Īstenošanas vieta:
Iesniedzējs:
Biedrība Tautas deju kopa "Sadancis"
Projekta kopējās izmaksas:
1350.00 EUR
Finansējums no VKKF:
1250.00 EUR
Līdzfinansējums:
100.00 EUR

Kopsavilkums

Latviešu skatuviskās tautas dejas Vidzemes jauniešu pavasara koncerts "Atplaukt dejā"

Koncerta mērķis ir latviski un pacilājoši atzīmēt Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, radot Dziesmu un deju svētku sajūtu tepat Vidzemes sirdī – Valmierā. Dziesmu un deju svētku tradīcijas popularizēšana jauniešu vidū ir būtiska, lai tā turpinātos, tāpēc koncertā piedalīsies septiņi jauniešu deju kolektīvi un īpašais viesis – Ance Krauze, kura ir neiztrūkstoša Mežaparka Lielās estrādes koncerta vienojošā daļa starp koriem un dejotājiem.

Koncerta īpašais viesis – Ance Krauze

Ances Krauzes siltā un dvēseliskā balss piešķirs dejām vēl dziļāku emocionālo vēstījumu. Atsevišķi priekšnesumi tiks izpildīti dzīvās mūzikas pavadījumā, veidojot vienotu stāstu un īpašu saikni starp deju un mūziku. Dzīvā izpildījuma maģija rada īpašu atmosfēru un tas ļauj sajust katru kustību vēl dziļāk un emocionālāk, kad deja un mūzika elpo vienā ritmā, ļaujot skatītājiem ne tikai redzēt, bet arī sajust deju no sirds uz sirdi un piedzīvot plašu emociju spektru.

"Atplaukt dejā" būs gan vizuāli, gan emocionāli aizraujošs notikums, kas aicinās gan dejotājus, gan skatītājus ļauties pavasara enerģijai, mūzikas ritmam un latviešu skatuviskās tautas dejas skaistumam.

Novitāte - pirmizrādi piedzīvos īpaši šim koncertam radīta horeogrāfija "Palaid mani pļavās" un tās pavadījumu izdziedās Ance Krauze.

Mērķi

Koncerts "Atplaukt dejā" sniegs būtisku ieguldījumu kvalitatīvas un daudzveidīgas kultūras pieejamībā Vidzemes reģionā, veicinot latviešu skatuviskās tautas dejas tradīciju saglabāšanu un attīstību:

  1. Papildinās skatuviskās tautas deju koncertu noturīgo auditoriju ar jauniem skatītājiem, kuri, iespējams, līdz šim nav izvēlējušies apmeklēt šāda veida kultūras pasākumu, iepazīstinot tos ar skatuvisko tautas deju augstvērtīgā līmenī;
  2. Dažādos skatuviskās tautas deju koncertu māksliniecisko un tehnisko izpildījumu;
  3. Ļaus nākotnē Kultūras centram(-iem) palielināt ienākumus no skatuviskās tautas deju koncertiem, kas ļaus koncertos nodrošināt vēl augstāku tehnisko, scenogrāfisko un režijas līmeni, noturot un veidojot tautas deju koncertu prestižu plašajā kultūras pasākumu klāstā;
  4. Dos iespēju Vidzemes jauniešu deju kolektīvu dalībniekiem vēl vairāk nostiprināt savu pārliecību, ka skatuviskajai tautas dejai ir un būs nozīmīga vieta Latvijas kultūrā un tā nav vienveidīga, bet ļauj piedzīvot plašu emociju un izpildījuma gammu.

Apvienojot Vidzemes jauniešu deju kolektīvu sniegumu ar Ances Krauzes dzīvo muzikālo izpildījumu, pasākums ne tikai stiprinās reģiona kultūras dzīvi, bet arī radīs emocionāli piepildītu un mākslinieciski augstvērtīgu pieredzi gan koncerta dalībniekiem, gan skatītājiem. Deja kā universāla valoda ļaus savest kopā dažādas paaudzes un veidot dziļāku piederības sajūtu savam novadam un kultūras mantojumam, padarot to pieejamu un saistošu plašākai sabiedrībai.

Uzdevumi

Kvalitatīvas un daudzveidīgas kultūras pieejamība Vidzemē:

Augstvērtīga mākslinieciskā programma – nodrošināt, lai koncertā piedalās augsta līmeņa skatuviskās tautas dejas kolektīvi, kas spēj parādīt dejas daudzveidību un kvalitāti.

Dzīvās mūzikas iesaiste, piedaloties īpašajam viesim Ancei Krauzei - tiks radīta jauna un emocionāli piesātināta pieredze, kas bagātinās ierasto dejas baudījumu un piesaistīs plašāku auditoriju.

Koncerts kā platforma kultūras pieejamībai – pasākums tiks organizēts tā, lai tas būtu pieejams dažādām vecuma grupām, sekmējot sabiedrības līdzdalību un interesi par tautas dejas tradīcijām.

Informācijas un publicitātes nodrošināšana – veidot aktīvu komunikāciju par pasākumu, iesaistot vietējos medijus, sociālos tīklus (Instagram, Facebook) un Valmieras Kultūras centra un Valmieras novada pašvaldības informatīvos kanālus, lai sasniegtu plašāku sabiedrības daļu.

. Prioritāte

Ieguvēji un mērķauditorija

Deju kolektīvu dalībnieki un viņu ģimenes
Tautas dejas un latviešu kultūras cienītāji
Vietējie iedzīvotāji un kultūras pasākumu apmeklētāji
Plašāka sabiedrība, kas interesējas par latviešu mūziku un deju

Sasniegt mērķauditoriju plānots caur Valmieras Kultūras centra un Valmieras novada pašvaldības informatīvajiem kanāliem - reklāmas stendi, Facebook, Instagram un mājaslapa; papildus katra kolektīva sociālajos tīklos ievietotā informācija un afišas.

Paredzamie projekta rezultāti

Skaitliskie rādītāji:

  • 600 klātienes skatītāji un dalībnieki Valmieras Kultūras centrā.

  • 7 Vidzemes jauniešu deju kolektīvi no dažādiem administratīvajiem novadiem.

  • Tūkstošiem sociālo tīklu lietotāju, kuri tiks sasniegti ar informatīvajiem materiāliem un video.

  • Plašsaziņas līdzekļu sasniegtā auditorija, izmantojot Valmieras novada pašvaldības un Valmieras Kultūras centra informatīvos kanālus.

Kvalitatīvie rādītāji:

  • Latviešu skatuviskās tautas dejas un dzīvās mūzikas sinerģija, kas rada unikālu emocionālo pieredzi un stiprina nemateriālā kultūras mantojuma nozīmi.

  • Jaunas auditorijas piesaiste, īpaši jauniešu vidū, veicinot interesi par tautas deju kustību Valmieras novadā.

  • Vidzemes novada kultūras identitātes stiprināšana, izceļot Vidzemes tautastērpus, kas parāda šī novada rakstu un krāsu dažādību, kā arī kultūras vērtības.

Ilgtspēja un pieejamība

Koncerts veicinās skatuviskās tautas dejas un dzīvās mūzikas sadarbību, radot precedentu šādu pasākumu atkārtošanai nākotnē.
Digitālā pieejamība – video fragmenti tiks publicēti sociālajos tīklos, ļaujot plašākai auditorijai iepazīt pasākumu arī pēc tā norises.
Reģionālās kultūras attīstība – pasākums iedvesmos deju kolektīvus un kultūras organizācijas rīkot līdzīgus notikumus, sekmējot Vidzemes kultūras dzīves nepārtrauktību un attīstību.

Šis koncerts būs ne tikai viens vakars, bet ilgtspējīgs ieguldījums tautas mākslas attīstībā un tās pieejamības veicināšanā Vidzemē.