Kopsavilkums
Projektā plānots organizēt 4 brīvdabas kino vakarus un diskusijas Valmiermuižā. Valmiermuižas kultūras biedrība LEADER projekta ietvaros iegādājusies brīvdabas kino aprīkojumu un sēdvietas, lai atbilstoši sabiedriskā labuma organizācijas darbības jomai bagātinātu kultūras dzīves piedāvājumu Valmiermuižā un dažādotu sabiedriskās aktivitātes Valmieras novadā. Pasākumi piemēroti gan kino gardēžiem, gan ģimenēm ar bērniem, gan senioriem, kas vēlas pabūt brīvā dabā un apvienot to ar kvalitatīvu kultūras baudīšanu. Pasākumi piekļūstami ratiņkrēslā un ar bērnu ratiņiem. Ieeja kino vakaros ir bez maksas – tie ir pieejami dažādām sabiedrības grupām. Nelabvēlīgu laikapstākļu gadījumā tiks izmantotas Valmiermuižas alus viesistabas telpas. Pēc seansu rīkošanas četru gadu garumā secinām, ka interese no skatītājiem ir arvien lielāka – 2021. gadā 5 kino vakarus apmeklēja ~235 skatītāji, 2022. gadā 392 skatītāji, 2023. gadā 4 kino vakari pulcēja ~300 skatītāju, bet 2024. gadā ar SIF atbalstu īstenotais projekts, 5 kino vakaros pulcēja vairāk nekā 400 skatītāju. Katru kino vakaru apmeklē ap 70–100 interesentu. Ikreiz kino vakarā tiks rīkotas sarunas ar kādu no izvēlētās filmas radošās komandas, lai aktualizētu filmā izceltās un apspriestās tēmas, to nozīmību sabiedrībā, kā arī vairāk izzinātu kino jaunrades aizkulises – iespējas un izaicinājumus. Apmeklētāju interese radījusi pārliecību, ka sarunas ir svarīgs šo pasākumu pienesums, ko vēlamies attīstīt arī ilgtermiņā.
Mērķi
Projekta mērķi ir piedāvāt Valmiermuižas, Valmieras pilsētas, Valmieras novada iedzīvotājiem un novada viesiem kvalitatīvu kultūras pieejamību bez maksas - ar daudzveidīgu un dažādām vecuma grupām piemērotu filmu izvēli, popularizēt kvalitatīvu latviešu kino, ar diskusiju palīdzību veicināt un uzturēt dialogu vietējā kopienā par sabiedrībā aktuālām tēmām un kino jaunradi, tādējādi vairojot izpratni, paplašinot redzesloku un veicinot līdzdalību.
Uzdevumi
Projekta uzdevumi - sadarbībā ar Latvijas Kinematogrāfistu savienību, veidot filmu atlasi kino seansiem, vienoties par filmu radošo grupu pārstāvju dalību diskusijās pirms filmu izrādīšanas. Veidot pasākumu publicitātes plānu un realizēt to, pārliecinoties, ka informācija sasniedz pēc iespējas plašāku auditoriju. Parūpēties par pasākuma tehnisko nodrošinājumu un apkalpošanu. Nodrošināt piesaistītā finansējuma atbilstošu pielietojumu un atskaitīties par to.
Ieguvēji un mērķauditorija
Mērķauditorija ir Valmiermuižas, Valmieras pilsētas un Valmieras novada iedzīvotāji, kā arī novada viesi. Iecerētā kino seansu programma ir piemērota dažādām vecuma un interešu grupām, jo ietver gan animācijas filmu, gan mākslas, gan dokumentālo kino.
Mērķauditoriju uzrunāsim izmantojot sociālo tīklu sniegtās iespējas, Valmiermuižas kultūras biedrības mājaslapu, kā arī sūtot preses relīzes vietēja un valsts mēroga medijiem un izvietojot plakātus Valmieras novadā un pilsētā un pašvaldības avotos
Paredzamie projekta rezultāti
Tiks īstenoti 4 brīvdabas kino un diskusiju vakari Valmiermuižā, izrādot „Turpinājums. Pieaugšana” (Rež. Ivars Seleckis, Armands Začs), „Mūžīgi jauni” (Rež. Armands Začs), „Mākslas darbi rodas mokās” (Rež. Elizabete Gricmane, Ramune Rakauskaite), „Projām” (Rež. Gints Zilbalodis). Projekta realizēšana ļaus turpināt jau vairākus gadus iesākto un attīstīto tradīciju izrādīt kvalitatīvu latviešu kino Valmiermuižā, tādējādi piedāvājot gan vietējai kopienai, gan novada viesiem iespēju bez maksas baudīt kvalitatīvu kultūras piedāvājumu brīvā dabā. Ieguvēji no projekta realizēšanas ir gan seansu apmeklētāji, gan filmu veidotāji, gan Valmieras novads – jo ar projektu tiek papildināts tūrisma un kultūras piedāvājums, popularizēts Valmiermuižas vēsturisko ēku komplekss. Tāpat tiks stiprināta NVO darbība un veicināta uzticība NVO pārstāvjiem – šajā gadījumā Valmiermuižas kultūras biedrībai un biedrībai „Latvijas Kinematogrāfistu savienība”.
Iepriekšējos gados gūtā pieredze liecina, ka vidēji vienu kino seansu apmeklē 70–100 skatītāju no dažādām vecuma grupām. Seansi pieejami arī cilvēkiem ratiņkrēslos un ar bērnu ratiņiem.