Īstenošanas vieta:
Skaņumāja, Krape, Ogres novads
Iesniedzējs:
Biedrība "Skaņumāja"
Projekta izmaksas:
3614.00 EUR
Projekta statuss:
Projekts apstiprināts /piešķirts finansējums - 2000,00 EUR
Atcerieties, Jūs varat nobalsot par 3 projektiem!

Unikālu prasmju – nemateriālā kultūras mantojuma vērtību – popularizēšanai un saglabāšanai rīkots pasākumu cikls “Pērles kabatā” iepazīstinās klausītājus ar piecām Nacionālajā sarakstā iekļautajām mūzikas instrumentu spēles tradīcijām – Ieviņa ermoņiku, caurspēlējamās un dūru cītaras, mazo bundziņu un Pēterburgas ermoņiku spēli.

Tautas instrumentu spēlmaņi, kas šīs īpašās prasmes apguvuši mācoties, pasākumos dalīsies pieredzē, slīpējot muzikalitāti, apgūstot jaunus spēles paņēmienus un repertuāru. Katru pasākumu noslēdzošais koncerts – individuālo spēlmaņu un tautas mūzikas un folkloras grupu uzstāšanās – tiks ierakstīts video. Uzfilmēto materiālu kopums veidos jaunu produktu – virtuālo Nemateriālā kultūras mantojuma festivālu, kas nodrošinās materiāla pieejamību iespējami plašai auditorijai.

Pasākumi notiks biedrības “Skaņumāja” telpās Ogres novada Krapē, iekļaujoties “mazo kultūrvietu” koncepcijā, kas palielina pasākumu pieejamību vietējai sabiedrībai, rada īpašu intīmu atmosfēru, ceļojumu uz “nekurieni “ kā pievienoto vērtību apmeklētājiem no pilsētas. Papildus tam, pasākums vērsīs sekotāju uzmanību uz citām nozīmīgajām biedrības aktivitātēm – tradicionālo mūzikas instrumentu ekspozīciju, instrumentu spēles kursiem un bezmaksas mācību materiāliem vietnē www.muzikanti.lv

 

Projekta atbilstība Vidzemes kultūras programmas 2020 prioritātēm

Projekts galvenokārt atbilst Vidzemes kultūras programmas 2020 prioritātei “Nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšana un popularizēšana”, bet iekļauj arī prioritātēs “Radošās iniciatīvas” un “Sabiedrības iesaiste” noteiktos mērķus – jaunu zināšanu apguve un pieredzes apmaiņa, kas plānota starp instrumentu spēlmaņiem katras norises ietvaros, kā arī dalība amatiermākslas kolektīvos, tā kā ar muzicēšanu saistītā NKM uzturēšana šobrīd pamatā saistīta ar prasmju nesēju darbošanos tautas mūzikas grupās un folkloras ansambļos.

 

Foto: no biedrības "Skaņumāja" arhīva
Foto autors: Oskars Patjanko