Īstenošanas vieta:
Vidzemes koncertzāle CĒSIS
Iesniedzējs:
Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas atbalsta biedrība
Projekta izmaksas:
2298.41 EUR
Projekta statuss:
Projekts noraidīts
Atcerieties, Jūs varat nobalsot par 3 projektiem!

Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas atbalsta biedrība sadarbībā ar Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolu un Cēsu novada pašvaldību jau desmito reizi rīkos Starptautisko Alfrēda Kalniņa Jauno pianistu konkursu, kurā piedalīsies ap 30 jaunie pianisti no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas.

Projekta mērķis ir popularizēt Alfrēda Kalniņa klaviermūziku, sekmēt audzēkņu radošo un māksliniecisko izaugsmi, kā arī sniegt iespēju pedagogiem dalīties pieredzē ar Latvijas un citu valstu kolēģiem.

Konkursa organizēšana sniegs ieguldījumu klavierspēles popularizēšanā un attīstībā, veicinot audzēkņos interesi un izaugsmi specialitātes apguvē profesionālā līmenī. Konkurss sniedz iespēju apzināt labākos klavierspēles izpildītājus.

Projekta atbilstība Vidzemes kultūras programmas 2020 prioritātēm

Projekts atbilst šādai "Vidzemes kultūras programmas 2020" prioritātei "Sabiedrības iesaiste kultūras procesa veidošanā – bērnu un jauniešu iesaiste." Cēsis ir dižā komponista, pianista, ērģelnieka Alfrēda Kalniņa dzimtā pilsēta. Konkursi, festivāli, kas norisinās Cēsīs, ir labākais veids, kā atcerēties šo mūziķi. Konkurss, kurš jau devīto reizi notiks AKCVM, ir lieliska iespēja tuvināt Alfrēda Kalniņa daiļradi ne tikai Vidzemes publikai, bet arī viesiem no citiem Latvijas novadiem un kaimiņvalstīm - Lietuvas un Igaunijas. Konkurss ļauj atkāt jaunus talantus un dod iespēju skolotājiem dalīties savā pieredzē. projekts sniegs nozīmīgu ieguldījumu bērnu un jauniešu kultūrizglītībā, jo jaunajiem mūziķiem tā ir iespēja iepazīties ar plašu mūzikas repertuāru, tai skaitā Alfrēda Kalniņa skaņdarbiem, un izvērtēt un salīdzināt savu vienaudžu spēlēt prasmi.

Foto: Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas atbalsta biedrība
Foto autors: Elīna Eglīte