Īstenošanas vieta:
Koncerti sadarbībā ar Vidzemes bērnu mūzikas skolām
Iesniedzējs:
Biedrība "Vidzemes kamerorķestris"
Projekta izmaksas:
6180.00 EUR
Projekta statuss:
Projekts noraidīts
Atcerieties, Jūs varat nobalsot par 3 projektiem!

Projektā “Koncerti ar Vidzemes bērnu mūzikas skolu audzēkņiem” Vidzemes kamerorķestris sniegs sešus bezmaksas koncertus kopā ar bērnu mūzikas skolu audzēkņiem no Mazsalacas, Rūjienas, Saulkrastiem, Ērgļiem, Salacgrīvas, Limbažiem, Valmieras, Jaunpiebalgas, Valkas, Gulbenes un Alūksnes.

Vidzemes kamerorķestris pēdējos desmit gadus veiksmīgi sadarbojas ar Vidzemes pašvaldībām, lai attīstītu jauno mākslinieku prasmes saspēlē ar orķestri. Projekta mērķis – sniegt iespēju topošajiem mūziķiem iegūt vērtīgu pieredzi, muzicējot kopā ar kamerorķestri un aprobējot sevi kā koncertmākslinieku uz skatuves orķestra pavadībā.

Diriģents Andris Veismanis sadarbojies ar jaunajiem māksliniekiem jau kopš savas karjeras sākuma. Jaunie mūziķi, ar kuriem diriģents uzstājies viņu pirmajos koncertos un izrādēs, ir tādi pasaulslaveni mākslinieki kā diriģents Andris Nelsons, operdziedātāji Elīna Garanča, Marina Rebeka, Aleksandrs Antoņenko, Maija Kovaļevska, instrumentālisti Baiba Skride, Vestards Šimkus, Reinis Zariņš, Eva Bindere u.c. A.Veismaņa jauno talantu jaunatklājēja princips sakņojas Vidzemes kamerorķestra jauno talantu koncertos kopš 20. gadsimta 90. gadiem, kuru rezultātā daudzi šo koncertu mūziķi ir kļuvuši par Latvijas profesionālo mūzikas kolektīvu dalībniekiem. Šobrīd jauno talantu noslēguma koncerts sadarbībā ar A. Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolu vairākus gadus notiek Vidzemes koncertzālē “Cēsis”. Audzēkņi koncertos kopā ar orķestri dzied vai spēlē instrumentu, bet aranžējumus skaņdarbiem veido Cēsu komponists Andris Riekstiņš. Projekta rezultāts – nozīmīgs ieguldījums jauno mūziķu profesionālajā attīstībā un mākslinieciskajā izaugsmē. 

Projekta atbilstība Vidzemes kultūras programmas 2020 prioritātēm

Projekts plānots atbilstoši Vidzemes kultūras programmas 2020 prioritātei, iesaistot sabiedrību kultūras procesa veidošanā, proti, dodot iespēju Vidzemes bērnu mūzikas skolu audzēkņiem - jaunajiem talantiem - sniegt koncertus kopā ar Vidzemes kamerorķestri, tādējādi attīstot savas muzikālās prasmes un iegūstot skatuves pieredzi. Tāpat projekts atbilst radošo iniciatīvu prioritātei, veicinot pieredzes apmaiņu (starp profesionāļiem un topošajiem mūziķiem) un jaunu zināšanu apguvi. 

Foto autors: Elīna Eglīte