Īstenošanas vieta:
Iesniedzējs:
SIA Muris
Projekta kopējās izmaksas:
1824.00 EUR
Finansējums no VKKF:
1598.00 EUR
Līdzfinansējums:
226.00 EUR

Kopsavilkums

Rozulas skola kā kultūrvēsturiska vieta Vidzemes kartē pulcē dažāda vecuma un kompāniju apmeklētājus - gan ģimenes ar bērniem, gan draugu kompānijas, gan pārus, gan seniorus. 1887. gadā celtā skolas ēka gaidīs dažāda viesus, lai veicinātu savstarpējo komunikāciju un sniegtu jaunas zināšanas aizraujošas spēles veidā.

Viktorīnas tiek organizētas kā komandu spēles, kurās dalībniekiem ir iespēja pārbaudīt savu erudīciju un  sadarbību komandā, kā arī gūt jaunas zināšanas par vēsturi, kultūru un Latviju izglītījošā veidā. Dalībnieki paši veido komandas kopā ar draugiem vai ģimenes locekļiem, vienā komandā līdz 5 dalībniekiem. Uz viktorīnu tiek laipni gaidītas gan ģimenes ar bērniem, gan dažādu paaudžu spēlētāji, jo viktorīnas norisinās brīvā gaisotnē, un bērniem ir pieejams rotaļu stūrītis. Viktorīnas laikā netiek izmantoti papildlīdzekļi (piem. viedierīces), tāpēc šeit pavadītais laiks paiet personiskā un jēgpilnā komunikācijā. Katrā viktorīnā ir unikāli 50 jautājumi, erudītākajiem un pārliecinātākajiem ir iespēja gūt vairāk punktu, sniedzot atbildi pirms atbilžu variantiem, bet pārējiem tiek piedāvāti četri iespējamie atbilžu varianti. Pēc katra jautājuma tiek prezentēta arī pareizā atbilde kopā ar paskaidrojumu. Iespējamie jautājumu temati ir dažādi - par vēsturi, Latvijas cilvēkiem, kultūru, aktualitātēm mūsdienās, sportu, dzīvniekiem, uzturu u.c.

Mērķi

Viktorīnu mērķis ir sniegt iespēju Cēsu novada iedzīvotājiem aizraujošā un interesantā veidā paplašināt savas zināšanas gan vēstures jautājumos, gan citās tēmās. Viktorīna komandās ir iespēja veicināt sadarbību paaudžu starpā, jo komandas bieži veido ģimenes, kur kopā piedalās bērni un vecāki, kā arī vecvecāki. Tāpat parādīt, ka Vidzemes reģionā saistoši kultūras pasākumi notiek arī ārpus lielajiem centriem - pilsētām. Viktorīna sniedz iespējas ne tikai iedzīvotājiem, bet arī Vidzemes reģionam saglabāt Rozulas skolu, padarot to pieejamu apmeklētājiem ar tās vēsturi un kultūrvēsturisko nozīmi vietējiem iedzīvotājiem. 

Uzdevumi

Projektā ieplānoti četri viktorīnu vakari sestdienās rudens-ziemas sezonā (21.09., 19.10., 23.11., 14.12.). Izvēlēts tieši rudens periods, kad sākas tumšā sezona un cilvēkiem nepieciešama iespēja sanākt kopā un jēgpilni pavadīt laiku iekštelpās. Uz katru viktorīnu veicami sekojoši uzdevumi:

- Informācijas izpēte, Viktorīnas tēmu noteikšana;
- Jautājumu un atbilžu variantu sagatavošana un faktu pārbaude (katrā viktorīnā 50 jautājumi, no kuriem vismaz 10 veltīti vēsturei un cilvēkiem, bet 10 - Vidzemei un Cēsu novadam)
- Komunikācija un reklāma par pasākumiem (2-4 nedēļas pirms katra pasākuma);
- Komandu reģistrācija;
- Viktorīnas norise, rezultātu apkopojums, labāko apsveikšana;
- Atskats par notikušo viktorīnu un gatavošanās nākamajai.

Pēc noslēdzošās viktorīnas - atskaites sagatavošana. 

. Prioritāte

Ieguvēji un mērķauditorija

- Tuvāko apkaimju iedzīvotāji un ģimenes no Rozulas, Stalbes un Straupes, kā arī Cēsu novada
- Pasākums brīvi pieejams visiem iedzīvotājiem (ar iepriekšēju pieteikšanos), kas vēlas iesaistīties, turklāt būs piemērots dažādām vecuma grupām - no pusaudžiem līdz senioriem
- Latvijas apceļotāji un kultūras izzinātāji

Paredzamie projekta rezultāti

Kopā 4 viktorīnu vakaros tiks uzdoti un dalībniekiem būs jāatbild uz 200 dažādiem jautājumiem, tāpat uz katru jautājumu tiks sniegta arī paskaidrojoša un izglītojoša pareizā atbilde. Tādējādi dalībnieki apgūst jaunas zināšanas gan par vēsturi un kultūru, kā arī paveic to aizraujošā spēles veidā. Neizmērāms vai sarežģītāk izmērāms rādītājs ir dalībnieku emocionālais un sociālais ieguvums, jo viktorīna ir iespēja pavadīt kvalitatīvi laiku kopā ar sev tuviem cilvēkiem, sarunājoties un spējot rast kompromisu pareizās atbildes izvēlē. Līdzīgi ir ar personīgo emocionālo labsajūtu katram dalībniekam, apliecinot savas zināšanas pašam sev, komandas biedriem un kopienai. 

Ilgtspējīgāki rezultāti viktorīnu vakariem Rozulas skolā ir jaunu kontaktu dibināšana un citu pasākumu potenciālā norise skolā. Līdz šim viktorīnas ir palīdzējušas uz Skolu atvest vairākas ekskursantu grupas, kuras, apmeklējot skolu, vēlējušās ne tikai doties izzinošajā ekskursijā par Rozulas skolas vēsturi, bet arī baudījuši Skolas auru nesteidzīgās sarunās pie kafijas tases un spēlējuši viktorīnas.