Īstenošanas vieta:
Ogre
Iesniedzējs:
Biedrība OFK
Projekta izmaksas:
990.00 EUR
Projekta statuss:
Projekts noraidīts
Atcerieties, Jūs varat nobalsot par 3 projektiem!

Foto seminārs “Egona Spura ceļš” jau desmit gadus iepazīstina Latvijas iedzīvotājus ar dažādu paaudžu un virzienu Latvijas un citu valstu fotogrāfiem. Tas nosaukts izcilā fotogrāfa Egona Spura vārdā, kura darbi iekļauti Latvijas Kultūras kanonā. Seminārs ir fotogrāfu tikšanās neformālā vidē, kas turpina Egona Spura demokrātisko un savstarpējas cieņas pilno attiecību tradīciju. Jaunākā paaudze iepazīst fotogrāfus, kuru aktīvā darbība noritēja laikā, kad nebija interneta. Savukārt vecākā paaudze iepazīst laikmetīgo fotogrāfiju. Seminārs ir vienīgais tāda veida pasākums Latvijā, kas katru gadu Ogrē pulcē ap simts skatītāju.

Desmit gadu laikā seminārs devis iespēju Latvijas iedzīvotājiem klātienē satikt atzītus autorus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Zviedrijas, Polijas, Krievijas. Tā bijusi pirmā iespēja uzstāties plašākai publikai daudziem jauniem autoriem. Tradicionāli semināra laikā notiek vairākas foto izstādes, pieredzes apmaiņa un diskusijas. Seminārs veicina radošu darbību un sadarbību, seminārā rādītas sērijas pārtop izstādēs un grāmatās.

Pasākumu organizē foto klubs “Ogre”. Ieeja pasākumā ir bez maksas.
2020.gada projekta mērķis ir izveidot starptautisku fotogrāfijas semināru ar Baltijas valstu un Latvijas fotogrāfu piedalīšanos, finansēt semināra izveidi, viesu honorārus un ceļa izdevumus. Sagaidāmais rezultāts ir kvalitatīvs, izglītojošs, diskusijas raisošs pasākums plašai auditorijai, kas iepazīstina ar aktuālām norisēs un autoriem mūsdienu fotogrāfijā. 

Projekta atbilstība Vidzemes kultūras programmas 2020 prioritātēm

Seminārs atbilst 2020.gada prioritātēm - jaunu zināšanu apguve, arodu prasmes, pieredzes apmaiņa, kā arī vietējās kopienas tradīciju saglabāšana un popularizēšana, jo pasākums notiek Ogrē 10 gadus pēc kārtas. Projekts veicina sabiedrības iesaisti kultūras procesu veidošanā, aicinot piedalīties dažādu paaudžu dalībniekus, tajā skaitā jaunatni.

Foto autors: Voldemārs Stāvusis