Kopsavilkums
Laikmetīgās dejas izrāde “Savā starpā” (hor. Sintija Skrabe) aicina satikties. Satikties tuvākiem un tālākiem. Satikties vienuviet. Satikties savā starpā.
Izrāde pievēršas savstarpējai komunikācijai - ikdienas neatņemamai sastāvdaļai - kā ieklausīties, sadzirdēt, saprasties. Tās unikalitāte slēpjas ne tikai horeogrāfes kustību materiālā, ko emocionāli izdejo dejotāji Rūdis Vilsons un Anna Marija Puķe, bet arī muzikālajā pavadījumā, ko veidojis jaunais un daudzsološais komponists Henrijs Poikāns. Izrādes mūzika rakstīta jauktajam korim, kas dejas laikā izdzied to, ko dejotāji viens otram nespēj pateikt.
Izrāde tapusi kā horeogrāfes bakalaura darbs studijās Latvijas Kultūras akadēmijā un tagad rod ceļu pie jauniem skatītājiem. Viens no svarīgākajiem aspektiem izrādes tapšanā ir jauktais koris, kurš katrā izrādes norises vietā būs cits, savai pilsētai piesaistīts. “Savā starpā. Viesizrādes Vidzemē 2025” plānots realizēt 4 pilsētās, sadarbojoties ar vietējajiem koriem - Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas jauktais koris Cēsīs, koris “Krasts” Ainažos, koris “IMERA” Valmierā un koris “Harmonija” Gulbenē.
Veidojot sadarbību ar vietējiem Vidzemes koriem, izrādes autore un horeogrāfe vēlas iesaistīt vietējo kopienu - koristus un viņu diriģentus, lai veicinātu sociālo apmaiņu, kopienas sanākšanu un satikšanos ne tikai dziesmā, bet arī dejā! Papildus tiks īstenotas arī horeogrāfes viedotas kustību meistarklases visiem interesentiem.
Mērķi
Izrāde “Savā starpā” lieliski atbilst vienam no konkursā izvirzītajiem mērķiem - "kvalitatīvas un daudzveidīgas kultūras pieejamība vēsturiskajā zemē", jo ar viesizrādēm Cēsīs, Gulbenē, Valmierā un Salacgrīvā pilsētu kultūras piedāvājums tiks papildināts ar kvalitatīvu, augstvērtīgu laikmetīgās dejas izrādi. Horeogrāfe Sintija Skrabe par izrādi saņēmusi Dejas balvas 2023/2024 nomināciju "Jaunais dejas mākslinieks".
Projekta realizēšana, papildus kultūras piedāvājuma daudzveidošanai, sekmēs arī vietējo iedzīvotāju iesaisti izrādes tapšanas procesā - iesaistot pilsētās darbojošos korus jaunā izaicinājumā, darbā pie dejas izrādes. Bez tā sabiedrības iesaiste plānota realizējot horeogrāfes veidotas kustību meistarklases vietējajiem interesentiem.
Projekta “Savā starpā. Viesizrādes Vidzemē 2025” mērķi ir:
- Izrādīt izrādi “Savā starpā” Cēsīs, Valmierā, Salacgrīvā un Gulbenē;
- Realizēt sadarbību ar Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas jaukto kori (Cēsis), kori “Krasts” (Ainaži), kori “IMERA” (Valmiera) un kori “Harmonija” (Gulbene), tādejādi iesaistot vietējos kolektīvus izrādes radošajā procesā (sakarā ar to, ka Salacgrīvā koris nav, Salacgrīvas kultūras centrā uzstāsies koris no Ainažiem);
- Veicināt laikmetīgās dejas mākslas pieejamību reģionos;
- Papildināt Cēsu, Salacgrīvas, Valmieras un Gulbenes kultūras piedāvājumu ar 1 laikmetīgās dejas mākslas notikumu;
- Realizēt horeogrāfes Sintijas Skrabes kustību meistarklases katrā pilsētā.
Uzdevumi
Lai īstenotu projekta “Savā starpā. Viesizrādes Vidzemē 2025” mērķus, tiek izvirzīti sekojoši uzdevumi:
- Realizēt un publikai izrādīt laikmetīgās dejas izrādi “Savā starpā” 4 lokācijās - Cēsīs "Koncertzāle Cēsis", Valmierā "Valmieras teātris", Gulbenē Gulbenes novada kultūras centrā un Salacgrīvas kultūras centrā Salacgrīvā;
- Uzturēt veiksmīgu sadarbību ar pilsētu koriem;
- Nodrošināt izrādes tapšanai nepieciešamo materiāli tehnisko bāzi;
- Nodrošināt kvalitatīvu mēģinājumu procesu Cēsīs, Salacgrīvā un Ainažos, Valmierā, Gulbenē un Rīgā (mēģinājumi dejotājiem);
- Veidot un realizēt komunikācijas kampaņu par izrādi;
- Realizēt un informēt pilsētu iedzīvotājus par kustību meistarklasēm;
- Veikt projekta izvērtējumu, dokumentācijas un atskaišu sagatavošanu.
Ieguvēji un mērķauditorija
Projekta plānotā mērķauditorija:
1. Pilsētu kori - mērķauditorija jau ir sasniegta, uzrunājot attiecīgo koru pārstāvjus un apstiprinot sadarbību.
2. Cēsu, Valmieras, Salacgrīvas, Ainažu un Gulbenes vietējie iedzīvotāji un kultūras norišu apmeklētāji - šo mērķauditorijas grupu plānots sasniegt realizējot kampaņu sociālajos medijos, izvietojot plakātus norises vietās un pilsētai nozīmīgās lokācijās gan par izrādes norisi, gan par plānotajām meistarklasēm.
Paredzamie projekta rezultāti
Projekta rezultātā būs (1) realizēta izrādes “Savā starpā” izrādīšana Cēsīs, Valmierā, Gulbenē un Salacgrīvā; (2) Nodrošināta izrādes radošās grupas sadarbība ar Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas jaukto kori, kori "IMERA", kori "HARMONIJA" un kori "KRASTS"; (3) Īstenota veiksmīga vietējās kopienas (kori) iesaiste izrādes tapšanā; (4) Īstenota veiksmīga izrādes publicitātes kampaņa; (5) Papildināts Cēsu, Valmieras, Gulbenes un Salacgrīvas kultūras piedāvājums ar 1 laikmetīgās dejas izrādi.