Kopsavilkums
Koncertstāsts "Pārkāpe" ir kultūras projekts, kura mērķis ir veidot tiltu starp seno un jauno Vidzemes kultūrā, izmantojot mūzikas instrumentus, dažādus mūzikas stilus, dzeju, prozu un dažādu paaudžu sadarbību. Projekts notiks 2025. gada 23. augustā Limbažu novada Galvenās bibliotēkas terasē, radot iespēju vietējai sabiedrībai piedzīvot kvalitatīvu un daudzveidīgu kultūras notikumu.
Pasākuma programma piedāvā dažādu mākslinieku uzstāšanos, sākot no tradicionālās tautas mūzikas līdz blūzam un elektronikai, kā arī dzejas lasījumus un brīvo mikrofonu apmeklētāju iesaistei. Koncerts sāksies ar tradicionālo mūzikas instrumentu priekšnesumu un stāstu par to atjaunošanu un beigsies ar enerģisku blūza grupas uzstāšanos.
Projekta galvenie mērķi ir nodrošināt kvalitatīvas kultūras pieejamību Vidzemē un popularizēt senos mūzikas instrumentus, veicināt Vidzemes kultūras daudzveidības izzināšanu un saglabāšanu, iesaistīt jauniešus radošajos procesos un sekmēt paaudžu sadarbību, rosināt sabiedrības līdzdalību kultūras procesos.
Projekta rezultātā tiks veicināta interese par senajiem mūzikas instrumentiem un Vidzemes kultūras mantojumu. Projekts uzsvērs ģimenes vērtības un dažādu paaudžu sadarbību. Tiks stiprināta Limbažu novada kultūras identitāte un kopienas sajūta. Plānotais apmeklētāju skaits: 100 cilvēki.
Projekta komunikācija un publicitāte noritēs no 2025. gada jūnija līdz pasākuma dienai ar dažādu mediju un sociālo tīklu starpniecību. Projekts tiks reklamēts arī Limbažu novada laikrakstos un pilsētvidē.
Šis koncertstāsts veidos neaizmirstamu pieredzi, apvienojot Vidzemes kultūras mantojumu ar mūsdienīgiem izteiksmes veidiem, radot unikālu un emocionāli bagātu pasākumu visām paaudzēm.
Mērķi
Koncertstāsts “Pārkāpe” veidots kā tilts starp seno un jauno Vidzemes kultūrā gan mūzikas instrumentu izmantošanā, gan mūzikas stilu pārejā un saplūšanā, gan vecās un jaunās paaudzes saspēlē caur mūziku un stāstu. Koncertstāsts notiks Limbažu novada Galvenās bibliotēkas terasē. Bibliotēka ar savu regulāro pasākumu programmu apvieno dažādas kopienas, sākot ar bērniem un beidzot ar senioriem. Arī šis projekts veicinās kopienas attīstību, kopīgi piedzīvojot kultūras procesus un parādīs bibliotēku kā atvērtu un drošu vidi idejām un jaunām kultūras norisēm.
Projekta galvenie mērķi ir:
1) Kvalitatīvas kultūras pieejamības nodrošināšana Vidzemē. Projektā piedalās mākslinieki, kuri savu profesionālo darbību attīstījuši katrs savā īpašā un oriģinālā veidā, mācoties no vecmeistariem un pievienojot savu īpašo skanējumu. Koncerts apvienos dažādus mūzikas stilus no tautas mūzikas līdz blūzam un pat elektroniskajai mūzikai.
2) Vidzemes kultūras daudzveidības izzināšana. Koncertu atklās Valters Reiznieks, kurš spēlēs Vidzemē tradicionālo un ar senu vēsturi apveltīto instrumentu ieviņa. Valters dalīsies arī stāstā par šo instrumentu un tā īpašo skanējumu un nozīmi Vidzemes kultūrā
3) Jauniešu iesaiste radošajos procesos. Koncertā piedalīsies jaunieši, kuri uzstāsies kopā ar savu ģimeni, izpaužot savu radošumu un iesaisti koncerta programmas veidošanā.
4) Sabiedrības līdzdalība kultūras procesā. Pasākuma programmā paredzēta sadaļa “Brīvais mikrofons”, kur būs iespēja arī apmeklētājiem uzstāties ar savu dzeju vai prozas fragmentu, kam iedvesma iegūta Vidzemes dabā un kultūrā
Uzdevumi
Projekta uzdevumi:
- Pulcināt vienkopus māksliniekus, lai iedvesmotu koncertstāsta apmeklētājus un sniegtu tiem kvalitatīvu kultūras pieredzi
- Informēt un aizraut apmeklētājus ar stāstu un priekšnesumu par vēsturisku un Vidzemes kultūrai būtisku mūzikas instrumentu – ieviņa
- Iesaistīt Vidzemes jauniešus kultūras procesos, veicināt radošumu un piederības sajūtu Vidzemei
- Veicināt sabiedrības līdzdalību, kopienas sajūtu un atvērtību kvalitatīviem kultūras procesiem un notikumiem
Ieguvēji un mērķauditorija
Projekta mērķauditorija ir pamatā Limbažu novada iedzīvotāji un tuvējo novadu iedzīvotāji - Cēsu, Valmieras. Cilvēki, kam interesē kvalitatīvas kultūras norises, kuri vēlas piedzīvot ko nebijušu un citādāku. Pasākums būs interesants gan senioru auditorijai, gan ģimenēm ar bērniem, gan pieaugušajiem, gan jauniešiem, jo pasākuma lielākā vērtība ir saspēle starp jauno un veco, tradicionālo un mūsdienīgo. Apmeklētājiem būs iespēja gan uzzināt ko jaunu, gan baudīt kvalitatīvu koncertu.
Paredzamie projekta rezultāti
Limbažu novads iezīmēs sevi kā kvalitatīvu un radošu kultūras norišu vietu Vidzemē
Pasākuma plānotais apmeklētāju skaits - 100
Veicināta interese par senajiem mūzikas instrumentiem, īpaši Vidzemei raksturīgo ieviņu.
Ģimenes un dažādu paaudžu sadarbības nozīmes izcelšana
Jauniešu iesaiste kultūras dzīvē gan kā māksliniekiem, gan pasākuma apmeklētājiem
Limbažu novada kopienas un piederības sajūtas novadam un Vidzemei veicināšana