Kopsavilkums
Rudenīgi drēgnajā un spokainajā veļu laikā Klasiskās mūzikas ģilde "Euterpe" ir sagatavojusi tematiski atbilstošu, eklektisku vokālās kamermūzikas vakaru, kuru plānots realizēt Krimuldas muižā “IEDOMU REALITĀTES. STĀSTI BALSIJ UN KLAVIERĒM" četri vokālie cikli kā četras īsfilmas, kuras klausītājs izkrāso un atdzīvina pats ar savām iedomu krāsām.
Koncertā piedalīsies mecosoprāns Irma Pavāre, baritons Nauris Indzeris un pianiste Helēna Laukmane.
"Iedomu realitātes. Stāsti balsij un klavierēm" ir vokālās kamermūzikas programma kurā satiksies 20. gs. britu eklektiskie komponisti Bendžamins Britens un Ralfs Vons-Viljamss un franču ironiskie postimpresionisma ģēniji Fransiss Pulenks un Moriss Ravels.
Koncerta pirmo daļu atklās britiem raksturīgā misticisma garā rakstītās B. Britena šūpuļdziesmas ("Šūpļadziesmu burvība", 1947) kā arī R. Vona-Viljamsa smalkie mīlestības soneti ("Dzīvības nams", 1903) ar D. G. Roseti tekstu.
Koncerta otrajā daļā būs iekļautas lakoniski šarmantās F. Pulenka "Banalitātes" (1940) un koncerta noslēgumā M. Ravela (šogad komponists svin 150 gadu jubileju) fantasmagoriskās “Dona Kihota dziesmas Dulsinejai” (1932-33).
Mērķi
Klasiskās mūzikas ģildes “Euterpe” misija ir izglītot klausītāju, veidojot kvalitatīvus klasiskās mūzikas projektus, tādejādi palīdzot veidot kultūrizprotošu, spriest un argumentēt spējīgu sabiedrību. Mēs cenšamies maksimāli pietuvināt augsta līmeņa profesionālo mākslu dažāda vecuma, tautības un sociālās piederības grupu iedzīvotājiem, dzēšot dogmu par to ka profesionāla māksla ir tikai elitāra. Šī prioritāte īpaši izcelta biedrības statūtos. Kā arī cenšamies veicināt profesionālas mākslas pieejamību arī ārpus kultūras epicentriem un lielpilsētām. Ar mūsu projektu mēs vēlamies nodrošināt kultūras piedāvājuma daudzveidību Siguldas novadā, kā arī veicināt vienmērīgu kultūrvietu noslogotību visā novadā, kā arī veicināt kultūrtūrismu tādejādi popularizējot Vidzemes apskates objektus, mūsu gadījumā Krimuldas muižu un tās apkārtni.
Uzdevumi
Projekta tiešie uzdevumi:
*Bagātināt Vidzemes un Siguldas novada kultūras dzīvi 2025. gada ietvaros
* Kultūrtūrisma veicināšana Siguldas novadā
*Veidot un atskaņot jaunas, nedzirdētas koncertprogrammas, veicinot publikas interesi par mākslu un mūziku, kā arī audzinot publikas kritisko domāšanu un paplašinot zināšanu apvāršņus.
*Akadēmiskās mūzikas repertuāra aktualizācija un inovācija dažādiem instrumentiem un izpildītāju sastāviem. Skaņdarbu pirmatskaņojumi Latvijā.
*Latvijas atskaņotājmākslinieku koncertdarbības aktualizācija.
*Vokālās kamermūzikas žanra izpēte un aktualizācija.
*Visa vecuma un sociālo slāņu sabiedrības piesaiste profesionālai mākslai un kultūrai
Ieguvēji un mērķauditorija
Galvenokārt Vidzemes un Siguldas novada iedzīvotāji, tūristi, viesi, pensionāri, jaunieši, mūzikas un mākslas iestāžu audzēkņi un pedagogi, mūzikas kritiķi. Mērķauditorijas sasniegšanai plānots iedarbināt efektīvu un intensīvu reklāmas kampaņu apmēram mēnesi pirms plānotā pasākuma, iesaistot Latvijas un Vidzemes medijus, sociālos tīklus, laikrakstus, avīzes, izvietojot arī afišas iespēju robežās Siguldā un Krimuldā.
Paredzamie projekta rezultāti
Mēs rēķināmies, ka koncertu apmeklēs 60 klausītāji. Tāda ir muižas maksimālā sēdvietu kapacitāte. Biļešu cena 15 EUR, pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti 30 % atlaide.
Projekts veicinās:
1. Siguldas novada kultūrvietu noslogošanu, aktualizāciju, kultūrtūrismu.
2. Sabiedrības intereses par kultūras procesiem Siguldas novadā un Vidzemē uzturēšanu, izglītošanu
3. Vokālās kamermūzikas žanra aktualizāciju.
4. Latvijas izpildītājmākslinieku nodarbināšanu, profesionālās formas uzturēšanu un motivācijas veicināšanu.
5. Izpildītājmākslinieku repertuāra dažādošanu, apgūšanu un realizēšanu.
6. Pirmatskaņojumu aktualizāciju Latvijā.
7. Dažādu sociālo slāņu motivēšanu apmeklēt kultūras pasākumus nepadarot akadēmisko mākslu tikai par elitāru.
8. Profesionālo kultūras mediju viedokļu un diskusiju veicināšanu Latvijas kultūrtelpā.
9. Auditorijas izglītošanu, vietējās sabiedrības zināšanu paplašināšanu par profesionālo, akadēmisko mūziku un tās žanriem.
11. Pieredzes apmaiņu, kontaktus.