Īstenošanas vieta:
Ruckas mākslas rezidenču centrs, Cēsis
Iesniedzējs:
Nodibinājums "Ruckas mākslas fonds"
Projekta izmaksas:
4050.00 EUR
Projekta statuss:
Projekts noraidīts
Atcerieties, Jūs varat nobalsot par 3 projektiem!

Projekta “Analogo mediju vasaras skola Ruckas mākslas rezidenču centrā Cēsīs” mērķis ir sekmēt Cēsu un Latvijas radošo industriju attīstību un iespēju konkurēt pasaules mērogā un veicināt zināšanu pārnesi un attīstību analogā kino un fotogrāfijas jomā.

Vasaras skolu organizē Ruckas mākslas rezidenču centrs sadarbībā ar biedrību Baltic Analog Lab, un tās laikā dalībniekiem gan no Latvijas, gan citām valstīm  būs iespēja apgūt plaša spektra analogās prasmes – sākot ar analogo fotogrāfiju un kino un beidzot ar skaņu ierakstīšanu un atskaņošanu, izmantojot analogas skaņu ierīces.

Vasaras skolas tēma būs daba un tās vērošana, ļaujot dalībniekiem iedziļināties pasaulē ap mums no mikroskopiskā palielinājuma līdz plašākam skatījumam uz dabas un pilsētvides mijiedarbību. Vasaras skolas laikā tapušie darbi – analogās fotogrāfijas, instalācijas, kino darbi un audiovizuālās performances –  tiks ietverti izstādē, kas projekta noslēgumā būs apskatāma gan Cēsīs, gan Rīgā.

 

Projekta atbilstība Vidzemes kultūras programmas 2020 prioritātēm

Projekts tieši atbilst Vidzemes kultūras programmas 2020 prioritātei "Radošās iniciatīvas – jaunu zināšanu apguve, arodu prasmes, meistarklases, pieredzes apmaiņa".

Analogo mediju vasaras skolas laikā tās dalībniekiem būs iespējams apgūt jaunas zināšanas un prasmes, kā arī notiks pieredzes apmaiņa starp vasaras skolas pasniedzējiem un dalībniekiem un dažādas analogo mediju formas – kino, fotogrāfiju, skaņu, pārstāvošiem dalībniekiem. Vasaras skolas laikā tapušie darbi – analogās fotogrāfijas, instalācijas, kino darbi un audiovizuālās performances, projekta beigās tiks ietverti izstādē Cēsīs, tādējādi projekts dos ieguldījumu programmas mērķa – nodrošināt līdzsvarotu, daudzveidīgu un kvalitatīvu kultūras procesa attīstību un pieejamību Vidzemē – īstenošanā.

 

Foto: no nodibinājuma "Ruckas mākslas fonds" arhīva