Latvijā daudzi mākslinieki un amatnieki spēj ļoti augstā līmenī radīt augstas kvalitātes darbus, taču tiklīdz ir runa par pārdošanu, tā sākas problēmas. Tikai retajam paveicas izprast grāmatvedības labirintus un pietrūkst zināšanas un drosmes darbu pārdošanā. Ar šo projektu vēlamies iedot trīs balstus šo radošo profesiju pārstāvjiem. Šoreiz akcentu liksim uz tekstilmāksliniekiem un tekstilamatniekiem, taču projekta rezultātus varēs izmantot arī citi radošo profesiju pārstāvji.
Trīs stūrakmeņi:
Grāmatvedības vebinārs 16 stundas– vebināra ierakstus varēs noskatīties atkārtojumā jebkurš interesents.
Mārketinga vebinārs 18 stundas– vebināra ierakstus varēs noskatīties atkārtojumā jebkurš interesents.
Mākslas un amatniecības virtuālais hakatons – septembrī tiks izsludināta pieteikšanās mākslinieku un amatnieku hakatonam, kurā tekstilmākslinieki tiks aicināti iesūtīt bildes un idejas aprakstu, kā arī vienu trīs minūšu video par savu ideju, savukārt tekstilamatnieki tiks aicināti iesūtīt bildes un aprakstus, kādās tehnikās strādā. Iesūtītie materiāli tiks ievietoti hakatonam izveidotā vietnē un māksliniekiem tiks dota iespēja redzēt amatnieku prezentācijas, un amatniekiem mākslinieku. Tiks izveidotas mākslinieku un amatnieku grupas, kas pilnveidos mākslinieku idejas. Rezultātā tiks izstrādātas skices un tehniskie apraksti darba izgatvošanas procesam. Žūrija izvēlēsies 5 labākos darbus, kuri tiks atpirkti. Šie darbi būs kā prototips, lai izprastu, cik šādas skices un apraksti maksā, meklētu tirgu šādiem darbiem. Ir ieplānots, ka, uzsākot šāda veida aktivitāti, mēs atradīsim ceļu, kā satikties māksliniekiem ar amatniekiem un kā veicināt šādu darbu pieprasījumu, attīstot amatniecības un mākslas tirgus.
Projekta atbilstība Vidzemes kultūras programmas 2020 prioritātēm
Radošās iniciatīvas – jaunu zināšanu apguve, arodu prasmes, meistarklases, pieredzes apmaiņa, radošās industrijas – amatniecība un dizains. Projekta ietvaros mākslinieki un amatnieki apgūs tādas svarīgas prasmes kā grāmatvedība, mārketings, sadarbība.
Foto: Biedrība "Sabiedrība un attīstība"
Foto autors: Inga Bormane