Īstenošanas vieta:
Valmieras kultūras centrs
Iesniedzējs:
SIA "LaVoCaLe Music Management"
Projekta izmaksas:
6307.00 EUR
Projekta statuss:
Projekts noraidīts
Atcerieties, Jūs varat nobalsot par 3 projektiem!

Pirms trīs gadiem vokālā grupa “Latvian Voices” uzsāka savas pieredzes a cappella mūzikas žanrā nodošanu amatieru ansambļiem Latvijā, organizējot “Latvian Voices a cappella meistarklases”, kas aizsākās Salaspilī, bet 2018. un 2019. gadā norisinājās Valmierā. Abus iepriekšējos gadus, meistarklasēs Valmierā kopumā piedalījās 10 vokālie ansambļi (kopā ap 120 cilvēku) no Latvijas un ārvalstīm, kā arī tika piesaistīti vieslektori no ārvalstīm, kas piešķir pasākumam starptautisku nozīmi. Līdz šodienai a cappella meistarklases guvušas atzinību no to dalībniekiem – amatieru vokālajām grupām par sniegto kvalitatīvo un vērtīgo izglītojošo pieredzi, gan arī no koncertu apmeklētājiem. 2019. gadā, sekojot ilgtermiņa mērķu attīstībai, pasākums pārtapa jaunā kvalitātē – “Latvian Voices a cappella festivāls”, kurā būtisku lomu ieņem izglītojošā sadaļa jeb meistarklases, savukārt otrās sadaļas ietvaros ikvienam Latvijas iedzīvotājam tiks dota iespēja apmeklēt vairākus augsta līmeņa koncertus, izbaudot a cappella mūzikas krāšņumu un daudzveidību koncertzālēs un brīvdabā.

Mūsu ambīcija ir organizēt starptautiski atpazīstamu a cappella festivālu, kas ar savu konkurētspēju nākotnē ievērojami pozicionēsies Eiropas un pasaules līmenī un būtiski sekmēs šī mūzikas žanra attīstību Latvijā.

Projekta mērķis - organizēt pasaules līmeņa mūzikas profesionāļu vadītas meistarklases Latvijas un ārvalstu amatieru vokālajiem ansambļiem. Rezultātā tiks īstenots augstvērtīgs starptautiska mēroga notikums Latvijas un Eiropas mūzikas pasaulē, kas tā dalībniekiem dos iespēju apgūt jaunas zināšanas un prasmes mūsdienu vokālajā mūzikā, sekmēs vokālās mūzikas izpildītāju izaugsmi un kļūs par neatņemamu sastāvdaļu mūsdienīgas kultūrvides attīstībā. Festivāla nākotnes attīstības perspektīvā paredzam, ka programmu papildinās starptautisks augsta līmeņa vokālo ansambļu konkurss.

2020. gadā meistarklases vadīs spožās a cappella grupas no Lielbritānijas “THE SWINGLES” dalībnieki, mūsu pašu vokālās grupas “LATVIAN VOICES” dziedātājas un pieredzējušais vācu beatbox improvizācijas meistars Daniel Barke.

Projekta atbilstība Vidzemes kultūras programmas 2020 prioritātēm

Projekts “Latvian Voices a cappella meistarklases 2020” atbilst Vidzemes kultūras programmas 2020 vienai no izvirzītājām prioritātēm jeb nolikuma 1.5.1. punktam – radošās iniciatīvas. Aktīvi iesaistoties starptautiskajās a cappella mūzikas norisēs vairāk kā 10 gadu garumā, vokālā grupa “Latvian Voices” ir izveidojusi kontaktus ar šīs nozares speciālistiem un starptautiski atzītiem māksliniekiem gandrīz visos pasaules kontinentos. Kopīgi projekti ar vairākkārtējiem “Grammy” balvas ieguvējiem - britu a cappella grupu “The King’s Singers” un profesionāla sadarbība ar mūzikas ierakstu kompāniju “Universal Music”, kā arī viesošanās daudzos pasaules vadošajos a cappella festivālos ir iedvesmojusi  “Latvian Voices” radīt pašām savu a cappella festivālu Latvijā, par tā galveno pamatvērtību izvirzot meistarklases.  

Foto: “Latvian Voices”
Foto autors: Edgars Vaivads