Īstenošanas vieta:
Iesniedzējs:
biedrība Latvijas Sarkanais Krusts
Projekta kopējās izmaksas:
4610.00 EUR
Finansējums no VKKF:
4310.00 EUR
Līdzfinansējums:
300.00 EUR

Kopsavilkums

Projekta mērķis ir piedāvāt plašākai sabiedrībai bezmaksas gleznošanas nodarbības, veicināt sabiedrības iniciatīvas neformālās izglītības, pilsoniskās aktivitātes un atbalstīt kultūras jomu Vidzemes vēsturiskās zemes teritorijā.

Dabas studijas kurās varēs ieraudzīt pilsētu arhitektūru un ainavu Vidzemes teritorijā, caur mākslas prizmu. Projekta darbus plānots pēc projekta realizācija, eksponēt Vidzemes pašvaldības iestādēs, kas saistīta ar mākslas nozari, tādā veidā veicinot šo iestāžu apmeklētību, personu socializēšanos un sava teritorijas vērtību apzināšanu.

Izglītības un sabiedrības iesaiste: Plenēri bieži kļūst par vietām, kur vietējie iedzīvotāji un tūristi var piedalīties, apskatīt mākslinieku darbu un pat piedalīties radošajās aktivitātēs. Šāda veida pasākumi palīdz izglītot sabiedrību par mākslas nozīmi un veicina cilvēku iesaisti kultūras procesos. Tas var arī stiprināt vietējo kopienu un radīt lielāku interesi par Vidzemes vēsturi un tradīcijām.

Kopumā gleznošanas plenēri brīvā dabā Vidzemē var būt nozīmīgs faktors kultūras attīstībā, jo tie veicina mākslas, vēstures un dabas vērtību sasaisti un palīdz saglabāt un attīstīt reģiona unikālās tradīcijas.

Mērķi

Projektu mērķi ir veicināt kvalitatīvu un daudzveidīgu kultūras piedāvājumu pieejamību sabiedrībai un jaunradi Vidzemē un veicināt Vidzemes kultūras daudzveidības saglabāšanu un attīstību.

Mērķauditorija - sociāli mazaizsargāto personu grupas, kā arī citi interesenti.  Plānotais plenēru apmeklētāju skaits ir 150 personas.

Bezmaksas iegūstamas prasmes, ko turpināt attīstīt. Iegūstot oriģinālas prasmes un iespēja realizēt savu iekšējo potenciālu. Radoša darbošanās, dabas izzināšana un atainošana tēlotājmākslā. Dabas un arhitektūras studijas.

Uzdevumi

Plānots ir organizēt plenērus Vidzemes teritorijā glezošanas tehnikā:

-        ainavas gleznojums,

-        arhitektūras gleznojums,

-       ainavas un arhitektūras gleznojums,

-        atsevišķu objektu gleznojums,

-        dažādu gleznošanas paņēmienu un stilu apmācība.

Nodarbības notiks dažādās publiskās ārtelpas vietās - studijas dabā, dažādās gleznošanas tehnikās.

Kopā paredzētas desmit nodarbības ar piecpadsmit dalībnieku skaitu vienā grupā.

Lai  nodrošinātu nodarbību norisi tiks iegādāti visi nepieciešamie zīmēšanas materiāli un aksesuāri. Plenēru gleznošanu vadīs gleznotāja Alise Mediņa. Plenēru noslēgumā plānota gala darbu izstāde, kur eksponēsim Ogres novads Ogres Kultūras centrā.

Pasākuma publicitāti un apmeklētību nodrošināsim izmantojot sociālos tīklus un pāsvaldību publiskos saziņas līdzekļus.

Atsauci par projekta norisi, projekta mērķiem un tā realizāciju nodrošināsim ar žurnālistes Signes Šenfeldes palīdzību.

 

 

. Prioritāte

Ieguvēji un mērķauditorija

Sociāli mazaizsargāto personu grupas, kā arī citi interesenti.
Plānotais plenēra apmeklētāju skaits ir 150 personas.

Plenēri būs dalībnieku radošais process, kurā viņi iznāk no studijas/mājas un strādā tieši dabā, gleznojot ainavas, ainaviskus objektus un citus dabas elementus. Tas veicina gan individuālo, gan kolektīvo izpratni un veidi interešu grupas vai komūnas.

Paredzamie projekta rezultāti

Projekta rezultāti:

Radītas mākslas gleznas un darbu izstādes: Plenēru rezultātā tiks radītas mākslas gleznas, kas var kalpot kā vērtīgi kultūras un mākslas objekti. Šie darbi var tikt izstādīti muzejos, galerijās un kultūras centros, veicinot mākslas un kultūras attīstību Vidzemes reģionā. Izstādes kļūst par platformu, kur sabiedrība var iepazīties ar mākslinieku redzējumu un pašreizējiem reģiona mantojuma aspektiem.

Tūrisma un sabiedrības aktivitāšu pieaugums: Plenēri var veicināt gan mākslas tūrisma, gan kultūras pasākumu apmeklējumu pieaugumu. 

Plenēros var tikt organizētas mākslas darbnīcas, semināri un lekcijas, kas piedāvā izglītības iespējas gan bērniem, gan pieaugušajiem. Tas veicina mākslas izglītību, palielina sabiedrības izpratni par kultūru un glezniecību, kā arī veido radošo industriju.

Ilgtspēja un pieejamība:

Lai gleznošanas plenēru projekti būtu ilgtspējīgi, ir svarīgi nodrošināt to regulāru norisi, piemēram, gada vai sezonāli. Sadarbība ar vietējām pašvaldībām, kultūras iestādēm un mākslas organizācijām nodrošinās resursus un atbalstu, kas ir nepieciešami ilgtermiņa attīstībai. Tāpat jāatbalsta plānošana un finansējuma piesaiste, lai nodrošinātu pasākumu kvalitāti un pieejamību.

Sabiedrības pieejamība: Lai gleznošanas plenēri būtu pieejami plašākai auditorijai, ir svarīgi rīkot bezmaksas vai zemu izmaksu pasākumus, nodrošinot piekļuvi visiem interesentiem, neatkarīgi no viņu sociālās vai ekonomiskās situācijas. Piemēram, izveidojot atvērtus plenērus vai radošās darbnīcas, kur dalībnieki var piedalīties bez lielām finansēšanas prasībām.

Secinājums:

Gleznošanas plenēri brīvā dabā Vidzemes vēsturiskajā teritorijā ne tikai palīdz saglabāt un popularizēt vietējo kultūras mantojumu, bet arī veicina mākslas attīstību, izglītību un tūrisma attīstību. Projektiem jābūt ilgtspējīgiem, nodrošinot regulāru norisi, plašu sabiedrības pieejamību un sadarbību ar vietējām institūcijām. Ar mērķtiecīgu publicitāti un digitalizācijas izmantošanu plenēri var kļūt par nozīmīgiem kultūras notikumiem, kas palīdz veidot Vidzemi kā radošo un mākslas centru Latvijā.