Projekta mērķis ir veicināt Gaujas plostnieku amata prasmju saglabāšanu un tālāk nodošanu, un popularizēt Gaujas plostnieku tradīciju kā Vidzemes kultūrvēsturiskā mantojuma daļu, lai nodrošinātu tā ilgtspēju.
Mērķauditorija:
- Strenču novadā dzīvojošie bērni un jaunieši;
- vietējā kopiena;
- plostniecības interesenti.
Projekta rezultātā tiks:
- noorganizēta meistarklase “Plosta siešana”, lai apmācītu maksimums 20 interesentus plosta siešanā. Meistarklases vadītājs biedrības “Gaujas plostnieki” biedrs Jānis Vāvere.
- noorganizēta publiska lekcija “Plostnieka stāsts”, ko vadīs bijušais kokmateriālu pludināšanas aroda praktizētājs Māris Ansis Mitrevics, lai veicinātu atpazīstamību un izglītotu sabiedrību par Gaujas plostnieku tradīciju.
Projektā paredzētas divas aktivitātes:
- meistarklase “Plosta siešana” (13. maijā);
- publiska lekcija “Plostnieka stāsts” (septembrī).
Projektā pieprasītais finansējums 1 200,00 EUR.
Projekta atbilstība Vidzemes Kulktūras programmas 2020 prioritātēm
Projekts atbilst Vidzemes kultūras programmas 2020.prioritātēm
1.5.1. Radošās iniciatīvas - interesentiem būs iespēja apgūt plostnieku amata prasmes, mācoties siet plostu.
1.5.2. Nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšana un popularizēšana - tiks pielietotas plostnieku amata prasmes, nodrošinot plostniecības tradīciju pēctecību, tālak nodošanu un saglabašanu mūsdienās meistarklases "Plosta siešana" ietvaros. Tiks organizēta lekcija par plostniecības tradīciju.
1.5.3. Sabiedrības iesaiste kultūras procesa veidošanā - Strenču novada vidusskolas bērniem, jauniešiem un citiem interesentiem tiks rīkota publiska lekcija, kurā būs iespējams dzirdēt īsta plostnieka atmiņas stāstus un faktus par plostniecību.
Foto: Biedrība "Gaujas plostnieki"
Foto autors: Annja Ratniece