Īstenošanas vieta:
Koprades māja Skola6, Cēsis
Iesniedzējs:
Biedrība "Sansusī"
Projekta izmaksas:
4784.00 EUR
Projekta statuss:
Projekts apstiprināts /piešķirts finansējums - 3000,00 EUR
Atcerieties, Jūs varat nobalsot par 3 projektiem!

2020. gada 11. jūlijā Sansusī radošā komanda vēlas cēsiniekus un citus vidzemniekus iesaistīt radošā provokācijā, kas notiks Koprades mājas SKOLAS6 pagalmā Cēsīs. Pludinot Bahu ar Vasku, blakus liekot klavesīnu un klavieres, griežoties ap savu asi, varbūt pat smejoties un bezrūpīgi lēkājot. Īsāk mēs to varam nosaukt par kultūras desertu četros slāņos: četri spilgti uzliesmojumi vienā vakarā, Sansusī vakarā Cēsīs.

Mēs sāksim ar Ievas Salietes klavesīna koncertu, kas apvienos baroku un mūsdienas. Sekojošā laikmetīgās dejas izrāde “Labrys” it kā ir saprotami organizēta, tomēr tajā ļoti ātri var apmaldīties. Pilnai emociju gammai būs arī kautiņš, kurā sacentīsies pianisti Ēvalds Lazarevičs no Latvijas un Paulius Anderssons no Lietuvas. Lēkāšana? Tā tradicionālajā Sansusī 20 minūšu diskotēkā, lai piedzīvoto absorbētu. Par akadēmiskās mūzikas miksu gādās DJ Platons Buravickis.

Projekta mērķis ir samazināt distanci un patosa mūri starp mākslu, tās izpildītāju un skatītāju, padarot akadēmisko skatuves mākslu pieejamu un veicinot laikmetīgās kultūras pasākumu regularitāti.

Sansusī Vakars nav parasts koncerts. Tā ir vide, kurā ikviens var būt funkcionāls organisms, kas izjūt piesātinātu emociju gammu. Projekta rezultātā aptuveni 200 dažāda vecuma un sociālās piederības interesentiem nodrošināta iespēja tuvu dzīvesvietai apmeklēt daudzšķautņainu augstvērtīgas kultūras pasākumu, kas potenciāli rada priekšstatu par akadēmisko mūziku un laikmetīgo skatuves mākslu kā mūsdienīgu un auditorijai saprotamu kultūras formu.

Projekta atbilstība Vidzemes kultūras programmas 2020 prioritātēm

Galvenie trīs atslēgas vārdi, kas raksturo Sansusi pasākumus ir kvalitāte, inovācija un iesaiste.

Organizācijas 7 gadu pieredze stāsta par veiksmīgiem piemēriem, veicinot kultūras decentralizāciju, iekļaujošu publikas piedalīšanos un profesionālās mākslas pieejamību ikvienam saprotamā formātā. Biedrībā apvienojušies entuziasti, kuri vēlas plašāku publiku iepazīstināt ar alternatīviem un bagātīgiem skatuves mākslas piedzīvojumiem. Veicinot mākslinieku un skatītāju dialogu, iesaistot publiku performancē, plānotais Sansusī vakars Cēsīs ir interaktīvs notikums ikvienam interesentam. Viena no mērķa grupām ir jaunie, topošie kultūras jomas profesionāļi (mūzikas un mākslas skolu audzēkņi), kur vēlas iedvesmoties no augstas kvalitātes performancēm atpazīstamu mākslinieku izpildījumā. Pozitīvajām emocijām piesātinātajā vakarā ir iespēja novērot īstu kopības sajūtu, kas rodas, vietējiem un apkārtnes iedzīvotājiem panākot un ļaujoties bezrūpīgam lidojumam.

 

Foto: no biedrības "Sansusī" arhīva
Foto autors: Toms Harjo