Kopsavilkums
Pēc radošiem un piepildītiem “Rijas balles” festivāliem sekos nākošais, saglabājot dažādas deju meistarklases, atzinīgi novērtēto lekciju, kā arī diskusiju. Tradicionālo deju festivāls ir trīs dienu ilgs latviešu un kaimiņtautu deju, mūzikas un kultūras pasākums, kas piepildīts ar aizraujošu un izglītojošu saturu un spēj piesaistīt jaunus interesentus un nodrošina tradicionālās mūzikas un dejas mijiedarbības popularizēšanu 21. gadsimta kultūrvidē. Autentiskā vietā, Jaunraunas muižas klētī un tās apkārtnē norisināsies aktivitātes, kuru saturs paredz papildināt galvenokārt apmeklētāju iemaņas dejošanā, kā arī gūt iemaņas dziedāšanā, sniegt ieskatu tradicionālās mūzikas pētījumos un aktualitātēs, paverot iespēju formēties jaunām idejām, diskusijām. Iesācējiem būs iespēja apgūt deju ievadsoļus, lai vieglāk varētu iekļauties vakara dančos. Tiks turpināta organizētā muzikantu saspēle, lai jau plašāk iepazīstinātu ar vietējā folkloras vāceja Voldemāra Stelberga melodiju materiālu, veicinātu kopspēles prasmes. Festivāla formāts ļauj padziļinātāk iepazīt Latviešu kultūras dažādos aspektus un stiprināt piederības sajūtu šai skaitliski mazajai subkultūras daļai. Festivāls no citiem danču pasākumiem atšķiras ar to, ka piedāvā 3 dienu programmu ar ārzemju pasniedzēju saturīgām meistarklasēm, mērķtiecīgi atvēlētu laiku kopmuzicēšanai un diskusijām, kas ir būtisks aspekts repertuāra un redzesloka paplašināšanai, jaunu sadarbības ideju un muzikālo sastāvu dzimšanai. Festivāls ir videi draudzīgs, tajā tiks šķiroti atkritumi, izmantoti vairākreiz lietojami trauki, e-biļetes, tādējādi liekot apmeklētajiem aizdomāties par atkritumu samazināšanu ikdienā.
Mērķi
lgtermiņa mērķis: turpināt nodrošināt sadzīviskās dejas, instrumentu spēles prasmju ilgtspēju un pārmantošanu, veicināt sabiedrības ieinteresētību latviešu tradicionālās kultūras vērtībās - mūzikas un dejas mijiedarbībā. Projekta īstermiņa mērķis: Veicinot sabiedrības tiekšanos pēc tradicionālām vērtībām un aktīva, izglītojoša dzīvesveida, noorganizēt starptautisku trīs dienu deju festivālu.
Uzdevumi
Uzdevumi: 1) izveidot programmu, kas ietver 3 dažādas, kvalitatīvas deju meistarklases, 1 dziedāšanas meistarklasi, 2 instrumentu saspēles, 1 lekciju, 1 diskusiju, kā arī 2 deju vakarus ar 11 dažādu mūziķu sastāvu piedalīšanos, 2) uzrunāt nodarbību vadītājus un muzikantus un veikt cenu aptauju, 3) uzrakstīt un iesniegt projektu, 4) sagatavot un izsūtīt publicitātes materiālus medijiem, izziņot pasākumu 5) Noorganizēt un realizēt 3 dienu ilgu pasākumu, 6)Nodrošināt muzikantu, pedagogu un lektoru dalību festivālā, 7) Nodrošināt publicitātes pasākumus pēc projekta un veikt projekta izvērtēšanu.
Ieguvēji un mērķauditorija
Kopējais festivāla dalībnieku skaits 70-100 dalībnieki, ieskaitot muzikantus un pasniedzējus. Uz 2 danču vakariem paredzēts piesaistīt vēl papildus 40 dalībniekus.Mērķauditorija : danču vakaru apmeklētāji, instrumentu apmācību nodarbību apmeklētāji, folkloras kustības pārstāvji, vietējie interesenti. Informācijas kanāli: Facebook deju grupas, whatsap grupās , “Etnovēstis”, LETA, www.priekuli.lv/, www.cesis.lv, https://dance.lv/, iesaistīto mūziķu soc.tīklos., Ģikšu danču nakts, danču vakari.
Paredzamie projekta rezultāti
1)Noorganizēts 3 dienu ilgs tradicionālās kultūras vērtībās balstīts festivāls, 2)Apgūtas tradicionālās dejas un to variācijas, pilnveidojot deju iemaņas – iesācējiem ievadsoļu apguve, pārējiem - igauņu un baltkrievu dejas, 3) Apgūts jauns, lokālais (Voldemāra Stelberga) deju melodiju materiāls, pilnveidotas kopmuzicēšanas prasmes, 4) Apzināts, izmēģināts jauns Vidzemei raksturīgs dziedāšanas veids - ganu gavilēšana, uzlabotas un paplašinātas dziedāšanas prasmes, 5) Noorganizēts izglītojošs seminārs ar nosaukumu "Šo deju vajadzētu uzņemt kaitēkļu sarakstā un apkarot tikpat nesaudzīgi kā maijvaboles". Nedaudz par dejām, kas tika nosauktas par tautas dejām un dejām, kas netika. 6) Noorganizēta diskusija starp festivāla apmeklētājiem, mūziķiem, pedagogiem un deju entuziastiem par tradicionālo un moderno deju (lindy hop, salsa, kontaktimprovizācija, u.c.) mijiedarbību 7)Paplašināts mūziķu un apmeklētāju deju (latviešu, lietuviešu, igauņu, baltkrievu, franču,u.c.) un dziesmu repertuārs 8)Nodrošināta muzikantu satikšanās, kopmuzicēšana un sadarbība visdažādākajās formās - gan saspēlēs, gan sadziedāšanās, gan improvizācijās, 9)Stiprināta Baltijas valstu danču klubu un muzikantu sadarbība, 10) Paplašināta danču kopiena ar jauniem interesentiem.
Festivāla laikā tiks veikta video un foto uzņemšana, danču vakarus un nodarbības filmēs arī deju entuziasts Kriya LV un publicēs savā youtube kanālā, tādejādi paplašinot pasākuma auditoriju un ļaujot muzikantiem sevi dzirdēt un redzēt no malas, iegūstot atgriezenisko saiti. Lekcija tiks arī ierakstīta un būs pieejama visiem interesentiem. Muzikanti, kuri piedalīsies saspēlē varēs iegūt arī nošu materiālu. Festivāls ir videi draudzīgs, tajā tiks šķiroti atkritumi, izmantoti vairākreiz lietojami trauki, e-biļetes, tādējādi liekot apmeklētajiem aizdomāties par atkritumu samazināšanu ikdienā.