Īstenošanas vieta:
Iesniedzējs:
BIEDRĪBA "SAVĀ VAĻĀ”
Projekta kopējās izmaksas:
14400.00 EUR
Finansējums no VKKF:
8300.00 EUR
Līdzfinansējums:
6100.00 EUR

Kopsavilkums

Noslēdzot līdz šim esošo izstādi un saglabājot esošos mākslas darbus Savvaļas teritorijā, 6. sezonā sākas darbs pie jaunās izstādes. Sekojot ilgtspējības principiem, jaunā Savvaļas izstāde veidosies pakāpeniski un atvērti divu gadu griezumā četros posmos, aicinot māksliniekus veidot jaundarbus, kā arī rezidenču programmas rezultātā. 6. sezonas laikā jaunajai izstādei divos posmos tiks veidoti vismaz seši jaundarbi Savvaļas teritorijā, tostarp Oto Holgera Ozoliņa, Lienes Mackus, Ances Eikenas, Jāņa Šneidera, Zanes Zelmenes jaundarbi, taču tās centrā ir Andra Eglīša procesuāla instalācija KUBS, kas no 2022. gada ikgadu maina savu formu - šogad no šībrīža atvērtās, skatuves tipa telpas uz izstāžu paviljona telpu ar transformējamām sienām, kurā notiks iekštepu izstādes Ievai Putniņai, Aleksejam Beļeckim, Kristīnei Upītei, Paulai Zvanei un Annai Smolakai (BE), kā arī Annas Fišeres un Nielslena Lielsliena koncerti 2025. gada programmas ietvaros.

Eglīša instalācijas jauna forma ir daļa no viņa iniciētā Savvaļas projekta “Patvērums”, kura ietvaros mākslinieki ir aicināti veidot apdzīvojamus telpiskus mākslas darbus un instalācijas, ar apdzīvošanu domājot dažādas funkcijas - nakšņošanu, izstāžu vai performanču rīkošanu u.c. Jaunā KUBA nozīmīgā funkcija ir kļūt arī par rezidentu eksperimentālo telpu un platformu. Iespēja māksliniekiem veidot darbus paredzētus iekštelpām, sniegs vairāk iespēju izstādi pieredzēt arī tiem, kam pārvietošanās savvaļas dabā sagādā grūtības. Paralēli norisināsies rezidenču programma Savvaļas Skiti, ES Radošās Eiropas projekta ietvaros turpināsies starptautiskā sadarbības programma ar biedrību Ascendum, Kemmler foundation (Berlīne) un rezidenču centru Maajaam (Igaunija).

Mērķi

Pirmajās piecās sezonās Savvaļa pierādījusi sevi kā saistošs un būtisks projekts gan kultūras profesionāļiem, gan apmeklētājiem. Savvaļa piedalās lokālās kultūras identitātes veidošanā reģionālā un nacionālā mērogā, sasaistot dabas, tradicionālās kultūras un laikmetīgās kulturas vērtības. Atrodoties Piebalgas blīvajā kultūrvēsturiskajā vidē, Savvaļa turpina un sasaista ar mūsdienām vēsturisko Vidzemes, kā latviešu kultūras epicentra, tradīciju.

Savvaļa darbojas kā darba platforma dažādu jomu mākslas profesionāļiem, piedāvājot radošu brīvību rosinošos dabas klātbutnes un jaunu sadarbību iespēju apstākļos. Apmeklētājiem tā piedāvā aicinoši brīvu laikmetīgās mākslas un kultūras pieredžu veidošanu. Pirmajās piecās sezonās Savvaļa ieguvusi atpazīstsmību un radījusi gravitācijas lauku, rosinot dažādu jomu radošajiem profesionāļiem pašiem pieteikties iesaistei Savvaļā.

Ilgtermiņa mērķis: veidot starptautiski atpazīstamu laikmetīgās mākslas un kultūras norises vietu Vidzemes lauku teritorijā ārpus Rīgas, kurā pārskatot cilvēka, kultūras un dabas sadarbības iespējas, tiek radītas jaunas mākslas un kolektīvās apziņas veidošanās pieredzes. “Savvaļa” tiecas veicināt jaunrades procesu gan jau atzītu, gan daudzsološu mākslinieku lokā; piesaistīt daudzveidīgu apmeklētāju un dalībnieku auditoriju; veidot starptautiskas sadarbības.

Īstermiņa mērķi: Veidot Savvaļas jaunās izstādes pirmo posmu, kas sevī iekļauj: Mākslinieka Andra Eglīša instalāciju Jaunais KUBS; 3 brīvdabas jaundarbus (J. Šneiders, L. Mackus) un vienu personālizstādi (I. Putniņa), kā arī divus koncertus (K. Kalnačs, A. Fišere publiskās programmas ietvaros. Iepriekš minēto aktivitāšu realizācijai tiek prasīts līdzfinansējums Vidzemes kultūras programmas 2025 ietvaros.

 

Uzdevumi

Uzdevumi: Programmas kūrēšana, mākslinieku un kuratoru piesaiste; Plānot un organizēt jaunā KUBA un citu jaundarbu izveidi “Savvaļas” teritorijā; Strādāt pie vietas infrastruktūras pilnveidošanas – nodrošināt darbnīcu un koptelpu gan māksliniekiem darbu radīšanai, gan apmeklētājiem un notikumiem; Plānot un realizēt atklāšanas pasākumus; Plānot un realizēt “Savvaļas” publisko notikumu un rezidenču programmu; Piesaistīt sponsorus un atbalstītājus; Izstrādāt un īstenot komunikācijas stratēģiju un plānu (sadarbībā ar Radošās Eiropas projekta partneriem); Veidot “Savvaļas” dokumentāciju; Uzraudzīt projekta izpildi un izmaksas saskaņā ar projekta plānu un līgumu, nepieciešamības gadījumā saskaņot izmaiņas ar VKKF, iesniegt atskaites noteiktajā laikā; Veidot “Savvaļas” starptautisko atpazīstamību un sadarbības partneru tīklu ārpus LV.

Maijs - jūnijs: kūrēšana, finansējuma piesaiste, darbs ar jaundarbu autoriem, tehniskā jaundarbu izstrāde; taku un ceļu plānošana, kartēšana, informācijas sagatavošana; Jūnijs - jūlijs: mākslas darbu producēšanas process; Maijs - jūnijs: sezonas un jaunas izstādes atklāšanas pasākuma un komponistes Annas Ķirses skaņdarbu koncerta plānošana un rīkošana, jaunā Kuba instalācijas un Ievas Putniņas personālizstādes producēšanas un tehniskās realizācijas process, Lienes Mackus rezidence un jaundarba realizācija, publicitātes darbi; Jūnijs: Savvaļas infrastruktūras uzlabošanas darbi, sezonas atklāšanas pasākuma rīkošana, publicitāte; Jūnijs - septembris: Izstāžu uzturēšana, turpinās darbu producēšana, Nielslens Lielsliens koncerta producēšana.

. Prioritāte

Ieguvēji un mērķauditorija

Savvaļas plašo mērķauditoriju veido dažādu radošo nozaru profesionāļi un interesenti no Latvijas, Baltijas, Skandināvijas un Eiropas. Vietējo mērķauditoriju veido Vidzemes reģiona iedzīvotāji, Valmieras un Cēsu kultūras notikumu apmeklētāji. Brīvdabas izstāde pieejama arī bērniem, jauniešiem un senioriem. Savvaļa piesaista dabas taku apmeklētājus un reģionālos tūristus, iepazīstinot tos ar laikmetīgās kultūras norisēm un paplašinot kultūras auditoriju Latvijā.

Paredzamie projekta rezultāti

Savvaļas izstāde papildināta ar 4 jaundarbiem un papildināti (uzturēti un attīstīti) esošie darbi Savvaļas takās; 

Savvaļas 6. sezonas publiskās programmas ietvaros tiek veidoti divi publiski koncerti;

Uzlabota vietas infrastruktūra, nodrošinot iespēju strādāt uz vietas un apmeklēt vietu īsākā un garākā laika periodā – gan māksliniekiem, gan apmeklētājiem; 

Realizēts augstvērtīgs laikmetīgās mākslas notikums lauku teritorijā ārpus Rīga - Smiltenes novadā, Drustu pagastā, veicinot profesionālās laikmetīgās mākslas pieejamību reģionos; 

Realizēts Savvaļas 6. sezonas atklāšanas pasākums un aktīva programma siltās sezonas laikā; 

Veicināta kultūras vietas Savvaļa atpazīstamība lokālā, nacionālā un starptautiskā mērogā; 

Piesaistīta jauna reģionāla un nacionāla mēroga auditorija laikmetīgajai mākslai un kultūrai; 

Nodrošināta satikšanās vieta kultūras jomas profesionāļiem, veicināta starpdisciplināru procesu, tīklošanās un diskusiju norise, kā arī kultūras nozares darbinieku profesionālā pilnveide; 

Veicināta kultūras nozares, akadēmiskās vides un privātā sektora sadarbība; 

Turpināta un attīstīta starptautiskā tīkla veidošana un Savvaļas pozicionēšana Eiropas laikmetīgās mākslas vidē.