Īstenošanas vieta:
Iesniedzējs:
Biedrība "Veidenfests"
Projekta kopējās izmaksas:
12423.00 EUR
Finansējums no VKKF:
4215.00 EUR
Līdzfinansējums:
8208.00 EUR

Kopsavilkums

Projekta ietvaros tiks īstenots jauniešu grupas un E. Veidenbauma muzeja sadarbībā tapušais kultūras notikums "Veidenfests". Festivāla ietvaros tiks īstenota daudzveidīga literāro pasākumu programma - dzejas slams, radošās rakstīšanas darbnīca, Pasaules kafejnīca ar dzejniekiem, dažādas dzejas performances. Koncertprogrammā piedalīsies gan pavisam jaunie mūziķi, gan mūziķi ar pieredzi un atpazīstamību, tiks pārstāvēti dažādi mūzikas žanri - roks, blūzs, alternatīvā mūzika, elektroniskā mūzika u.c., paralēli mūzikas un dzejas programmai notiks dažādas mākslas norises, darbnīcas, performances. 

Projekta novitāte - festivālu organizē, plāno, saturu veido jauniešu grupa, piesaistot kultūras profesionāļus. Jauniešiem ir 15 līdz 24 gadi, šobrīd grupā aktīvi darbojas 15 jaunieši, ik gadu pirms festivāla tiek aicināti brīvprātīgie, kas palīdz pie festivāla sagatavošanas un pašā festivāla dienā. Mērķis piesaistot brīvprātīgos jauniešus ir, lai viņi ar laiku varētu pievienoties festivāla organizatoru grupai, pamazām gūstot pieredzi, lai nodrošinātu festivāla ilgtspēju. Unikāla šim festivālam ir kopienas iesaiste, kopienas veidošana aktīvi iesaistās arī jauniešu ģimenes, vietējas - Liepas kopienas aktīvisti, kā arī literātu, mūziķu un citu kultūras jomas profesionāļu kopiena, kas izveidojusies ap muzeju. 

Svarīga festivāla vērtība ir sociālais aspekts - gan iespēja caur dažādām kultūras formām runāt par svarīgiem jautājumiem, gan padarīt festivālu pieejamu, aicinošu dažādām mērķauditorijām, uzsverot, ka kultūra ir visiem, var vienot visus - jauniešus, seniorus, kultūras profesionāļus, ģimenes, cilvēkus ar fiziskiem, sociāliem ierobežojumiem. 

Mērķi

Projekta mērķis ir īstenot augstvērtīgu mūzikas, literatūras un mākslas festivālu, kurā vienkopus varēs iepazīt, baudīt gan dažādu žanru, dažādu paaudžu mūziku, gan norisināsies daudzveidīgs literāro aktivitāšu kopums - dzejas slams, rakstīšanas darbnīcas, sarunas ar dzejniekiem, dzejas performance, dzejas masāža, gan daudzveidīga mākslas, darbnīcu un performanču programma, kurā aicināti piedalīties festivāla apmeklētāji. Festivāls norisinās E. Veidenbauma muzejā un tā tēmas tiek balstītas E. Veidenbauma vērtībās, mantojumā un viens no pasākuma mērķiem ir padarīt muzeju pieejamāku, interesantāku, tuvāku un atvērtāku vēl dažādākām auditorijām. Festivālā piedalās gan kultūras jomu profesionāļi, gan jaunie, topošie mākslinieki. Norišu, žanru un paaudžu daudzveidība padara festivālu iekļaujošu, pieejamu un aicinošu dažāda vecuma, interešu, subkultūru apmeklētājiem, lai vēl vairāk stiprinātu pieejamību, īstenojot festivāla komunikācija tas tiek īpaši uzsvērts, ka festivāls ir ik vienam no omītes līdz pankam. Šogad, lai pasākumu padarītu vēl pieejamāku ir izveidota īpaša "sociālā biļete", kas ļaus pasākumu apmeklēt senioru māju, aprūpes namu iemītniekiem, sociālo dienestu klientiem, dienas centru apmeklētājiem. Projekta mērķi saskan ar programmas mērķiem par kvalitatīvas un daudzveidīgas kultūras pieejamību Vidzemes vēsturiskajās zemēs un Vidzemes īpašo kultūrvietu, kultūtrvērtību izzināšanu un popularizēšanu, reģionā tiek piedāvāts pasākums ar daudzveidīgu, kvalitatīvu kultūras programmu un pasākuma programma, ideja tiek balstīta vietējā kultūras mantojumā, konkrētās vietas stāstā.

Uzdevumi

Lai īstenotu projekta mērķi veicami šādi uzdevumi:

1. Šī gada festivāla tēmas izvirzīšana

2. Literatūras norišu, mūzikas, mākslas programmu izstrāde, sadarbojoties ar mūziķiem, māksliniekiem, dzejniekiem, rakstniekiem un E. Veidenbauma muzeja speciālistiem.

3. Konkrēto aktivitāšu (piemēram dzejas slams, performances "1:1", "Zvaigžņu lasījumi", Pasaules kafejnīca ar dzejnieku, audio performance, koncerts u.c.) scenāriju izstrāde, norises saskaņošana

4. Festivāla tehniskā plāna izstrāde

5. Dalībnieku - mūziķu, dzejnieku saskaņošana, precizēšana

6. Festivāla komunikācijas plāna izstrāde un īstenošana 

7. Tehniskie risinājumi - materiālu, aprīkojuma sagādāšana, pasākuma drošība

8. Sadarbība ar novada aprūpes namiem, senioru mājām, sociālo dienestu, Cēsu klīniku, dienas centriem, lai īstenotu iniciatīvu "sociālā biļete"

10. Festivāla norise

9. Projekta dokumentācija, izvērtēšana, atskaišu sagatavošana.

. Prioritāte

Ieguvēji un mērķauditorija

Mērķauditorija - jaunieši, ģimenes ar bērniem, seniori, kultūras entuziasti, subkultūru pārstāvji, cilvēki ar ierobežotām iespējām (aprūpes namu, senioru māju, dienas centru klienti, sociālā dienesta klienti, cilvēki ar viegliem līdz vidējiem mentālās veselības izaicinājumiem), kultūras profesionāļi. Auditorija tiks sasniegta izplatot informāciju sociālajos tīklos, mājas lapās, masu medijos, caur kopienām, institūcijām un atbalsta speciālistiem.
Pasākumu apmeklējuši vismaz 600 apmeklētāji.

Paredzamie projekta rezultāti

Projekta rezultātā tiks īstenots kultūras notikums "Veidenfests". Festivālā notikušas, īstenotas koncertprogramma, literatūras un mākslas programma. Koncertā piedalījušies 7 dažādu paaudžu un žanru muzikālās apvienības, grupas, solisti - grupas JUUK, Nova Koma, Keitija Bārbale, Rūgtais gurķis, Advanced blue, Kristofers Liepa, Ieva Akuratere, Melisa Debora Kaškura un Justīne Kulakova. Literatūras programmā noticis - dzejas slams, radošās rakstīšanas darbnīca, Pasaules kafejnīca ar dzejniekiem, performance "Rvīns Varde lasa vardēm", dzejas masāža, performance "Zvaigžņu lasījumi", piedalījušies Rvīns Varde, Jānis Rokpelnis, Andris Akmentiņš, Krista Anna Belševica, Inga Pizāne, Toms Treibergs, Elīna Vendija Rībena, Inga Gaile. Mākslas un performanču programmā notikušas performances "Emociju aprakšana", "Nospiedums", "1:1" - tikšanās ar dzeju un mūziku, audio performance "Kā Tev iet?", "Uz kāda grābekļa Tu kāp?", "Viss ir slikti", sociālo plakātu darbnīca, mūzikas improvizācijas darbnīca.

Pasākumu apmeklējuši vismaz 600 apmeklētāji, festivāls ir bijis iekļaujošs un aicinošs, un spējis piesaistīt visdažādāko mērķauditoriju. Piesaistīti jauni brīvprātīgie jaunieši, plašāk iesaistīta vietējā kopiena. Ir bagātinājies novada kultūras notikumu piedāvājums, piedāvājot cilvēkiem reģionos bagātu, daudzveidīgu kultūras programmu.

Festivāla organizatori ir veiksmīgi īstenojuši pasākuma, projekta komunikāciju, ziņa par festivālu ir iekļuvusi lielākajos Latvijas medijos.

Veiksmīgi īstenota ideja "Sociālā biļete" padarot kultūras pieredzi pieejamāku tām sabiedrības grupām, kuri līdz šim nav varējuši apmeklēt šāda veida pasākumus. Nostiprināta sadarbība ar sociālo pakalpojumu sniedzējiem, lai arī turpmāk varētu sadarboties. Īstenoti veiksmīgi šīs idejas komunikācijas pasākumi, pievēršot tai uzmanību un aicinot arī citus pasākumu īstenotājus šādu ideju īstenot.