Īstenošanas vieta:
Iesniedzējs:
Biedrība MALA
Projekta kopējās izmaksas:
16260.00 EUR
Finansējums no VKKF:
4920.00 EUR
Līdzfinansējums:
11340.00 EUR

Kopsavilkums

Cēsis MOOOVE ir starptautisks laikmetīgā cirka un ielu mākslas festivāls, kura mērķis ir attīstīt laikmetīgā cirka kultūru Latvijā un, izmantojot universālo cirka mākslas valodu, veicināt kopības, prieka un piederības sajūtu, iesaistot dažādas sociālās grupas.

Festivāla norise šogad plānota 2. augustā ar bezmaksas pasākumiem pilsētas ielās, MALAS telpās un pagalmā. Cēsis MOOOVE šogad notiks septīto reizi, un tas turpina augt, piesaistot jaunus māksliniekus, skatītājus un sadarbības partnerus. Visas dienas garumā tiks realizēta daudzveidīga laikmetīgā cirka notikumu programma, piesaistot 7 profesionālas apvienības no Latvijas, Igaunijas, Argentīnas, Beļģijas, Itālijas un Francijas. Cirka festivāla MOOOVE laikā būs iespējams piedzīvot parkūra darbnīcu, poētisku smilšu mākslas izrādi ar animāciju reālajā laikā, humoristisku improvizācijas un akrobātikas šovu, interaktīvu ielu mākslas teātri, uguns šovu, kā arī darbnīcas senioriem un Cēsu Audzināšanas iestādes nepilngadīgajiem audzēkņiem, turpinot iekopto tradīciju iekļaut mazāk pamanāmas sabiedrības grupas, tādējādi nodrošinot mākslas pieejamību visiem.

Cēsis MOOOVE un Re Rīga ir vienīgie laikmetīgā cirka festivāli Latvijā. Savukārt MOOOVE ir vienīgais festivāls, kas pieejams pilnībā bez maksas un tajā tiek piedāvāta dzīvespriecīga un mākslas notikumiem piepildīta programma dažāda vecuma skatītājiem. Laikmetīgā cirka festivāla attīstīšana un pastāvēšana reģionā ir īpaša Cēsu pilsētas un kultūras daudzveidības vizītkarte. Festivāla augošā popularitāte un pieejamība veicina pilsētas atpazīstamību reģionālā, nacionālā un starptautiskā mērogā.

Mērķi

Ar aktivitāšu palīdzību padarot laikmetīgo mākslu pieejamāku plašākai sabiedrībai, festivāls rosina jēgpilnas sarunas par sabiedrībai svarīgiem jautājumiem un nostiprina laikmetīgās mākslas vērtību Latvijas kultūras ainavā, uzsverot nepieciešamību turpināt tās attīstību, īpaši reģionos. Māksla kalpo kā spēcīgs medijs, kas apmeklētājus ne tikai aktīvi iesaistās, bet arī rosina diskusijas par tādām svarīgām tēmām kā sociālā iekļaušana, labklājība, pašizziņa, klimata pārmaiņas un dzimumu līdztiesība. Izmantojot cirka elementus - smieklus, komēdiju un kontrastus - mākslinieki pievēršas sarežģītai un bieži vien neērtai dzīves realitātei, sākot no sāpīgas un jutīgas līdz priecīgai un skaistai. Kopīgi smiekli, kas kļūst arvien retāka, bet ļoti svarīga prakse, veicina saiknes un kopības sajūtu.

MOOOVE festivāls ir bezmaksas un tajā nepastāv valodas barjeras, padarot to pieejamu dažāda vecuma un interešu apmeklētājiem. Īpaši svarīga auditorija ir bērni, jo kultūras pasākumu apmeklējums ir ļoti svarīgs emocionālās inteliģences, empātijas, iztēles un zinātkāres attīstīšanā, kā arī jaunās kultūras entuziastu paaudzes audzināšanā.

MOOOVE festivāla pamatvērtības ir pieejamība, iekļautība visās vecuma un interešu grupās un aktīva sabiedrības iesaistīšanās. Ielu māksla kā dinamiska mijiedarbība starp izpildītāju un skatītāju atdzīvina publiskās telpas, izceļot cirka unikālo spēju iedvesmot pozitīvas pārmaiņas kopienās. Tas ir mākslas veids, kas pēc būtības ir rotaļīgs, neverbāls un spēj pārvarēt valodas barjeras.

MALAS daudzgadīgā pieredze rāda, ka mākslas notikumos cilvēki var satikties no dažādām sociālām grupām un ieraudzīt, ka mēs viens otram esam vajadzīgi, ka mūs vieno laiks un telpa, un iespēja šo pasauli radīt iekļaujošu un cieņpilnu.

Mērķi:

  1. Ar mākslu kā mediju uzlabot cilvēku labsajūtu, veicināt kopības un piederības sajūtu, sociālo mijiedarbību, piedāvājot saturīgu un kvalitatīvu kopā pavadīšanas laiku;
  2. Stiprināt un popularizēt laikmetīgo cirku un profesionālus ielu mākslas pasākumus Latvijā;
  3. Iepazīstināt apmeklētājus ar laikmetīgo cirku, tā daudzveidīgajām izpausmes iespējām un ietekmi;
  4. Pozicionēt Cēsis un reģionu kā laikmetīgu kultūras norišu veidojošu un atbalstošu pilsētu;
  5. Turpināt MALAS kā profesionāla un aktīva kultūras notikumu nodrošinātāja attīstību.

Uzdevumi

  1. Sekmīgi realizēt MOOVE festivālu pilsētas publiskajā telpā un Mākslas telpā MALA;
  2. Uzrunāt māksliniekus un radīt daudzveidīgu, kvalitatīvu un iekļaujošu laikmetīgā cirka programmu ar māksliniekiem no Latvijas un starptautiski;
  3. Izstrādāt un vadīt festivāla komunikācijas un reklāmas kampaņu;
  4. Uzrunāt dažādas sabiedrības grupas un aicināt apmeklēt un piedalīties festivāla norisēs;
  5. Apzināt un nodrošināt festivāla tehnisko norisi;
  6. Piesaistīt finansējuma projekta realizācijai;
  7. Uzrunāt jaunus sadarbības partnerus;
  8. Radīt platformu Latvijas un ārvalstu ielu mākslinieku sadarbības veicināšanai, tālākai attīstīšanai un tīklojuma paplašināšanai.
. Prioritāte

Ieguvēji un mērķauditorija

Auditorijas plānots sasniegt, realizējot publicitātes kampaņu (drukātie materiāli, relīzes, apmeklētāju personīgā pieredze utml), kā arī apzinot un uzrunājot konkrētās grupas. Mērķauditorija - vietējās un reģionālās kopienas, ģimenes ar bērniem, seniori, cilvēki ar invaliditāti, marginalizētās sociālās grupas, mākslinieki, kultūras entuziasti un mākslas atbalstītāji, tūristi un citi dažāda vecuma un interešu apmeklētāji, kuriem patīk kultūras pasākumi.

Paredzamie projekta rezultāti

  1. Realizēts septītais Cēsis MOOOVE festivāls;
  2.  Festivālam Cēsīs ir augoša atpazīstamība, to apmeklēs vismaz 700 -1000 apmeklētāju;
  3. Uz Cēsīm atvesti vismaz 11 ārzemju un vietējie mākslinieki;
  4. Noorganizētas 4 darbnīcas un 7 laikmetīgā cirka notikumi dažādās vietās pilsētā;
  5.  Paplašināts laikmetīgu kultūras norišu klāsts un atbalstītas jaunas iniciatīvas, kas bagātinājušas kultūras piedāvājumu Cēsīs, veidojot pilsētu pievilcīgāku, dzīvīgāku un laikmetīgāku gan tās iedzīvotājiem, gan viesiem, vienlaikus veicinot pilsētas atpazīstamību nacionāli un starptautiski;
  6. Radīta platforma Latvijas un ārvalstu ielu mākslinieku sadarbības veicināšanai, tālākai attīstīšanai un tīklojuma paplašināšanai, kā arī veicināta sadarbība starp dažādiem partneriem, kas aktīvi un pastāvīgi veido un attīsta kultūras un mākslas dzīvi vietējā, valstiskā un starptautiskā līmenī;
  7. Veicināta festivāla apmeklētāju un kultūras pasākumu organizētāju izpratne par laikmetīgā cirka un ielu mākslas festivālu kā augstvērtīgu radošu pasākumu kopu un pilsētvidi (ielu, laukumu) kā norišu vietu profesionāliem kultūras pasākumiem;
  8. Ar mākslu kā mediju uzlabota cilvēku labsajūtu, veicināta kopības un piederības sajūta, piedāvājot saturīgu un kvalitatīvu kopā pavadīšanas laiku;
  9. MALA būs guvusi būtisku pieredzi un starptautiskus kontaktus turpmākai kultūras pasākumu organizēšanai.