Īstenošanas vieta:
Iesniedzējs:
organizācija "LAUKKU"
Projekta kopējās izmaksas:
2350.00 EUR
Finansējums no VKKF:
1900.00 EUR
Līdzfinansējums:
450.00 EUR

Kopsavilkums

Mini festivāls “Ražas svētki” risināsies 2025. gada 18. un 19. septembrī Mazsalacā, piedāvājot kvalitatīvus un daudzveidīgus laikmetīgās mākslas notikumus un iesaistot dažādu paaudžu iedzīvotājus laikmetīgās kultūras procesu iepazīšanā.  

“Ražas svētki” piedāvās: horeogrāfu un dejotāju Sabīnes Neilandes un Aigara Larionova izrādes “Pretpoli” fragmentus; Agates Bankavas topošā solo darbizrādi; Agneses Krivades dzejas lasījumu un dzejas rakstīšanas meistarklasi; Līgas Ūbeles kustību darbnīcu un diskusiju par laikmetīgo mākslu Intas Balodes vadībā.

Mini festivāls “Ražas svētki” aizsākās 2023.gadā kā aicinājums LAUKKU biedriem un draugiem tikties LAUKKU mājās pie Braslavas, lai veltītu divas dienas sarunām par mākslas pieejamību, kopīgiem eksperimentiem un sapņiem par to, kāda var būt māksla. 2024.gadā festivāls jau piedāvāja programmu ikvienam interesentam Mazsalacā un LAUKKU mājās. Programmā bija dejas izrādes, jaundarbi un brīvdabas izstāde. 2025. gadā “Ražas svētki” turpinās augt, aktualizējot LAUKKU 2013. gadā uzsākto ceļojošā semināra-festivāla “Jauna deja jaunā vietā” formātu, kurš paredz iepazīstināšu ar laikmetīgo mākslu ne tikai caur skatīšanos, bet arī līdzdarbošanos dažādos veidos (sarunās, kustību nodarbībās, radošās darbnīcās).

Mērķi

llgtermiņa - nodrošināt profesionālās mākslas produktu pieejamību reģionos un veicināt vietējo kopienu aktivitāti, aicinot un iesaistot tās pasākumos, tādējādi kopumā bagātinot ikdienas kultūras dzīves norises ar kvalitatīvu laikmetīgās mākslas pieredzi. Veicināt dažādu sabiedrības grupu interesi par kultūras patēriņu. Māksliniekiem dot iespēju atklāt jaunas iedvesmas vietas un iepazīt Latvijas sabiedrību ārpus  lielpilsētām. Īstermiņa - īstenot solo darbizrādes un  dejas izrādes fragmenta izrādīšanu, organizēt dzejas rakstīšanas meistarklasi, kustības darbnīcu un diskusijas norisi.

Uzdevumi

Projekts (mini festivāls “Ražas svētki") paredz laika posmā no 2025.gada 18.-19.septembrim piedāvāt vairākus mākslas notikumus  Mazsalacā (horeogrāfu un dejotāju Sabīnes Neilandes un Aigara Larionova izrādes “Pretpoli” fragmentus; Agates Bankavas topošā solo darbizrādi; Agneses Krivades dzejas lasījum un dzejas rakstīšanas meistarklasi; Līgas Ūbeles kustību darbnīcu un Intas Balodes moderētu diskusiju). Projekta - mini festivāla - programma vienlaikus apvienos iespēju pieredzēt mākslu, tikties ar māksliniekiem, kā arī piedalīties darbnīcās un pašiem iemēģināt mākslinieka “kurpes”. Lai sasniegtu rezultātus tiks īstenota solo darbizrādes un  dejas izrādes fragmenta izrādīšanu, organizēts dzejas lasījums un dzejas rakstīšanas meistarklase, organizēta kustības darbnīcas un diskusijas norise.

. Prioritāte

Ieguvēji un mērķauditorija

Mazsalacas iedzīvotāji un apkaimes iedzīvotāji, laikmetīgās mākslas interesenti no galvaspilsētas, citām pilsētām un reģioniem. LAUKKU biedri un draugi no visas pasaules. Tūristi, kas vēlās Latvijas iepazīšanu apvienot ar kvalitatīviem kultūras notikumiem reģionos. Cilvēki, kurus saista padziļināta intrese par mākslas formu, kas saistīta ar ķermeni un tā izzināšanu. Plānotais pasākuma apmeklētāju skaits vienā dienā 70-100 cilvēki, divās dienās aptuveni 200 skatītāji.

Paredzamie projekta rezultāti

Mini festivāla “Ražas svētki” ietvaros tiks noorganizēts 1) Agneses Krivades dzejas lasījums un 1 dzejas rakstīšanas meistarklase - aptuveni 15-20 dalībnieki, daļa no rezultātā tapušajiem tekstiem pieejami bibliotēkas apmklētājiem 2) 1  izrādes “Pretpoli” fragments dejas mākslinieku Sabīnes Neilaindes un Aigara Larionova izpildījumā - aptuveni 70-90 apmeklētāji 3) novadīta 1 kustību darbnīca dejas mākslinieces Līgas Ūbeles vadībā - aptuveni 15 - 20 dalībnieki 4) izrādīta 1  dejas mākslinieces Agates Bankavas topošā solo darba darbizrāde-aptuveni 70-90 apmeklētāji 5) novadīta1  diskusija dejas mākslinieces un kritiķes Intas Balodes vadībā, aptuveni 70-90apmeklētāji 6) www.laukku.lv  izveidots raksts ar detalizētu festivāla norisi un skatītāju iespaidiem, atsauksmēm.

Sabiedrībai sniegta dažādu žanru laikmetīgās mākslas pieredze reģionos, kā arī ārpus telpām. 

Iedzīvotājiem dota iespēja izmēģināt un iepazīt praksē  laikmetīgo deju un dzeju darbnīcās, kas organizētas brīvā dabā un arī iekštelpās. 

Notikusi  dziļa, atklāta un toleranta  diskusija starp skatītājiem un māksliniekiem par mākslā un dzīvē pieredzēto. Meklētas un atrastas atbildes, kā mākslas pieredze ietekmē ikdienas gaitas un kā ikdienas gaitas veido mākslinieku domu lidojumus un jaunus mākslas darbus.

 Stiprināta saikne starp vietējo kopienu un māksliniekiem ar iespēju nākotnē biežāk papildnāt vienam otra ikdienu.