Īstenošanas vieta:
Iesniedzējs:
Biedrība "Valmierai.Mūzikai.Kultūrai"
Projekta kopējās izmaksas:
32624.00 EUR
Finansējums no VKKF:
7300.00 EUR
Līdzfinansējums:
25324.00 EUR

Kopsavilkums

Projekts paredz 2025.gada 7.jūnijā plkst. 22.00 atzīmēt Tautas deju ansambļa “Gauja” 80 gadu jubileju ar koncertuzvedumu “Gauja.Ūdens.Kustība.”. Šis būs pirmais TDA “Gauja” koncertuzvedums neierastā vidē – upes krastā, pie Gaujas. Gan senas un mīļas, gan jaunas horeogrāfijas izdejos aptuveni 200 esošie un bijušie dejotāji.

Koncertuzvedums būs stāsts par ūdens kustību dabā. Programma sastāv no 5 (pieciem) blokiem – Rasa, Piliens, Krāces, Lietus un Migla. Papildus koncertuzvedumam, tiek veidota izstāde, apkopojot informāciju, atmiņas un fotogrāfijas no visiem TDA “Gauja” darbības gadiem.

Projekta galvenais sadarbības partneris ir Valmieras Kultūras centrs. Koncertuzveduma producente – Agnese Lutce, intermēdiju kustību mākslinieks – Reinis Rešetins, intermēdiju muzikālā noformējuma autors – Renārs Veličko, gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš, kolektīva vadītāji – Evita Kaķīte-Brasa, Iluta Uškāne, Artis Mellups.

Būtisks ir TDA “Gauja” gan vēsturiskais, gan šī brīža konteksts latviešu skatuviskās dejas attīstībā un saglabāšanā. Kolektīvs ir dibināts 1945.gadā, savukārt, 1965.gadā kolektīvam piešķirts tautas deju ansambļa tituls. Gadu desmitiem TDA “Gauja” darbība ir veicinājusi skatuviskās dejas atpazīstamību gan Latvijā, it īpaši Vidzemē, gan ārzemēs. Pateicoties TDA “Gauja” vadītāju iniciatīvai, kopš 90. gadiem Valmieras Kultūras centrā ik janvāri norisinās Latvijas Jaunrades deju konkurss.

Ne mazāk svarīgi arī tas, ka šobrīd kolektīvam ir 10 dejotāju sastāvi, sākot ar studijas grupu 4 g.v. bērniem un noslēdzot ar 2018.gadā izveidoto Senioru deju kolektīvu “Gauja FIX”.

Mērķi

Projekta ilgtermiņa mērķi:

  • Veicināt Latvijas Dziesmu un deju svētku tradīcijas ilgtspēju Latvijas pašvaldībās, darbības procesu nepārtrauktību;
  • Attīstīt, kopt un pilnveidot latviešu skatuvisko tautas deju, kā arī veicināt nacionālās identitātes apzināšanos;
  • Uzturēt nacionālās vērtības un bagātināt Latvijas, it īpaši Vidzemes, kultūras dzīvi;

Projekta īstermiņa mērķi:

  • Ar mākslinieciski augstvērtīgu koncertuzvedumu atzīmēt viena no Latvijas vecākā tautas deju kolektīva 80 gadu jubileju;
  • Ar koncertuzveduma palīdzību, veicināt latviešu skatuviskās tautas dejas iekļaušanu mūsdienīgā interpretācijā;
  • Veicināt radošā materiāla radīšanu – intermēdijas, aranžijas u.c. jaunrade.
  • Ietērpt nacionālās vērtības mūsdienīgā audeklā, tādejādi piesaistot arvien jaunus interesentus skatuviskajai tautas dejai.

Uzdevumi

1. Bijušo TDA “Gauja” dejotāju apzināšana un informācijas apkopošana
2. Koncertuzveduma mākslinieciskās koncepcijas un programmas izstrāde
3. Repertuāra apguves mēģinājumi
4. Publicitātes aktivitātes
5. Norises vietas labiekārtošana, skatuves montāža/demontāža
6. Koncertuzveduma ģenerālmēģinājums
7. Koncertuzveduma norise 
8. Publicitāte un atskaites sagatavošana pēc programmas norises 

. Prioritāte

Ieguvēji un mērķauditorija

Koncertuzveduma primārā mērķauditorija ir TDA “Gauja” dejotāji, viņu ģimenes un skatuviskās tautas dejas cienītāji.
Sekundārā - valmierieši, novadnieki un augstvērtīgas deju mākslas baudītāji, jebkuras sociālās grupas, vecuma vai ekonomiskā stāvokļa sabiedrības pārstāvji (skaits: 200 dalībnieki; līdz 1000 skatītāji). Mērķauditoriju plānots sasniegt ar drukāto un digitālo mediju atbalstu. Sižeti un publikācijas tiks nodrošināti nacionālajos un reģionālajos plašsaziņas līdzekļos.

Paredzamie projekta rezultāti

Skaitliskie un kvalitatīvie rādītāji, ko un kas iegūs, kas mainīsies

Projekta rezultāti:

1. Īstenots kvalitatīvs kultūras piedāvājums starpsvētku periodā, nodrošinot latviešu skatuviskās tautas dejas procesa nepārtrauktību un pārmantojamību;

2. Norisinājusies Latvijas, it īpaši Vidzemes, kultūrvides bagātināšana;

3. Nodrošināta iespēja gan esošajiem, gan bijušajiem dalībniekiem no visas Latvijas piedalīties nozīmīgā pasākumā profesionālas radošās komandas vadībā, tā saliedējot kopienas un stiprinot tautas deju tradīciju.

4. Koncertuzveduma tapšanas laikā apzināta un apkopota informācija, avīžu raksti, atmiņu stāsti un fotogrāfijas par TDA “Gauja” darbības gadiem, sākot no 1945.gada līdz 2025.gadam, kas ir nozīmīgs vēsturiskais materiāls.

Skaitiliski: 200 dalībnieki un līdz 1000 koncertuzveduma skatītāji.