Īstenošanas vieta:
Baltu rotu darbnīca, Sigulda
Iesniedzējs:
SIA "Baltu Rotas"
Projekta izmaksas:
2000.00 EUR
Projekta statuss:
Projekts noraidīts
Atcerieties, Jūs varat nobalsot par 3 projektiem!

IZAUDZ AR SAVU NAMEJU būs jauns meistarklašu projekts tieši bērniem un jauniešiem. Iespēja uzpīt savu Nameja pinumu, un valkāt to mūsdienīga rotā, kas “augs” līdz ar valkātāju.

Un reizē atklāt noslēpumu – kā no sudraba stieples top šis leģendārais pinums. Agrāk Nameja pinums bija katra meistara noslēpums, bet Aigara Graubas uzrunāti piedalīties filmā, nolēmām ar šo unikālo prasmi dalīties un dot iespēju ikvienam pašam uzpīt savu Nameju. Meistarklašu laikā arī pastāstīsim, kā mums gāja, iejūtoties seno meistaru lomās filmas uzņemšanas laukumā.

No savas zemgaļu virsaiša brīvības līdz pat šodienai Tavā pirkstā. Tās cīņas, ko mēs izcīnām, taču ir līdzīgas, vai ne? Ieliec spēku pats savā Nameja pinumā. Mēs ticam, ka Tavs spēks ir saknēs un saknes ir Tavs stiprais pamats. Sens. Tur, kur Tu sācies. Un, ka arī Tu esi sakne un sākums.

Meistarklases “Izaudz ar savu Nameju” ir Nameja pinuma pīšanas meistarklase jauniešiem prasmīgo un pieredzējušo Baltu Rotu meistaru vadībā. Meistarklases laikā bērns/jaunietis uzpin savu Nameja pinumu,  un no tā, sekojot mūsdienu modes tendencē, izveidojot aproci ar ādās saitītēm un aizdari ar pagarinājumu.  Bērnam augot, varēs izmantot aproces pagarinājumu vai pēc laika nomainīt ādas saitītes uz garākam, turpinot valkāt šo pašu Nameja motīvu.

Bērni līdz 12 gadu vecumam uz meistarklasi aicināt kopā ar vecākiem.

Projekta atbilstība Vidzemes kultūras programmas 2020 prioritātēm

Projekta “Izaudz ar savu Nameju” ietvaros jaunieši iegūs jaunas zināšanas, konkrētas prasmes no rotkaļa amata, kas ir daļa no mūsu tradicionālākultūras mantojuma, kas netiks aizmirsts. Mūsu rotkaļa amata prasmes ir vērtīgas zināšanas, ko mūsu rotkalis Vitauts Straupe vēlas nodot nākamajai paaudzei, tā saglabājot mūsu nemateriālā mantojuma daļu - rotkaļa zināšanas. Projekts “Izaudz ar savu Nameju” veicina Vidzemes bērnu un jauniešu iesaisti kultūras procesu attīstībā, viņu aktīvu iesaisti radīšanas procesā un vēsturisko iemaņu apgūšanā, nemateriālā mantojuma nodošanā nākamajai paaudzei. Projekts aicinās Vidzemes iedzīvotājus izprast mūsu vēsturisko mantojumu, tā iespējas mūsdienās un radīs saliedētību kopīgā radīšanas procesā meistarklases laikā.

Foto autors: Jānis Škapars