Īstenošanas vieta:
Iesniedzējs:
Madonas novada pašvaldība
Projekta kopējās izmaksas:
2700.00 EUR
Finansējums no VKKF:
2200.00 EUR
Līdzfinansējums:
500.00 EUR

Kopsavilkums

Projekts "Pilī atklātie skolas stāsti" ir vērsts uz Cesvaines pils kultūras tūrisma un izglītojošās pieredzes attīstīšanu. Tā mērķis ir izveidot interaktīvu ekskursiju programmu, kas apvieno vēsturi ar mūsdienīgu stāstniecību, piedāvājot apmeklētājiem iespēju izzināt pils vēsturi un skolēnu dzīves stāstus, sākot no 1920. gada. Programma ietver audiovizuālus un interaktīvus elementus, ļaujot efektīvi izmantot arī pils neatrestaurētās telpas. Šī ekskursija ne tikai piesaista tūristu grupas, bet arī sekmē Latvijas vēstures un kultūras izpratni, veicinot nacionālās identitātes stiprināšanu. Projekta īstenošanas gaitā tiks izstrādāti dažādi ekskursiju scenāriji un piedāvāti personalizēti maršruti dažādām mērķauditorijām, kā arī veikta mārketinga kampaņa, lai palielinātu Cesvaines pils apmeklētāju skaitu un popularizētu to kā kultūras tūrisma galamērķi.

Spēlei nav paredzēts realizācijas beigu datums, tā paliek pastāvīgā pils piedāvājumā.

Mērķi

Šobrīd Cesvaines pils resursi netiek izmantoti pilnā apjomā – lai gan pils ir daļēji atrestaurēta, daudzas tās telpas joprojām nav iekļautas tūrisma piedāvājumā. Interaktīvā ekskursija–intelektuālā spēle ļautu efektīvi izmantot arī neatrestaurētās pils daļas, padarot tās vizuāli pievilcīgākas un piedāvājot apmeklētājiem ekskluzīvu iespēju izzināt vietas, kas ikdienā nav pieejamas.

Tāpat šāds vēstures izzināšanas formāts ir īpaši aktuāls šajos ģeopolitiskajos apstākļos, jo viegli uztveramā, bet saturiski bagātā veidā palīdz sabiedrībai labāk izprast dažādu varu maiņu ietekmi uz Latvijas kultūras un vēstures mantojumu. Tas sekmēs kritisko domāšanu un veicinās izpratni par Latvijas pagātni, kas ir būtiska, lai stiprinātu nacionālo identitāti un vēsturisko apziņu.

Mērķis:

Attīstīt interaktīvu ekskursiju programmu " Pilī atklātie skolas stāsti", kas piesaista grupu tūrismu un veicina Latvijas kultūras mantojuma izzināšanu, apvienojot vēsturi ar mūsdienīgu stāstniecību.

Uzdevumi

  • Izveidot ekskursiju programmu, kurā apmeklētāji, izmantojot audiovizuālus un interaktīvus elementus, izzina Cesvaines pils vēsturi caur reāliem vēsturiskajiem notikumiem un skolēnu dzīves stāstiem sākot no 1920. gada.
  • Piesaistīt tūrisma grupas, uzņēmumu kolektīvus un skolēnu ekskursijas, piedāvāt īpaši pielāgotus piedzīvojuma maršrutus.
  • Nodrošināt apmeklētājiem iespēju viegli un aizraujoši izprast Latvijas vēstures nianses, dažādu varu maiņu ietekmi, kā arī skolēnu un internātā dzīvojošo jauniešu ikdienas un dzīvesstāstus.
  • Veicināt Cesvaines pils infrastruktūras efektīvāku izmantošanu, iekļaujot ekskursijas maršrutā arī neatrestaurētās pils daļas.
  • Palielināt Cesvaines pils apmeklētāju skaitu un stiprināt Madonas novada kā kultūras tūrisma galamērķa atpazīstamību.
. Prioritāte

Ieguvēji un mērķauditorija

Latvijas, Baltijas un starptautiskas tūristu grupas;
Uzņēmumu kolektīvi un komandas saliedēšanas pasākumi;
Skolu un augstskolu ekskursijas;
Kultūras un vēstures entuziasti.

Paredzamie projekta rezultāti

  • Efektīvāk izmantotas Cesvaines pils telpas, tostarp neatrestaurētās daļas.
  • Palielināts Cesvaines pils apmeklētāju skaits un tūrisma sezonas pagarināšana, papildinās pakalpojumu klāstu.
  • Jauns, pieprasīts tūrisma produkts, kas piesaista plašu auditoriju.
  • Veicināta Latvijas vēstures un kultūras mantojuma izzināšana aizraujošā veidā.
  • Stiprināta Madonas novada un Cesvaines pils kā unikāla kultūras tūrisma galamērķa atpazīstamība.
  • Palielināta sabiedrības izpratne par vēstures procesiem un dažādu varu maiņas ietekmi, kas ir īpaši būtiski mūsdienu ģeopolitiskajā kontekstā.