Īstenošanas vieta:
Limbažu Sv. Jāņa Baznīca
Iesniedzējs:
Reliģiska organizācija, Limbažu evenģēliski luteriskā draudze
Projekta izmaksas:
1800.19 EUR
Projekta statuss:
Projekts apstiprināts / piešķirts finansējums - 1500,00 EUR
Atcerieties, Jūs varat nobalsot par 3 projektiem!

Projekts paredz Limbažos organizēt koncertu „Baroks. Pērts. Vidzeme”. Koncerta klausītāji tiks iepazīstināti ar Vidzemes komponistu Marģera Zariņa, Ingmāra Zemzara, Emila Dārziņa, klasikas komponistu Mīteļa, Baha, Hendeļa un igauņu izcilā komponista Arvo Perta skaņdarbiem ērģelēm, čellu duetam un tenoram. Tādejādi Limbažu reģiona iedzīvotājiem būs sniegta iespēja klausīties kvalitatīvi, profesionāli atskaņotu latviešu komponistu – vidzemnieku un pasaules līmeņa komponistu mūziku.

Tiks pievērsta uzmanība Limbažu resursam - izcilām vairāk kā 120 gadus senām ērģelēm, kā arī turpināta 2018.gadā aizsāktā ērģeļmūzikas un klasiskās mūzikas koncertu tradīcija Limbažu Sv.Jāņa baznīcā, organizējot koncertus regulāri – 2 līdz 3 reizes gadā. Iecerētā norises vieta un datums – Limbažu Sv. Jāņa baznīca, Limbažu pilsētas svētki - 2020.gada 31.jūlija vēls vakars. Koncerts notiktu sveču apgaismojumā.

Projekta atbilstība Vidzemes kultūras programmas 2020 prioritātēm

Koncertu organizē Limbažu ev. lut. draudze, kas vēlas, lai skaistais dievnams aktīvāk tiktu izmantots dažādu koncertu norisē. Draudzes brīvprātīgie piedalīsies koncerta sagatavošanā, reklamēšanā un palīdzēs, lai tas noritētu veiksmīgi. Koncerta programmā ietverti Vidzemes komponistu skaņdarbi. Koncerts popularizē Vidzemes komponistu daiļradi, pievērš uzmanību Limbažu, un visas Vidzemes kultūras dzīves resursam - Sv. Jāņa baznīcai un tās ērģelēm.

Foto autors: Ansis Klucis