnu zārds ar aptuveni 30 Latvijā radītiem zīniem, kuros interesenti varēs smelties idejas savam zīnam.

Festivāla laikā izstādē notiks vairākas darbnīcas jauniešiem. Darbnīcu laikā tapušos zīnus ikvienam būs iespēja pievienot kopējai izstādei zīnu zārdā, kas būs skatāma mēnesi pēc festivāla.
 

Projekta mērķi:

1) Veicināt kultūras satura pieejamību dažādām sabiedrības grupām, tai skaitā bērniem, jauniešiem, ģimenēm, skolotājiem u.c

2) Veicināt jaunrades un oriģināldarbu rašanos Latvijā;

3) Atspoguļot bērnu un jauniešu literatūrā notiekošo Latvijā un pasaulē;

4) Stiprināt sabiedrības izpratni par literatūras nozīmi personības veidošanā un attīstībā;

5) Iepazīstināt bērnu un jauniešu auditoriju ar dažādām ilustrācijas formām;

6) Parādīt dažādus zīmēšanas stilus, mākslinieciskos rokrakstus un materiālus, ar kuriem var radīt ilustrācijas;

7) Veicināt izpratni par ilustrāciju kā aktīvu un daudzpusīgu laika pavadīšanas veidu visai ģimenei un katram idividuāli;

8) Sniegt ierosmi zīmēt jauniešiem, vecākiem, bērniem — ilustrēt var ikviens.

Uzdevumi

1.Izstādes koncepcijas izstrāde

2. Izstādes scenogrāfijas izveide

3. Mākslinieka uzrunāšana

4. Izstādes saskaņošana

5. Zīnu veidotāju uzrunāšana

6. Baneru izveide

7. Konstrukcijas izveide

8. Darbu nodošana drukai

9. Izstādes popularizēšana sociālajos medijos

10. Izstādes uzstādīšana

11. Darbnīcu vadīšana

12. Izstādes demontāža

. Prioritāte

Ieguvēji un mērķauditorija

1. Jauniešiem būs iespēja piedalīties izstādes "Zīnu anatomija" darbnīcās un gūt zināšanas par zīnu vēsturi un paplašināt savu redzelauku, radoši izpausties un sadarboties ar profesionāliem māksliniekiem.
2. Ģimenēm ar bērniem būs iespēja piedalīties darnīcās, radoši līdzdarboties un radīt savus zīnus.
3. Zīnu māksliniekiem būs iespēja satikt savu auditoriju un popularizēt zīnu kustību Latvijā.
4. Skolotājiem - ieraudzīt un iedvesmoties turpmākajam darbam.

Paredzamie projekta rezultāti

Rezultātā ir īstenota izstāde ar 3 līdz 4 darbnīcām, kurās jauniešiem bija iespēja radoši izpausties un veidot savus zīnus. Jauniešiem paplašinājām redzesloku jaunradē un radījām iespēju līdzdarboties ar profesionāliem maksliniekiem. Un izstāde ar jauniešu radītiem zīniem būs skatāma visiem publiski  - mēnesi pēc festivāla.