Īstenošanas vieta:
Zinātnes un mākslas centrs Brūzis, Cēsis
Iesniedzējs:
Nodibinājums "Vides risinājumu institūts"
Projekta izmaksas:
8340.00 EUR
Projekta statuss:
Projekts noraidīts
Atcerieties, Jūs varat nobalsot par 3 projektiem!

Starptautiskā jauno mākslinieku biennāle “Eiropas jaunrade” 2019–2021 ir septiņu valstu (Francijas, Latvijas, Dānijas, Portugāles, Spānijas, Rumānijas un Itālijas) sadarbības iniciatīva. Tā aizsākta Francijā ar mērķi dot iespēju Eiropas jaunajiem māksliniekiem pierādīt sevi starptautiskā mērogā, kā arī veicināt radošas laikmetīgās mākslas un kultūras norises iesaistītajās valstīs.

Latvijas komanda biennālē iesaistījusies ar mērķi veicināt Latvijas jaunrades attīstību un konkurētspēju starptautiskā līmenī, kā arī nostiprināt augstvērtīga radošās un laikmetīgās mākslas un kultūras platformas Vidzemes reģionā.

Biennāles ietvaros Zinātnes un mākslas centrā “Brūzis” Cēsīs no 2020. gada jūlija līdz septembra beigām norisināsies augsta līmeņa laikmetīgās mākslas izstāde ar 55 mākslinieku darbiem no 7 valstīm. Izstādi izveidojuši 12 kuratori no iesaistītajām valstīm, kā arī starptautiskas žūrijas pārstāvji – mākslinieki un kuratori, kas pārstāv tādas galerijas kā “Palais de Tokyo” Parīzē, “Galerie Laurence Bernard” Ženēvā un citas ievērības cienīgas starptautiskās mākslas platformas. Izstāde Cēsīs piedāvās arīdzan īpašu izglītojošu programmu bērniem, jauniešiem un skolām, kuratora vadītas ekskursijas, kā arī mākslinieku un kuratoru diskusijas par Latvijas laikmetīgās mākslas un radošo platformu attīstības iespējām nākotnē.

 

Projekta atbilstība Vidzemes kultūras programmas 2020 prioritātēm 

Jauno mākslinieku biennāles “Eiropas jaunrade” 2019–2021 izstāde Zinātnes un mākslas centrā “Brūzis” sniegs būtisku ieguldījumu divās Vidzemes kultūras programmas 2020 prioritātēs:

(1) sabiedrības iesaiste kultūras procesu veidošanā, piedāvājot īpašu radošuma, laikmetīgās mākslas un kultūras izglītības programmu bērniem, jauniešiem un Vidzemes reģiona skolām;

(2) kultūras mantojuma saglabāšana un popularizēšana, veicinot Latvijas jaunrades attīstību un starptautiska līmeņa izstādes norisi Zinātnes un mākslas centrā “Brūzis”. Tas sevī glabā nozīmīgu kultūras un industriālo mantojumu, taču daudzus gadus Brūzis bijis pamests un plašākai sabiedrībai slēgts. Brūzim plānots atdzimt no jauna – caur šāda veida mākslas, kultūras, vides un zinātnes izglītības iniciatīvām attīstīties par nozīmīgu reģiona radošo un kultūras platformu. Biennāles izstāde ir arīdzan sniedz nozīmīgu atbalstu Cēsīm ceļā uz Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu, turklāt tā stiprina starptautisko sadarbības tīklu, palīdzot attīstīt jaunas un radošas iniciatīvas nākotnē.

 

Foto: no nodibinājuma "Vides risinājumu institūts" arhīva
Foto autors: Didzis Grodzs