Īstenošanas vieta:
Baltu rotu darbnīca, Sigulda
Iesniedzējs:
SIA "Baltu rotas"
Projekta izmaksas:
2100.00 EUR
Projekta statuss:
Projekts noraidīts
Atcerieties, Jūs varat nobalsot par 3 projektiem!

Latvijai ir unikālas arheoloģijas vērtības – gan tikai baltu tautām raksturīgais rotu dizains, gan katras rotas nozīme un stāsts. Šo vērtību ir svarīgi ne tikai apzināties, bet arī nodot no paaudzes paaudzē un radīt pašiem!

Latvieši ir sīksta tauta un izturējuši daudz pārbaudījumus. Un rotas bijušas kā amuleti gan aizstāvot savu zemi, gan mājas dzīvē.

Šoruden aicinām uz meistarklasi SEKOJOT SAKNĒM, kur Baltu Rotu galvenā dizainere Inita Straupe iepazīstinās ar Vidzemes novada arheoloģisko rotu bagātībām un to nozīmi, savukārt Baltu Rotu dibinātājs Vitauts Straupe palīdzēs ikvienam radīt savu Vidzemes spirālgredzenu.

Spirāle mūsu senčiem bija viena no pirmajām aizsardzības rotām. Spirāle kā regulāra kustība pa apli, ar katru nākošo apgriezienu nonākot pakāpi augstākā līmenī. Ietverot dzīves gājumu, pieredzi un nākotnes mērķus.

Projekta laikā paredzēts organizēt 7 meistarklases, katrā piedāvājot izgatavot 7 gredzenus. Dalībnieku skaits var būt lielāks, jo gredzena gatavotājs var aicināt līdzi sev tuvus cilvēkus, lai kopīgi noklausītos stāstījumu, iemūžinātu procesu fotogrāfijās, vai, piemēram, vecāki var kopīgi veidot gredzenu bērnam.

Meistarklasē izgatavoto bronzas vai sudraba gredzenu varēs uzreiz vilkt pirkstā!

Projekta atbilstība Vidzemes kultūras programmas 2020 prioritātēm

Meistarklašu laikā būs iespēja uzzināt, kādi spirālgredzeni tika valkāti senajā Vidzemes teritorijā, vai tādi bija arī kaimiņu novados un valstu teritorijās, ko domāja mūsu senči, izveidojot īpašo gredzenu ornamentu, kāds bija to vēstījums. Uzzināt par rotu valkāšanas tradīcijām senajā Vidzemē.

Kā arī meistarklašu dalībniekiem būs iespēja meistara vadībā izmēģināt šādu seno spirālgredzenu izgatavot pašam.

Foto: SIA "Baltu rotas"