Īstenošanas vieta:
Cēsis pilsētas ielas un laukumi, Mākslas telpa MALA, Ruckas mākslas un rezidenču centrs
Iesniedzējs:
Biedrība "Mala"
Projekta izmaksas:
2500.00 EUR
Projekta statuss:
Projekts noraidīts
Atcerieties, Jūs varat nobalsot par 3 projektiem!

TaDaa! ir lielākais ielu mākslas festivāls Baltijā, kas pastāv jau 6 gadus, un ik gadu pulcē desmitiem mākslinieku no dažādām valstīm, veicinot brīvu piekļuvi visiem ielu mākslas veidiem gan skatītājiem, gan izpildītājiem. 

2020. gadā Cēsis plānotas kā vienīgais festivāla TaDaa! pieturas punkts Latvijā, līdz ar to šis pasākums būs unikāls ne tikai Cēsu un Vidzemes, bet arī Latvijas mērogā. Plānots, ka šogad festivālā Latvijā piedalīsies starptautiska 15 dalībnieku komanda ar vairākām performancēm un vakara kabare šoviem pilsētas ielās, laukumos un Mākslas telpas MALA pagalmā.

Projekta mērķis ir īstenot ielu mākslas festivālu TaDaa! Cēsīs, kā rezultātā tiks veicināta ielu mākslas attīstība Latvijā un bagātināts kultūras piedāvājums Cēsu pilsētā.

Festivāla mērķis ir radīt pozitīvu atmosfēru un kopā būšanu, baudot kvalitatīvu kultūras pasākumu publiskā telpā. Festivāla divu dienu programmā būs iespēja baudīt ielu teātri, ielu mūziķus, cirka, uguns un citus māksliniekus. TaDaa! apmeklētājiem ir pieejams bez maksas un, kā norādīts festivāla mājas lapā, “atvērts visiem vecumiem, izmēriem, formām, attiecību statusiem, IQ un kurpju izmēriem.

Mākslas telpa MALA kultūras, mākslas, sociālajās un kopienas saliedēšanās laukā darbojas jau gandrīz septiņus gadus, nodrošinot regulāru un augstvērtīgu kultūras notikumu norisi Cēsīs un kļūstot par nozīmīgu pilsētvides daļu.

Vairāk par festivālu skatīt šeit: http://tadaafestival.org/en/

Projekta atbilstība Vidzemes kultūras programmas 2020 prioritātēm 

Projekts vistiešāk atbilst Vidzemes kultūras programmas 2020 prioritātei iesaistīt sabiedrību kultūras procesa veidošanā. Ielu mākslas festivāla demokrātiskā forma nodrošina visdažādāko sabiedrības grupu, tostarp arī bērnu un jauniešu, iesaisti laikmetīgās kultūras procesos, kas turklāt arī aktualizē izpratni par iespēju veidot pilsētvidi kā dzīvu un radošu un uz iedzīvotājiem un pilsētas viesiem orientētu telpu ar mākslas un kultūras notikumu palīdzību.

Ielu teātris, ielu mūziķi, cirka un uguns mākslinieku priekšnesumi pēc būtības ir orientēti uz auditorijas iesaisti, līdzpārdzīvojuma radīšanu, iesaistīšanos un kolektīvu pieredzi un saikni starp māksliniekiem un skatītājiem. Projekta īstenošana Cēsīs stiprinās arī vietējo neatkarīgās kultūras spēlētāju ciešāku un dziļāku sadarbību, jo MALA festivālu organizē sadarbībā ar Ruckas mākslas rezidenču centru.

Foto: TaDaa! ielu mākslas festivāls Cēsīs
Foto autors: Kristīne Auniņa