Īstenošanas vieta:
Cēsu Bērzaines pamatskola
Iesniedzējs:
P/A "Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs"
Projekta izmaksas:
1635.00 EUR
Projekta statuss:
Projekts apstiprināts /piešķirts finansējums - 1635,00 EUR
Atcerieties, Jūs varat nobalsot par 3 projektiem!

Projekta mērķis ir iepazīstināt Vidzemes novadu iedzīvotājus ar vienu no ievērojamākajiem Latvijas dziesminiekiem Valdi Atālu, viņa mūziku, dzeju un filosofisko dzīves ziņu. Dziesminieku daiļrade arī ir Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma sastāvdaļa, kas ir dzīva laikā un vieno dažādas paaudzes.

Jubilejas koncerta programma tiks veidota, balstoties uz pašam autoram nozīmīgākajām un klausītāju iemīļotākajām dziesmām, kas kopā ar dzeju veidos vienotu stāstu par Valdi Atālu, viņa pasaules skatījumu un līdzgaitniekiem.

Projektā piedalīties aicināti tuvākie dziesminieka domubiedri – Haralds Sīmanis, Anta Eņģele, Ilze Grunte, Edgars Rakovskis un Laima Dimanta. Iecerēts, ka kopā ar mūziķiem koncertā uzstāsies arī koris “Wenden”, kam tā būs jauna skatuves pieredze, ārpus klasiskajām kordziedāšanas tradīcijām. Ar kora iesaistīšanos jubilejas koncertā iecerēts parādīt, ka arī amatieru koris, kas dzied no sirds, var būt profesionāļiem līdzvērtīgi mākslinieki uz skatuves, akcentēt Valda Atāla dziesmām raksturīgo meditatīvo skanējumu un radīt spilgtākus mākslinieciskos kontrastus.  
 

Projekta atbilstība Vidzemes kultūras programmas 2020 prioritātēm

Projekta mērķis atbilst prioritātei par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un popularizēšanu. Valdis Attāls ir viens no spilgtākajiem Latvijas dziesminiekiem, un viņa dziesmas uzrunā dažādu paaudžu klausītājus.