Īstenošanas vieta:
Zaļās Villas kvartāls, Sigulda
Iesniedzējs:
SIA "Neiepakots"
Projekta izmaksas:
22280.00 EUR
Projekta statuss:
Projekts noraidīts
Atcerieties, Jūs varat nobalsot par 3 projektiem!

Telpa, kur satikties kultūrā un mākslā. Kultūrtelpa. Ik nedēļas pasākums trīs mēnešu garumā.

Kultūrtelpa ir iknedēļas pasākums (pasākumu kopums), kurā satiekas līdzīgi domājoši cilvēki un atrod sevi mūzikā un mākslā, katras nedēļas pasākumam ir specifiska tēma. Piemēram, ja ir jazz nedēļa mūzikā, tad tajā nedēļā uzstājas jazz mūziķi, bet par jazz tiek runāts arī vizuāli, caur filmām vai fotogrāfijām, grāmatām. Pasākumu kopums ir arī izzinošs, tas ietver sevī sarunu vakaru par konkrēto mūzikas žanru/tēmu.

Kultūrtelpa ļauj cilvēkiem satikties mūzikā neformālā gaisotnē, izjust sevi un vienam otru caur mūzikas un kultūras pieredzes prizmu. Te satiekas arī dažādas mākslas formas, piemēram, dzeja, mūzika, vizuālā māksla, aktiermāksla, horeogrāfija u.c. Kad dažādas mākslas formas satiekas, tās veido jaunu ieskatu skatītājam mūsdienu kultūrā. ‘Jam session’ - mūziķi improvizē viens ar otru, radot tieši tai mirklī. Šis radīšanas mirklis klausītājam dod pavisam citu radošo telpu, tas ļauj atvērties pašradīšanas procesam pavisam jaunā dimensijā. Katrs pasākumu kopums tiks arī ierakstīts un rādīts tiešraidē youtube kanālā, šādi radot unikālu arhīvu, kā arī piesaistot audienci, kas fiziski nevar baudīt šo pasākumu kopumu. Kultūrtelpas rezultāts ir telpa mūziķiem un māksliniekiem, kur radīt un satikt citas mākslas formas, ko viņi ikdienā nesatiktu, un Vidzemes iedzīvotājiem unikāla vieta, kur pieredzēt un sajust kultūru unikālā formā. Mijiedarbība radīšanā.

Projekta atbilstība Vidzemes kultūras programmas 2020 prioritātēm

Vidzemes kultūras programmas 2020 prioritātes projektā Kultūrtelpa

- veicināt Vidzemes iedzīvotāju iesaisti un līdzdalību Vidzemes kultūras procesu attīstībā. Pirmkārt jau projekts aicinās Vidzemes (un ne tikai) māksliniekus un mūziķus būt daļai no projekta - radīt saturu konkrētiem pasākumiem. Tai pat laikā aicināti ir Vidzemes iedzīvotāji uz pašiem pasākumiem nākt kā klausītāji un apmeklētāji, sajust mūziku un mākslu caur sevi, lai nestu to tālāk savā radošajā darbībā.

- radīt publiski pieejamu telpu, kurā radīt sadarbībā, dot telpu jaunu sadarbības ideju attīstībai.

- nodrošināt lielāku atpazīstamību VKKF projektiem, jo koncerti/performances tiks “streamotas” video formātā arī youtube kanālā.

Foto: SIA "Neiepakots" 
Foto autors: Liene Straupe